Skocz do zawartości

Mały, ale wariat. Odsłuchy wzmacniaczy w klasie D, NuPrime, Lyngdorf i Cambridge Audio w salonie RMS


Recommended Posts

Czasem nie liczy się rozmiar, ale technika. Od 13.01 do 22.01. zapraszamy na odsłuchy wzmacniaczy klasy D do salonu RMS w Białymstoku! Do wyboru: NuPrime IDA-16 oraz dwie końcówki mono STA-9, Lyngdorf Audio TDAI-3400, Cambridge Audio Evo 150.

Zadzwoń do naszych Doradców i umów się na odsłuch.

👉 tel. 85 747 97 50

👉 tel. kom.: 607 266 304 lub 607 266 301  

1.jpg.cce594e7fd5517fe33cb11c394f4ed7e.jpg

 

 Wzmacniacze klasy D zdobywają coraz większe uznanie wśród audiofili. Wysoka sprawność energetyczna tych urządzeń pozwala zachować kompaktowe rozmiary, do których czasem podchodzi się z nieufnością. Jak coś tak małego może napędzić nasze kolumny? Ano, może.  Umów się na odsłuch i przekonaj się na „własne uszy”.

 

2.jpg.2389e56014878d071b86fe747eb2186e.jpg

 

Mamy modele reprezentujące różne style grania:

 NuPrime, którego specjalnością jest klasa D w kompaktowym wydaniu, w modelu IDA-16 oferuje dynamiczne i delikatnie ocieplone granie, nie gubiące detali.

 Jeszcze więcej ciepła znajdziesz w końcówce mocy NuPrime STA-9, która może pracować zarówno w konfiguracji stereo jak i w mono, oferując wtedy moc 1x290W.

 Lyngdorf All-in-One TDAI-3400 to nowoczesny wzmacniacz duńskiego producenta, który odtwarza muzykę dość neutralnie i z dużą przestrzenią. Przy okazji odsłuchu można przetestować też jak działa ich korekta akustyki pomieszczenia Room Perfect.

 Wzmacniacz zintegrowany Cambridge Audio All-in-One EVO 150 na pewno urzeka wyglądem, ale warto sprawdzić, czy trochę jaśniejszy styl grania i wyraźna średnica jest tym, co lubisz.

kolaz.jpg.20f97aa34392eb9c5a61a50f08581d47.jpg

 

 

Chętnych do poszerzenia swoich horyzontów dźwiękowych i poznania możliwości wzmacniaczy klasy D zapraszamy do umawiania się na odsłuchy. Przy okazji będzie to też okazja do uzyskania fachowej porady od naszych ekspertów.

RMS_logo.jpg.67e2d4e051ef51b1dfc2c2d3678bbc72.jpg

Zadzwoń i ustal termin Twojego odsłuchu


Adres: ul. Hetmańska 33B, 15-727 Białystok

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:30 - 18:00

sobota: 10:00 - 16:00 

Zadzwoń do naszych Doradców:

👉 tel. 85 747 97 50

👉 tel. kom.: 607 266 304 lub 607 266 301  

Moderacja: Newsa 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 13.01.2022 o 15:25, rms.pl napisał:

Lyngdorf Audio TDAI-3400,

Ten Lyngford ma problemy, pisało o tym:

ASR: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-lyngdorf-tdai-3400-amp-eq-part-1.6738

Co ciekawe również problemy miał inny model Lyngforda, informacja: audio.com.pl

Uprzedzając wasze uwagi, firma której właścicielem jest Amir (założyciel ASR) współpracuje z jedną z firm córek firmy Lyngford. Zatem o stronniczość tutaj raczej ciężko biorąc pod uwagę wyniki testów tego sprzętu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Testy i pomiary są ciekawe, ale i tak ucho każdego z nas zdecyduje co dany sprzęt jest dla nas wart brzmieniowo.

tutaj chodzi o coś innego. Ten sprzęt jest fabrycznie uszkodzony i jeden kanał gra inaczej niż drugi więc teksty o "ucho każdego zdecyduje" sobie zachowajcie dla naiwnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Ten sprzęt jest fabrycznie uszkodzony i jeden kanał gra inaczej niż drugi

Co do nierównych wyników w pomiarach kanałów R i L, pierwsza myśl moja, że trafił się egzemplarz z uszkodzeniem. W dalszej części tego tematu, jeden z forumowiczów też na to zwraca uwagę i zasugerował sprawdzenie innego egzemplarza. Testujący odpowiedział, że nie ma do innego dostępu, więc nie przetestuje i tyle w temacie.

17 godzin temu, lolekdrugi napisał:

teksty o "ucho każdego zdecyduje" sobie zachowajcie dla naiwnych.

W dobrze sprzętu najważniejszy jest odsłuch i zdania nie zmienię.

