Skocz do zawartości

Kompaktowe kino domowe 5.1


MemQ

Recommended Posts

Cześć,

Myślę nad kupnem kompaktowego kina 5.1 do salonu z anseksem 20m2. Kolumny podłogowe z miejsca odpadają. W przyszłości będzie rozbudowane/zastąpione przez coś większego pod salon 40m2 w domku. Obecnie posiadam soundbar Samsung Q800T + tylne głośniki SWA-9100S, co daje mi zestaw 5.1.2 i jest ok, ale nie leży mi całkowicie choćby przez problemy z losowym rozłączaniem satelit.

1) Amplituner sieciowy. Musi mieć eARC z funkcją HDMI CEC (aby się włączał i wyłączał z TV i móc operować jednym pilotem) wifi, bluetooth, spotify, formaty przestrzena jak Atmos czy DTS:X mile widziane. Docelowo miałby obsłużyć większy zestaw pod domek, w którym pewnie będą kolumny podłogowe. Myślałem nad Yamaha RX-V485. Celowałem w coś pomiędzy 1800-2400.  

2) Kolumny - główne zastosowanie to filmy i gry (konsola), ale również muzyka. Wiem, że z małego zestawu nie wyciągnie się za wiele, ale nie jestem audiofilem i nawet mój soundbar oceniam jako ok. Tutaj budżet 1500-1900 (może być używany). Myślałem nad:

  • Tannoy TFX 5.1
  • Elac Cinema 5 (albo model 05 ?)
  • Canton Movie 95

Może być też indywidualnie dobrany zestaw, nie musi być gotowy, ale tu potrzebuję pomocy w wyborze kolumn :) Poniżej zdjęcia mieszkania - na choinkę i tę szafkę po prawej nie patrzcie. Po prawej od TV byłby sub, po bokach telewizora głośniki lewy i prawy, pod centralny, a z boku kanapy tylne.  

 

 

1.jpg

2.jpg

Edytowano przez MemQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...