Skocz do zawartości

Kino domowe, budżet do 15K. Czy warto obecnym układzie?


Dannyp

Recommended Posts

Witajcie, 

Od dłuższego czasu zanoszę się z inwestycją w kino domowe. Mam jednak poważny "zgryz" czy układ pomieszczenia pozwala uzyskać oczekiwany efekt. Scenariusz użycia to głównie filmy więc docelowo atmos.  W tym roku zanosi się na remont mieszkania, ale zanim do tego dojdzie chciałem kupić sprzęt już,  w istniejącym układzie. Jeśli nie warto, to może start z dobrym układem 2.1 do rozbudowy?

Istniejące ograniczenia obecnego układu:  - wąski rozstaw i miejsce na kolumny przednie, brak możliwości odsunięcia kanapy od ściany (myślę o głośnikach naściennych), atmos - tymczasowo chciałem zainstalować je pod sufitem na ścianie przedniej.  Jako bazę wpasował mi taki zestaw  https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-avc-x3700hel-8el-4vocal-el.html,  mógłbym przednie podnieść do EL-10, EL-4 zamienić na jakieś naścienne, dokupić sub. To ukłon w stronę małżonki. której bardzo spodobał się czarny lakier pasujący do obecnego mebla.

 

295933090_rzutwymiary.thumb.PNG.58ba127cc6bb0cae63a71e5e7a91f3b1.PNG

 

meble z tv.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Absolutnie ma sens.

Co to jest koło TV na którym stoi wazon? Mozna to przenieść?

Jeśli tak to nie widzę problemu z przodami.

Na tylną ścianę też mozna dac albo klasyczne monitory na uchwytach kierunkowych albo trójkątne bi,di-polarne

Jak bedzie remont to Atmosa zrobisz tam gdzie trzeba. Na stronie Dolby masz wytyczne.

Trafiłeś teraz na taki czas z amplitunerami że właśnie albo ich nie ma. Albo jesteś "skazany" na gotowy zakup z kolumnami od dystrybutora.

W tej kwestii nie wiem co mam Ci powiedzieć bo sytuacja jest bardzo trudna.

Albo czekać, nie wiadomo ile, albo sprowadzać, albo właśnie kupować gotowy set od dystrybutora.

Musisz się liczyć z tym że kolumny mogą nie być dobrze dobrane, może też nie do końca Ci odpowiadające ale dostępne.

Zalezy kiedy chcesz działać.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lolekdrugi napisał:

tak sobie zerkam i wygląda na to, że za granicą nie ma takich zagrań ze strony dystrybutorów aby zmuszać do zakupu kolumn. Czy może się mylę?

Nie ma. A przy najmniej ja też nie widziałem. 

Dlatego już to widzimy. Import będzie tylko rósł. Z takim olbrzymim problemem Yamaha zmagała się już jakieś 15 lat temu. Wtedy z Niemiec była co druga Yamaha na allegro. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oni sprzedadzą bez problemu.

Dlatego tak działają.

https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-avc-x3700hel-104vocal-elsub-10.html

https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-avr-x1700h-el-10el-4vocal-el.html

Tu jest to samo

A model 3700 i 1700 solo niedostępne od paru miesięcy :)

Schodzi z powodzeniem.

To nie jest ani problem dla nich ani dla nowych użytkowników.

Trwa to już tyle że nie specjalnie myślą nad wyborem. No bo nie ma po co.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...