Skocz do zawartości

Magnat Monitor Reference 5A lub 3A lub


starx

Recommended Posts

Witam. Poszukuję informacji na temat w/w kolumn ponieważ potrzebuję sprzętu stereo do muzyki z możliwością podłączenia tv do pomieszczenia 20m2. Wcześniej korzystałem z Denon RCD-M39+ Denon SC-M39 ale niestety rcd-m39 padł. Zacząłem poszukiwania i wybór padł na kolumny aktywne zamówiłem Audio Pro A36 i jeśli chodzi o samo podłączenie i możliwości sieciowe to wszystko jak najbardziej ok, natomiast jakość dźwięku dla mnie zupełnie nie była akceptowalna. Obecnie mam u siebie Edifier S2000MKIII i pewnie gdyby posiadały wejście hdmi(arc) to z racji relacji cena-jakość pewnie bym je zostawił, ale ponieważ nie można podczas oglądania TV tego obsługiwać jednym pilotem rozglądam się dalej i tak trafiłem na w/w kolumny Magnat. Czy ktoś miał lub ma z nimi do czynienia i może coś o nich napisać? Będę wdzięczny za każdą sugestię lub opinię, cena na jaką mogę sobie pozwolić to max 3,5 k i z racji ilości miejsca wolałbym coś aktywnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Też bym chciał coś ciekawego od posiadaczy takich kolumn przeczytać - zauważyłem że zestaw jest z pilotem i jest możliwość regulacji nasycenia basów i sopranów.

Rozważam też ewentualnie zakup zestawu ADDON T20 irmy Audio Pro w promocji za 1,5 kpln tj. (około 50% rabatu) z salonu Top Hi-Fi & Video Design ale brak jest

niestety wiarygodnych recenzji sprzętu. Kolumny aktywne są konieczne bo mam w ścianie tylko jeden kabel 2x2,5 mm2 do podłączenia kolumny pasywnej i nie zamierzam

robić teraz remontu w domu. Korzystam obecnie z kolumn aktywnych Advance Acoustic Air 90, które w zestawie nie mają pilota ani możliwości regulacji barwy dźwięku

i to jest dla mnie argument za Reference 5A. Czekam na wiarygodne - najlepiej bardziej szczegółowe opinie - choć wiem, że nie jest to półka cenowa, która wyzwala emocje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2022 o 10:12, starx napisał:

Zacząłem poszukiwania i wybór padł na kolumny aktywne zamówiłem Audio Pro A36 i jeśli chodzi o samo podłączenie i możliwości sieciowe to wszystko jak najbardziej ok, natomiast jakość dźwięku dla mnie zupełnie nie była akceptowalna

@Top Hi-Fi & Video Design @robotnik kolejny przykład. Przepraszam że tak wiercę.

Kolego @starx Magnaty grają kilka klas lepiej od Audio Pro. Tu będzie lepiej. Masz jeszcze Klipsch The fives, Acoustic Energu AE 1 active.

No zależy od kwoty.

Edifery też ok. Aczkolwiek ja prywatnie nie lubie za bardzo. Może się przekonam niedługo

Albo mini wzmacniacz Topping MX5 i pasywne kolumny? Większe. Bronze 100, ELAC B6.2. Co ty na to?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design @robotnik kolejny przykład. Przepraszam że tak wiercę.

Kolego @starx Magnaty grają kilka klas lepiej od Audio Pro. Tu będzie lepiej. Masz jeszcze Klipsch The fives, Acoustic Energu AE 1 active.

No zależy od kwoty.

Edifery też ok. Aczkolwiek ja prywatnie nie lubie za bardzo. Może się przekonam niedługo

Albo mini wzmacniacz Topping MX5 i pasywne kolumny? Większe. Bronze 100, ELAC B6.2. Co ty na to?

Piotr

 

Z aktywnych w tej cenie , używane klipsch sixes. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2022 o 08:28, Piotr Sonido napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design @robotnik kolejny przykład. Przepraszam że tak wiercę.

Kolego @starx Magnaty grają kilka klas lepiej od Audio Pro. Tu będzie lepiej. Masz jeszcze Klipsch The fives, Acoustic Energu AE 1 active.

No zależy od kwoty.

Edifery też ok. Aczkolwiek ja prywatnie nie lubie za bardzo. Może się przekonam niedługo

Albo mini wzmacniacz Topping MX5 i pasywne kolumny? Większe. Bronze 100, ELAC B6.2. Co ty na to?

Piotr

 

Widzę, że wyjąłeś jedną opinię ze 13 stycznia 2022. To już zaczyna trącać stalkingiem z Twojej strony. Masz dodatkowo płatane ze wyszukiwanie takich opinii? 

Ustaliliśmy, że forum służy do fachowych porad, a nie bawienie się w wojnę podwórkową. Na którymś z postów sam potwierdziłeś, że zakańczamy wątek "bijatyki" o głośniki aktywne.

Jeśli chcesz aby traktować Cię poważnie, zmień podejście do wypowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...