Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza pod streaming i gramofon do pierwszego zestawu stereo


oldz

Recommended Posts

Cześć,

kilka lat temu przed urodzinami zostałem bardzo umiejętnie podpytany o moje życzenia i padło tam wtedy słowo 'gramofon'. Osoba pytająca skrzętnie sobie to zanotowała i tak oto w moim domu pojawił się Thorens TD 240-2. Moje zaskoczenie było potęgowane tym, że na tamten czas nie miałem zupełnie nic, aby ten sprzęt użyć i leżał tak przez cały ten czas w kartonie nie niepokojony przez nikogo ;) aż przyszedł pewien grudniowy poranek i trafiłem promocję w jednym ze sklepów RTV i udało mi się zakupić Pylony Pearl 25 w całkiem okazyjnej cenie. Zupełny przypadek, zapamiętałem nazwę firmy z wcześniejszych poszukiwań i niesiony przedświątecznym szaleństwem zakupowym wziąłem je - mam nadzieję, że nie jest to zupełnie chybiony zakup.

Natomiast teraz przyszedł czas na zakup elementu, który przerasta zupełnie moje możliwości i chciałbym prosić Was o pomoc - mianowicie wzmacniacz.

Źródłem będzie wspomniany wcześniej gramofon (pewnie w mniejszym wymiarze czasowym, bo na chwilę obecną traktuje to raczej jako początek zajawki) oraz streaming (chromecast audio lub coś podobnego). Chciałbym również móc podłączyć dźwięk z TV, bo głośniki w moim wołają o pomstę do nieba.

Pomieszczenie to salon z aneksem o wymiarach 28m2, jeśli chodzi o rodzaj muzyki to w zdecydowanej większości soul, jazz, RnB, czasem coś z elektroniki. Mieszkanie w bloku, więc też wzmacniacz nie musi mieć kosmicznej mocy, żeby sąsiedzi się nie zbuntowali. Preferowałbym też mniejsze rozmiary samego urządzenia, bo po ustawieniu gramofonu nie mam już tak dużo miejsca.

Chciałbym się zmieścić w 1000-1200 zł na wzmacniacz i okablowanie (używane oczywiście jak najbardziej wchodzą w grę).

Będę wdzięczny za każdą pomoc, dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Thorens TD 240-2 to automat także nie potrzebujesz wzmacniacza z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym. Z nowych sprzętów wybór byłby ograniczony i sprowadzałby się tak na prawdę do Cambridge Audio AXA25. Jest to jedyny wzmacniacz w zakładanym przedziale cenowym, który dobrze zgrywa się z dynamicznymi Pylonami Pearl 25. Wybrałeś bardzo ciekawe kolumny i najlepsze z serii Pearl. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie jeżeli pre gramofonowy nie jest potrzebny to rozważ Loxjie A30 i jeżeli masz trochę zapału to raspberry pi.

Gramofon ( RCA ) i TV ( optyk ) podłączasz do wzmacniacza i tutaj załatwione. Obsługa głośności dołączonym pilotem

Po Bluetooth możesz wysyłać muzykę z telefonu.

https://www.amazon.pl/LOXJIE-A30-Desktop-Stereo-Audio-DAC-wzmacniacz-sluchawkowy/dp/B08J7Z8TN6/ref=sr_1_1?crid=1KMYTG8CXE1YA&keywords=loxjie+a30&qid=1642593379&sprefix=loxjie+a%2Caps%2C107&sr=8-1

Malinę trzeba kupić z kartą pamięci i zasilaczem, skonfigurować a potem po USB i to załatwi streaming jak np spotify connect

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...