Skocz do zawartości

Skompletowanie używanego kina


Silen

Recommended Posts

Dzień dobry,

od kilku tygodni wertuję różne fora, głównie jednak to forum, w poszukiwaniu jakiegoś sensownego rozwiązania do pokoju około 20m. Mianowicie chcę skompletować kino 5.1 raczej z używanych modeli chyba, że jakimś cudem możliwe jest coś znośnego nowego. Zastosowanie zróżnicowane po 33% dla gier, muzyki, filmów. Budżet jest niewielki bo około 3000 PLNów (subwoofer może się w to nie wliczać, bo o ile wiem, że jest potrzebny w kinie, tak nie przeszkadza mi go dokupić za jakiś czas). Oczywiście jestem pogodzony z tym, że fajerwerków, atmosów, itp. nie będzie. Przychodzę jako laik do mądrzejszych od siebie, bo od tego czytania mam już mętlik w głowie. Wiem, że podstawą jest odsłuch żeby dobrać coś pod siebie, ale czy możecie doradzić czego w ogóle warto byłoby posłuchać?  Jeżeli byłaby to jakaś wskazówka, to mam okazję czasami posłuchać połączenia Marantza SR4002 z Yamahami NS-8900 i osobiście coś mi w tym dźwięku nie gra jakby momentami zlewały się wszystkie tony. Przez co jest niewyraźnie. Nie wiem czy to kwestia ustawienia czy sprzętu. Będę wdzięczny za każdą udzieloną wskazówkę czego mógłbym ewentualnie szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolega akceptuje używane.

Bedzie to klasyczne 5.1?

Budzet mały. Zatem celuj w amplituner z dzwiekiem HD jak Yamaha 483/485, Denon X2000, Onkyo 607

oraz we wszystko co znajdziesz nowsze, wyższe itp, itd. Wybór jest maly. Zatem poświeć chwilę czasu na znalezienie modelu.

Co do kolumn to set 5.0 Tannoy M4, F4, Mission M34i, Yamaha NS 8900 były ok, Klipsch F1 itp

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zatem celuj w amplituner z dzwiekiem HD jak Yamaha 483/485, Denon X2000, Onkyo 607

ej ej ponownie przestrzeliłeś :(

Jak yamaha 483/485 (które to są prawie nowe) to wypadałoby podać onkyo 656/denon x2200.

Albo wskazujemy sprzęt który ogranie 4k albo nie, wtedy nie ma sensu yamahy 483/485 która notabene ma obecnie kosmiczne ceny jako używka.

Natomiast 656 da się wyrwać za około 1.5k pln +/- 300,-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

ej ej ponownie przestrzeliłeś :(

Jak yamaha 483/485 (które to są prawie nowe) to wypadałoby podać onkyo 656/denon x2200.

Albo wskazujemy sprzęt który ogranie 4k albo nie, wtedy nie ma sensu yamahy 483/485 która notabene ma obecnie kosmiczne ceny jako używka.

Natomiast 656 da się wyrwać za około 1.5k pln +/- 300,-

Propozycje wynikały z dostępności tego co jest.

Kolega sam sobie odpowie czy potrzebuje 4K czy nie.

Tu będzie tęz klasyczne 5.1

Więc niech kolega szuka i wrzuca linki i podpowiemy. Co nie ?:)

18 godzin temu, Silen napisał:

Dziękuję bardzo za propozycje, 4K nie jest priorytetem, zdecydowanie zamiast 4K wolałbym lepszy dźwięk.

No to nawet starsze modele Yamahy serii 6, Denona serii 2000 czy Onkyo serii 6

Musisz zwracać uwagę na stan urządzeń, oraz jeśli jest możliwość to lepiej wybrać zakup +100/200 zł ale gdzie sprzedawca daje chociaż gwarancję 7/14 dni.

Cokolwiek abyś sprawdził.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Propozycje wynikały z dostępności tego co jest.

Kolega sam sobie odpowie czy potrzebuje 4K czy nie.

Tu będzie tęz klasyczne 5.1

Więc niech kolega szuka i wrzuca linki i podpowiemy. Co nie ?:)

jeżeli tak to spokojnie można polecić Onkyo tx-sr606/607 czy TX-SR805/806... skoro 4K i Atmos nie jest potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Silen napisał:

Nie widze centralnego ale pisze 5 głośników + sub więc chyba ok.

22 godziny temu, Silen napisał:

Tutaj również bez amplitunera, zastanawia mnie cena. Sprzedawca napisał, że surroundy są B3 i centralny C3. Ale nie wiem czy w ogóle warto zastanawiać się nad takim zestawem w tej/podobnej cenie.
https://www.olx.pl/d/oferta/klipsch-synergy-caly-zestaw-do-kina-domowego-plus-subwofer-monitor-302-CID99-IDJHI04.html?reason=observed_ad

Fajne kolumny. Ale jak z ceną? No nie jest to jakas rewelacja.

22 godziny temu, Silen napisał:

miałem go kiedyś. Ale sprzedałem znajomemu za 500 zł. W tej cenie może by się udało 608ke?

22 godziny temu, Silen napisał:

Wygląda ciekawiej od Onkyo. STAN

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

https://www.olx.pl/d/oferta/procesor-kina-domowego-marantz-av7703-igla-marantz-hifi-CID99-IDNB1JE.html#311a49159e

 

https://www.olx.pl/d/oferta/rotel-rmb-1075-thx-koncowka-mocy-rotel-1075-przedwzmacniacz-CID99-IDLkkrO.html?reason=ip|lister

A co myślicie o takim zestawie ( ten sam sprzedający) ?

Warto dokładać do Anthem MRX 740, Marantz SR8015 czy Denon AVC-X6700H?

Procesor + końcówka to jednak ogromny wydatek więc rozważałem kupno amlitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Raul1975 napisał:

Patrzę na specyfikację tego Denona. Mam na przodzie Monitor Audio RX8 4 Ohm a tam pisze 6 Ohm kurde nie byłem na TEJ lekcji fizyki 😉 nie będzie to problem?

edług dokumentacji:

https://manuals.denon.com/AVRX3700H/NA/EN/DRDZSYrhoargxb.php

Cytat

Use speakers with an impedance of 4 – 16 Ω/ohms.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Raul1975 napisał:

Warto dokładać do Anthem MRX 740, Marantz SR8015 czy Denon AVC-X6700H?

Procesor + końcówka to jednak ogromny wydatek więc rozważałem kupno amlitunera.

To są już klasowe amplitunery.

Dopisz Arcama AVR10.20. Japońskie zapewnią Ci większą możliwość podłączeń oraz funkcjonalność. Z kolei Anthem i Arcam znacznie lepszy dzwięk.

Monitor audio nie będa problemem w polączeniu z tym Denonem. Sprawdzone.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 30.01.2022 o 17:40, Raul1975 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/procesor-kina-domowego-marantz-av7703-igla-marantz-hifi-CID99-IDNB1JE.html#311a49159e

 

https://www.olx.pl/d/oferta/rotel-rmb-1075-thx-koncowka-mocy-rotel-1075-przedwzmacniacz-CID99-IDLkkrO.html?reason=ip|lister

A co myślicie o takim zestawie ( ten sam sprzedający) ?

Warto dokładać do Anthem MRX 740, Marantz SR8015 czy Denon AVC-X6700H?

Procesor + końcówka to jednak ogromny wydatek więc rozważałem kupno amlitunera.

No, tutaj to 4000 chyba euro potrzeba 😅

Chetnie kupie sr8015 za 1000. 

Najlepiej PLN 😁

Edytowano przez Debesciak_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...