Skocz do zawartości

Kolumny stereo lub subwoofer


IgiK

Recommended Posts

Zacznę od tego jaki mam sprzęt mam Denona pma 1520ae kolumny Polk audio s60e brakuje mi basu co zrobić czy zmienić kolumny do 10tys . Czy dodać subwoofer do 6tys ? Muzyka 70% filmy30% Najlepiej coś żeby burzyło ściany myślałem o sub ale w salonie powiedzieli żebym zmienił kolumny więc się zastanawiam ? 

Edytowano przez IgiK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lysyrafal napisał:

@IgiK Jaką powierzchnię ma pomieszczenie w którym gra ten zestaw?

Zrób zdjęcia pokoju, salonu, jeśli to nie problem i zobaczymy, jak to przedstawia się akustycznie?

W poniedziałek ewentualnie postaram się jutro rano wstawić zdjęcie na razie gra w pomieszczeniu prostokąt 16m2 ale w najbliższym czasie będzie zmiana na około 20-25m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem co mam napisać, ale chyba rzeczywiście wymiana kolumn na większe np. Tonsil Altus 380 lub Magnat Transpuls 1500 będzie dobrym kierunkiem. Oczywiście mam tu na myśli te większe pomieszczenie do którego będziesz się przenosił.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Szczerze to nie wiem co mam napisać, ale chyba rzeczywiście wymiana kolumn na większe np. Tonsil Altus 380 lub Magnat Transpuls 1500 będzie dobrym kierunkiem. Oczywiście mam tu na myśli te większe pomieszczenie do którego będziesz się przenosił.

Hmmm właśnie wczoraj pomyślałem o altusach 380s lub pylon diamond 30 myślałem też o subwooferze gdyż ten hts12 jakiś słabiutki . Tylko nie wiem czy gdzieś zobaczę jak grają te altusy z góry dziękuję za odpowiedź 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Przecież to nie może tutaj zagrac.

Ty słuchasz z jednej kolumny

Wymiana na cokolwiek nie ma żadnego sensu.

 

Piotr

Jeździłem z nimi po pokoju ustawiałem w trójkącie grały tak samo a to że nagrałem tak film to ustawiłem się w kącie bo tam zbiera się najwięcej basu akurat w tym miejscu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli całość gra dla Ciebie dobrze tylko brakuje dołu to subwoofer typu SVS SB3000 czy Velodyne DB12 rozwiązałby problem. Potężniejsze brzmienie uzyskałbyś na Fyne Audio F502, Pylon Audio Diamond 28 czy Polk Audio Reserve 700

Z góry dziękuję może w przyszłości pylon diamond 30, nie słyszałem jak gra klipsch  i altus 380s ale kolumny to po przeprowadzce a za jakiś czas chyba właśnie zdecyduje się na lepszy sub myślałem o sb 3000 , klipsch spl150, rel 9 i monitor audio rxw 12 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, IgiK napisał:

Z góry dziękuję może w przyszłości pylon diamond 30, nie słyszałem jak gra klipsch  i altus 380s ale kolumny to po przeprowadzce a za jakiś czas chyba właśnie zdecyduje się na lepszy sub myślałem o sb 3000 , klipsch spl150, rel 9 i monitor audio rxw 12 

W mojej ocenie Diamond 28 zagrają pełniejszym dźwiękiem niż wyższy model 30. 
Jeśli lubisz na prawdę mocny dół to SVS SB3000 zapewni lepszy efekt. Klipsch lepiej sprawdza się w kinie domowym natomiast REL T9x potrafi zniknąć z pola słyszenia ale nie będzie tak potężny jak SVS. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Q21 napisał:

W mojej ocenie Diamond 28 zagrają pełniejszym dźwiękiem niż wyższy model 30. 
Jeśli lubisz na prawdę mocny dół to SVS SB3000 zapewni lepszy efekt. Klipsch lepiej sprawdza się w kinie domowym natomiast REL T9x potrafi zniknąć z pola słyszenia ale nie będzie tak potężny jak SVS. 

Jeszcze zaciekawił mnie sub jl audio d108 może w poniedziałek pojadę gdzieś na odsłuch może znajdzie się coś z ekspozycji taniej co do suba to ma być do filmów i muzyki bo mój Polk audio hts 12 do filmów słabiutki no co prawda nie rozkręcam go na więcej niż 60% bo jeszcze nie wygrzany 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...