Skocz do zawartości

SOMIC V2 wracająna półki sklepów


Recommended Posts

1 godzinę temu, TechBringer napisał:

Jak w temacie - SOMIC V2 opisywane jako objawienie w swojej grupie cenowej przed laty, powróciły do sprzedaży - jeżeli ktoś szuka pierwszych porządnie wyważonych i zbalansowanych słuchawek, podobno warto od nich zacząć  przygodę z dobrym dźwiękiem.

Te somic będzie dużo lepszy od superluxow HD 669??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian Explorer 2 nie jest chyba wystarczająco mocny do HD699. Wydaje mi się że do niego potrzeba słuchawek bardziej wydajnych, dość dynamicznych z wyrazista górą pasma np. ENCORE ROCKMASTER OE, ISK HD9999, ewentualnie Meizu HD60 . Te ostatnie mimo że bezprzewodowe, to mogą sprawdzić się z nich najlepiej na kablu. Brał bym jeszcze pod uwagę Creative Labs Aurvana Live2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MobyDick napisał:

Brał bym jeszcze pod uwagę Creative Labs Aurvana Live2.

Też bym brał, je pod uwagę, to bezpieczne brzmienie. Kiedyś miałem okazję je rekblować koledze i po "operacji" nie mogłem się od nich oderwać. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/przewodowe/1216-auravana-live2

A dla basolubów może Takstar Pro82 😉

https://www.audiokrytyk.pl/recenzja-sluchawek-takstar-pro-82/

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sqter83 napisał:

Trochę niepokoi mnie Twoje stwierdzenie "wydaje mi się"😉  tak czy inaczej dzieki za propozycje, będę miał jakis punkt startowy.

Twój DAC/Amp jest niewielkim urządzeniem dedykowanym do sprzętów przenośnych z zasilaniem z portu USB. To sprawia ze nie można oczekiwać po nim zbyt dużej mocy. Nigdzie nie znalazłem podanej jej wartości. HD669 są pod tym względem zaskakująco wymagające i to jest chyba głównym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 31.12.2021 o 08:21, MobyDick napisał:

Twój DAC/Amp jest niewielkim urządzeniem dedykowanym do sprzętów przenośnych z zasilaniem z portu USB. To sprawia ze nie można oczekiwać po nim zbyt dużej mocy. Nigdzie nie znalazłem podanej jej wartości. HD669 są pod tym względem zaskakująco wymagające i to jest chyba głównym problemem.

Wyczytałem gdzieś że ten DAC/Amp ma 120mW. Jakie można do niego dobrać zamknięte  i neutralne słuchawki ? powiedzmy do 300 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej :) . Napisz czego byś oczekiwał innego w dźwięku w stosunku do posiadanych Superlux HD669. Bo w tej cenie dość trudno o bardziej neutralnie brzmiące słuchawki zamknięte, o cechach monitorowych. Może chcesz cieplejszego brzmienia? Z tego co piszesz nie potrzebujesz słuchawek głośniejszych. Może właśnie nie chodzi o neutralność brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Creative Labs Aurvana Live2 powinny być ok. Takstar Pro82 też bym nie skreślał, bo umożliwiają regulację ilości basu, dając mozliwość wyboru jednej z trzech charakterystyk brzmienia. Meizu HD60 to słuchawki najbardziej efektowne i myślę że w połączeniu z firmowym brzmieniem Meridiana powinny zagrać najprzyjemniej z nich. Do tego mogą działać bezprzewodowo. Tu basu jest jednak dość sporo, choć bez przesady. Jest on jednak dobry i na pewno nie jest monotonny. Ma sporo energii i kiedy trzeba potrafi schodzić dość nisko. Są to jednak słuchawki mobilne o charakterze jaki ma sprawiać przyjemność ze słuchania muzyki, a nie poddawać bezwzględnej analizie. Myślę ze chyba właśnie w tym tkwi problem z Superluami HD669. To bardzo liniowo grające słuchawki w sporym zakresie pasma o charakterze chłodno monitorowym, niezbyt efektowne w brzmieniu, za to dość mocno pokazujące detale. Ich wykonanie jest też dość spartańskie. Na ich tle Meizu HD60 wypadają bardzo luksusowo :) . Z resztą CAL2 i Takstar Pro82 również są znacznie bardziej przyjemne organoleptycznie :) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...