Skocz do zawartości

Chromecast audio - alternatywa


Markcox

Recommended Posts

Cześć,

Słuchajcie, potrzebuję dla koleżanki jakiejś alternatywy dla Chromecast audio, żeby mogła sobie po streamingu puścić jakieś dźwięki z Tidal'a, czy YT. Oczywiście urządzenie budżetowe, również na poziomie CA ;) 

Czy Audio pro link 1 będzie dobrym wyborem? Czy są może inne, lepsze w tych pieniądzach? A może jednak lepiej sprawdzi się właśnie CA, więc lepiej upolować jakąś używkę?!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy (może poza właśnie CA) nie kręciłem się wśród budżetowych streamerów, a tak trochę studiuję właśnie temat i tu pojawia mi się jeszcze pytanie - czy zarówno Audio pro link, jak i wspomniany przez Ciebie Piotrze @LBX Systemy Audio AudioCast M5 mają podobną prostotę funkcjonalności, jeżeli chodzi o udostępnianie treści, poprzez chromecast? Czy na tych urządzeniach można bezproblemowo np. ze smartphone'a strumieniować takiego podstawowego YT? Czy to jest tylko domena CA, a te urządzenia ograniczają się jedynie do funkcjonalności "connect" np. takiego Tidala i nie ma możliwości na nich uruchomienia żadnych treści z YT?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję prezentować klientowi działanie Audio Pro Link 1 podczas odsłuchu. Klient sam streamował muzykę z YT oraz Apple Music (Iphone) a jak twierdził jest laikiem więc na tej podstawie wiem, że obsługa nie jest trudna :). Co do AudioCasta sam go testowałem i muszę przyznać, że również miło mnie zaskoczył.

W obu przypadkach możesz streamować poprzez aplikację urządzenia lub Airplay.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Markcox napisał:

Cześć,

Słuchajcie, potrzebuję dla koleżanki jakiejś alternatywy dla Chromecast audio, żeby mogła sobie po streamingu puścić jakieś dźwięki z Tidal'a, czy YT. Oczywiście urządzenie budżetowe, również na poziomie CA ;) 

Czy Audio pro link 1 będzie dobrym wyborem? Czy są może inne, lepsze w tych pieniądzach? A może jednak lepiej sprawdzi się właśnie CA, więc lepiej upolować jakąś używkę?!

 

Mam chromecasta audio od 3lat, żadnych problemów nigdy nie miałem,tidal natywnie śmiga, urządzenie warte nagrody Nobla jeśli chodzi o cenę i bezproblemowe działanie, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zbynio napisał:

Mam chromecasta audio od 3lat, żadnych problemów nigdy nie miałem,tidal natywnie śmiga, urządzenie warte nagrody Nobla jeśli chodzi o cenę i bezproblemowe działanie, pozdrawiam.

Zgadza się, trzeba wydać sporo więcej żeby usłyszeć relatywnie niewielką poprawę dźwięku 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest kwestia, że jakoś wzbrania się na siłę przed CA (sam ją na takie rozwiązanie cały czas namawiam), tylko po prostu chciałaby urządzenie nowe ;) Stąd właśnie pytam o istniejące na rynku alternatywy. Zaznaczę, że nie szukam urządzenia, które będzie lepsze/tańsze/etc. tylko takie, które pod względem brzmienia/funkcjonalności można z CA zestawić, powiedzmy 1:1 

 

@LBX Systemy Audio dzięki Piotr!

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak YT to musi chyba też przetwarzać obraz, z CA dźwięk z YT raczej nie poleci chyba że są jakieś patenty i się mylę? Jest jeszcze opcja Chromecast Video 3 czy 4. Jak ampli nie ma HDMI to na Ali są adaptery HDMI-Toslink za 40zł. Mam u córki właśnie taką kombinację i działa bez zarzutu. Jakość dźwięku porównywalna do CA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Markcox napisał:

więc lepiej upolować jakąś używkę?!

 

15 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

a używanego ChromeCasta możesz znaleźć w dobrej cenie ;) .

No własnie nie. Uzywany za 400 zł. Kiedy nowe chodziły za 150 zł to moim  zdaniem nie jest dobre wyjście.

39 minut temu, Józef Herczek napisał:

Jak YT to musi chyba też przetwarzać obraz, z CA dźwięk z YT raczej nie poleci chyba że są jakieś patenty i się mylę? Jest jeszcze opcja Chromecast Video 3 czy 4. Jak ampli nie ma HDMI to na Ali są adaptery HDMI-Toslink za 40zł. Mam u córki właśnie taką kombinację i działa bez zarzutu. Jakość dźwięku porównywalna do CA.

No i taki Chromecast kosztuje zdecydowanie mniej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Józef Herczek napisał:

Jak YT to musi chyba też przetwarzać obraz, z CA dźwięk z YT raczej nie poleci chyba że są jakieś patenty i się mylę?

Nie ma problemu z puszczaniem YT na CA i żaden obraz nie jest do tego niezbędny. A chromecast video nie wchodzi w grę - to ma być po analogu/optyku do stereo, nie po HDMI. 

Przyznam, że ciekawie wygląda AudioCast M5, wypisz wymaluj CA, nawet z wyglądu ;) Jeżeli jest ta sama funkcjonalność i zbliżone granie, to może to być strzał w dychę na początek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...