Skocz do zawartości

Skromne kino domowe dla gracza


Albatros

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. Chciałbym wejść małymi kroczkami w świat kina domowego, kupiłem ostatnio duży TV i marzy mi się choćby namiastka kina domowego, ale nie mam do tego jakoś super budżetu i miejsca. Chciałbym się doradzić czy warto w mojej sytuacji coś zmieniać, ale po kolei.

Odsłuch audio wygląda u mnie tak:
1. 60% gry - mam 3 konsole: Xbox 360, PS4 i Xbox Series x + Komputer PC
2. 30% filmy i seriale - ale tylko VOD: Netflix/Amazon i jak już będzie w PL dostępny to HBO Max.
3. 10% muzyka ze Spotify.

Co mam teraz:
Konsole + PC podłączone przez HDMI do TV, TV optykiem do DACa FX-AUDIO X6 MKII, DAC kablem RCA do głośników aktywnych Edifier R2600.

Miejsce odsłuchu:
Klasyczny duży pokój w bloku PRL ok. 22m2.

Budżet:
2 tys. PLN

Myślałem o Soundbarach, ale znajomy próbuje mnie odwieść od tego pomysłu. To jeśli nie Soundbar to może jakiś zestaw 2.1? Co byście polecili dla gracza i kinomaniaka do 2 tys. złotych?

audio_schemat2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

Ma rację Twój kolega. 2000zł to jednak bardzo skromny budżet. Chcesz namiastkę kina, więc co najmniej 5.1 czy chcesz zostać wyłącznie z frontowymi głośnikami?

Najpierw myślałem o zestawie 5.1, ale zobaczyłem jaki to mniej więcej koszt to zainteresowałem się soundbarami, sądząc że to dobry kompromis między zestawem 5.1, a tym co mam teraz. Zdaję sobie sprawę, że do muzyki lepsze będzie dobre stereo, ale w moim przypadku słuchanie muzyki zeszło na dalszy plan. Chciałbym poczuć dźwięk przestrzenny w grach i filmach, a z muzyką przejść głównie na słuchawki. Wzmacniacz słuchawkowy w moim DACu jest wystarczający na moje potrzeby. W związku z powyższym czy soundbar nie będzie dobrym rozwiązaniem do grania i oglądania filmów?

Zakładając, że jednak nie soundbar i zostać przy 2.0 lub 2.1 - co wybrać? Polecono mi głośniki Audio Pro A26. Ale czy bez suba poczuję - przepraszam za wyrażenie - "pierdolnięcie" w grach? Może A26 + SW-10? Czy próbować jakiś tani zestaw 5.1? Budżet mógłbym trochę nagiąć, ale wtedy musiałbym na brać na raty, ale to wolałem w ostateczności.

Zastanawiają mnie jeszcze opinie i recenzje Soundbarów do 2 tys. na stronach sklepów. Masa pozytywnych i zadowolonych opinii 😉 

Edytowano przez Albatros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Albatros napisał:

Najpierw myślałem o zestawie 5.1, ale zobaczyłem jaki to mniej więcej koszt to zainteresowałem się soundbarami, sądząc że to dobry kompromis między zestawem 5.1, a tym co mam teraz.

To nie jest kompromis, to jest po prostu zupełnie co innego. Albo masz dźwięk 'kinowy', czyli dookólny, gdzie masz głośniki umieszczone wokół zgodnie ze sztuką (czyli minimum wg schematu 5.1), albo masz dźwięk tylko z przodu. Jakość tego dźwięku to już inna sprawa. Jak rozumiem nie wiesz jak smakuje 5.1 w warunkach domowych i starasz się to sobie wyobrazić 🙂 Najlepiej byłoby wybrać się do jakiegoś znajomego, który ma nawet najtańsze 5.1 i posłuchać - myślę, że w minutę byś wiedział o co chodzi i czy to jest droga dla Ciebie.

1 godzinę temu, Albatros napisał:

Zastanawiają mnie jeszcze opinie i recenzje Soundbarów do 2 tys. na stronach sklepów. Masa pozytywnych i zadowolonych opinii 😉 

A mnie to nie dziwi, po prostu te osoby nie miały okazji słyszeć nic lepszego. I dlatego tak euforycznie odbierają różnicę miedzy głośnikami wbudowanymi w TV a nawet prostym soundbarem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Albatros napisał:

W związku z powyższym czy soundbar nie będzie dobrym rozwiązaniem do grania i oglądania filmów?

Moim zdaniem nie. Poświęciłem kiedyś cały dzień na kupno belki, przesłuchałem kilkanaście modeli i się przeraziłem jak ludzie muszą być głusi żeby wydawać niemałe pieniądze na takie łajno. Nie kupiłem. Popularność to zdobyło bo nie zajmuje miejsca i nie ma co ukrywać - brzmi lepiej jak sam TV co jednak dla wielu jest wystarczające. Może dla Ciebie też... Kwestia oczekiwań. Nie dla mnie.

1 godzinę temu, Albatros napisał:

Zastanawiają mnie jeszcze opinie i recenzje Soundbarów do 2 tys. na stronach sklepów. Masa pozytywnych i zadowolonych opinii

Jak wyżej. Kiedyś TV kineskopowe miały lepsze nagłośnienie. Odkąd weszły płaskie ekrany zrobił się problem, byle pierdułka jest w stanie zagrać lepiej stąd te rewelacyjne opinie o belkach.

1 godzinę temu, Albatros napisał:

Budżet mógłbym trochę nagiąć, ale wtedy musiałbym na brać na raty, ale to wolałem w ostateczności.

To szukaj jakiegoś używanego zestawu kina na OLX... Na początek będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Albatros napisał:

W związku z powyższym czy soundbar nie będzie dobrym rozwiązaniem do grania i oglądania filmów?

Nie. Bo tu lepszym wyborem zawsze będzie tani i mały system 2.0

20 godzin temu, Albatros napisał:

Zakładając, że jednak nie soundbar i zostać przy 2.0 lub 2.1 - co wybrać? Polecono mi głośniki Audio Pro A26. Ale czy bez suba poczuję - przepraszam za wyrażenie - "pierdolnięcie" w grach? Może A26 + SW-10? Czy próbować jakiś tani zestaw 5.1? Budżet mógłbym trochę nagiąć, ale wtedy musiałbym na brać na raty, ale to wolałem w ostateczności.

nie poczujesz. Te kolumny maja mały bas i wcale nie są tak optymalnie wycenione.

Może aktywne Magnaty ?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...