Ciekawe, że autor pomiarów z tego forum, po odsłuchach poleca Lyngdorfa TDIA-3400 :

"Wnioski
Tak jak się spodziewałem i miałem nadzieję, Lyngdorf RoomPerfect świetnie radzi sobie z korygowaniem wpływu pomieszczenia, szczególnie przy niskich częstotliwościach. Bez korekcji każdy system, niezależnie od ceny komponentów, cierpi z powodu znacznych słyszalnych podbarwień oraz utraty szczegółów i ostrości. Nie, nie możesz zrobić tego samego z zabiegiem pokojowym. Nawet najlepiej wykończone pomieszczenie wymaga wyrównania. Nadmierne traktowanie pokoju w celu pozbycia się trybów spowoduje nudę / śmierć, której chcesz uniknąć.

Wszystko-jeden aspekt Lyngdorf TDAI-3400 pokazał swoją wartość w tym, jak przestarzały sprzęt w moim pokoju o wartości prawie 70 000 USD. Integracja z odtwarzaczem Roon (czyli streaming) robi to za mnie. Kup sobie parę doskonałych głośników i połącz je z Lyngdorfem i „gotowe”. Twój mały system przewyższy tony innych systemów bez korekcji.

Zauważ, że podobne wyniki można było uzyskać z innym dobrze zaimplementowanym systemem wyrównywania. Chociaż wydajność RoomPerfect była doskonała, nie dała niczego, co robią inne dobre systemy. Przejdę więc do mojego systemu Diraca i mocniejszego wzmocnienia. Ale dla kogoś, kto zaczyna świeżo i mierzy wysoko, Lyngdorf TDAI-3400 ma mnóstwo sensu i pozwala zapomnieć o problemach, które znalazłem w pomiarach jego elektroniki.

Ogólnie cieszę się, że mogę zarekomendować Lyngdorf TDAI-3400. Jego wyrównanie w pomieszczeniu jest przyjemnością w użyciu i zapewnia fantastyczną zmianę wrażenia odsłuchowego."

Oryginał:

"Conclusions
As I had expected and hoped, the Lyngdorf RoomPerfect does a wonderful job of correcting the impact of the room, especially in low frequencies. Without correction, every system out there regardless of price of components, suffers from significant audible colorations and loss of detail and focus. No, you can't do the same with room treatment. Even the best treated room requires equalization. Over treating the room to get rid of the modes will create a dull/dead which you want to avoid.

The all-one-one aspect of the Lyngdorf TDAI-3400 showed its value in how it obsolete nearly $70,000 in gear in my room. Integration with Roon player (i.e. streaming) does it for me. Get yourself a pair of excellent speakers and pair it with the Lyngdorf and "you are done." Your tiny system will outperform tons of other systems without equalization.

Note that similar results could be had with other well implemented equalization system. While performance of RoomPerfect was excellent, it didn't do anything other good systems do. So I will be going to my Dirac system and more powerful amplification. But for someone starting fresh and aiming high, the Lyngdorf TDAI-3400 makes a ton of sense and causes you to forget the issues I found in measurements of its electronics.

Overall I am happy to give a recommendation for Lyngdorf TDAI-3400. Its room equalization is a joy to use and makes a fantastic difference to your listening experience."

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-lyngdorf-roomperfect-eq.6799/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rms.pl napisał:

Co do nierównych wyników w pomiarach kanałów R i L, pierwsza myśl moja, że trafił się egzemplarz z uszkodzeniem. W dalszej części tego tematu, jeden z forumowiczów też na to zwraca uwagę i zasugerował sprawdzenie innego egzemplarza. Testujący odpowiedział, że nie ma do innego dostępu, więc nie przetestuje i tyle w temacie.

w dwóch różnych modelach, różnych częściach świata? Trochę to naciągane, nie sądzicie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

w dwóch różnych modelach, różnych częściach świata? Trochę to naciągane, nie sądzicie?

Pomiar w magazynie audio nie dotyczy pomiarów kanałów oddzielnie: prawy, lewy. Mierzone jest pasmo przenoszenia dla 4 i 8 Ohm. To samo obserwowane jest w teście https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3056-tdai-3400

"Niektórym producentom udaje się już przezwyciężyć inny problem konstrukcji impulsowych, wynikający z wpływu obwodów filtrujących – zaburzenia charakterystyk częstotliwościowych w zakresie wysokich tonów; TDAI-3400 nie jest od niego wolny, w przypadku 8 Ω widać podbicie przy ok. 43 kHz (ok. + 2,5 dB), z kolei dla obciążenia 4-omowego, przy tej częstotliwości mamy spadek -3 dB.

Ale w praktyce i takie zachowanie nie ma większego znaczenia, w zakresie do 20 kHz odchyłki i tak nie przekraczają +/- 1 dB."

Zaznaczam że pasmo słyszalne przez człowieka w najlepszym przypadku to: 20 Hz - 20 kHz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rms.pl napisał:

Ciekawe, że autor pomiarów z tego forum, po odsłuchach poleca Lyngdorfa TDIA-3400 :

cytujecie test systemu korekty akustyki pomieszczenia w tym urządzeniu:

Cytat

This is a follow up to my review of the Lyngdorf TDAI-3400. While that review was focused on objective measurements of the DAC and amplifier, this review is focused on the performance of the room equalization (RoomPerfect)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...