Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza Yamaha A-S501, 301


Stanisław Bartoszewicz

Recommended Posts

Dzień dobry, jest to mój pierwszy post na forum :).

I od razu zwracam się do szanownej społeczności forum o poradę.

W ostatnich dniach króliki przegryzły mi kabel zasilający od amplitunera Yamaha HTR3065, coś się zagrzało i od tej chwili się nie włącza. Pomyślałem, że może to już czas na zmianę, bo i tak nie wiem czy w ogóle opłacałoby się to naprawiać. Powyższy amplituner zakupiłem jakieś 10 lat temu wraz z kolumnami Prism Onyx 100, nie korzystałem zbyt długo z pozostałych głośników i raczej nie planuję w nowym zestawie.

Potrzebuję urządzenia w miejsce zepsutego amplitunera, który tymczasowo będzie grał z powyższymi dwiema kolumnami. Docelowo (po przeprowadzce niestety w dalszym czasie) planuję zakup lepszych kolumn i zastosowanie zestawu w pomieszczeniu ok 36mkw o wymiarach 4x9m, słuchał będę w odległości 3,2m, zestaw będzie stał na krótszej ścianie, za punktem odsłuchu znajdować się będzie kuchnia z jadalnią. Zastosowanie to jak dotychczasowe; amplituner odtwarzał dźwięk z TV przez spdif oraz muzykę ze spotify gatunki przeróżne, od techno, przez hip hop, ambient, klasykę, muzykę filmową, blues po rock, metal.

Zakładałem budżet 1000 PLN, ale niestety nie wyszło, zwłaszcza, że chciałbym kupić nowe urządzenie. Z początku zdecydowany byłem na Yamaha A-S201 za 999, zobaczyłem A-S301 za kwotę 200PLN wyższą i w ratach 20x0, zacząłem o nim czytać, że nie warto i wtedy doszedłem do A-S501 który ponoć jest o niebo lepszy, też w ratach 20x0 w sporo większej niestety kwocie 1849PLN, ale jeśli ma być taka różnica w jakości, to chciałbym aby sprzęt który, mam nadzieję posłuży mi conajmniej tyle samo co poprzednik, był już lepszej jakości. Z dodatkowych atutów widzę, że ma wyjście na subwoofer który dodałby efektów podczas oglądania filmów oraz wejścia cyfrowe z których aktualnie korzystam przy podłączeniu TV/playstation i tak mi się wydaje dobrze rozwiązaną możliwość rozszerzenia wzmacniacza o bluetooth w postaci adaptera YBA-11. Nie mam wygórowanych wymagań w jakości dźwięku, słuchałem bardzo drogich sprzętów, brzmiało to świetnie, ale nie wiem czy orgazm w moich uszach zadowoliłby mnie na tyle, żeby zapełnić powstałą dziurę w portfelu.

Czy w budżecie już na 100% maksymalnym z możliwością kupna na raty i podanymi wyżej wymaganiami/atutami znajdę coś lepszego? Czy może nie warto tyle wydawać i kupić A-S301?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Czytając recenzje i opinie o tym Xindak A-06 sprawia wrażenie dobrze wykonanego sprzętu posiadającego większość wymaganych przeze mnie cech. Wiem, że powinno się odsłuchać sprzęt przed kupnem, ale nie posiadając docelowych kolumn to i tak wydaje mi się wróżeniem z fusów. Czy jest może jakiś jeszcze sprzęt który jakością oraz ceną jest zbliżony do Xindaka?

Niestety zakup nowego urządzenia jest kluczowy ze względu na możliwość rozłożenia na raty. Nie planowałem takiego wydatku i mimo, że może 2k nie jest dużą kwotą to mając w perspektywie wydatki o wyższym priorytecie nie jestem w stanie w tym momencie wyłożyć tej kwoty w gotówce nie narażając swojego budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...