Skocz do zawartości

Cambridge Audio Axr100d jakie kolumny


Jack80waw

Recommended Posts

Witam zakupiłem amplituner CAaxr100d w dobrej cenie i zastanawiam się nad kolumnami do pokoju 20m2 w kwadracie 4.5m na 4.5m. Przy takiej powierzchni najlepsze będą zapewne kolumny podstawkowe plus standy? Szukam kolumn do 4 tys. Preferencje to muzyka poważna, rock jak i muzyka rozrywkowa również ta dla dzieci😉, przyjemny i głęboki bas mile widziany. Ustawienie kolumn będzie zapewne przy ścianie po dwóch stronach więc odległość między kolumnami to jakieś 3.5-4 metry. Słuchałem tego wzmacniacza u teścia z kolumnami Dali Oberon 3 i było całkiem fajnie ale może macie jakieś inne propozycje niż papugowanie po teściu😋?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami podstawkowymi uzyskasz wyższą jakość brzmienia. Dali Oberon 3 dają właśnie taki dźwięk, jakiego szukasz, ciepły z dobrą podstawą basową, który nie męczy. Warto posłuchać np. Dynaudio Emit 20 ze spokojniejszych klimatów. Trzeba się zastanowić, czy przy dzieciach kolumny podłogowe nie będą korzystniejszym rozwiązaniem.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2022 o 08:29, Jack80waw napisał:

Witam zakupiłem amplituner CAaxr100d w dobrej cenie i zastanawiam się nad kolumnami do pokoju 20m2 w kwadracie 4.5m na 4.5m. (...) Słuchałem tego wzmacniacza u teścia z kolumnami Dali Oberon 3 i było całkiem fajnie ale może macie jakieś inne propozycje niż papugowanie po teściu😋?

Zakładam, że jesteś znacząco młodszy od swojego teścia - tak na ogół w życiu bywa. :) Jeśli masz budżet 4 tys., to wykorzystaj go. Sprawdź, czy z AXR100d dostaniesz lepszy dźwięk na tych dwu ostatnich modelach sugerowanych przez Piotra (Elac Carina BS 243.4 i Focal Aria 906). Po rabacie zmieścisz się w budżecie i będzie to rozwiązanie perspektywiczne. Jeśli za parę lat przyjdzie Ci apetyt na więcej, to wystarczy wtedy wymienić wzmacniacz i kolumny pokażą, co potrafią.  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli monitory to KEF Q 350, Dali Oberon 3, Elac Carina 243.4, KEF Aria 906

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Chętnie a gdzie bo ja z pod Warszawy?!

A więc tak. Kupiłem Dali Oberon 3 używki na gwarancji za 1700zł zależało mi na białym kolorze. Resztę budżetu przeznaczam na standy i jakiś subwoofer ale nie bardzo wiem jakiej mocy żeby nie zagłuszył mi kolumn basem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie podłączałem bo nie dojechałem do domu. A mówisz, żeby sprawdzić najpierw czy mi basu brakuje bo może się okazać że jak volume wezmę do góry to może wcale ten sub nie będzie mi potrzebny?

Trochę to pytanie na wyrost odnośnie tego suba bo mam suba w drugim pokoju yamaha sw100 i pewnie sprawdzę jak z nim zagra. To było pytanie typu profilaktyki o moc tego suba do tych kolumn aby ich nie zagłuszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to pytanie na wyrost odnośnie tego suba bo mam suba w drugim pokoju yamaha sw100 i pewnie sprawdzę jak z nim zagra. To było pytanie typu profilaktyki o moc tego suba do tych kolumn aby ich nie zagłuszać.

Kolumny mają 7 miesięcy podobno rzadko używane ale właściciel powiedział że są już wygrzane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  po kilku dniach odsłuchu axr100d i kolumn Dali Oberon 3 + BD ub-820 panasonic mogę podzielić się wrażeniami. Sprzęt działa poprzez złącze audio  kabel chord claerway interkonekt a do kolumn kable dali RM sc203s 2x3mm2 ze srebrem żeby podnieść trochę wysokie tony bo te kolumny słyną z dołu. A więc tak odsłuch z YouTube jak zawsze mocny bas ale przy 75% mocy kolumny łapią już zadychę i ma się wrażenie że membrany wyskoczą z ram ogólnie robi się mnóstwo szumu a kolumny mają dość co potwierdza opinia z audio lab że axr100d przy 4 omach ma prawie 200 watt na kanał przy dwóch wysterowanych kanałach i 100watt przy 8 omach a oberon 3 to 6 omów i 150 watt i myślę że ten amplituner by je zajeździł przy pełnym gwizdku. Co do odsłuchu z płyty blu-ray Hansa Zimmera i Enrique Moricone muzyka super kolumny nie męczą muzyką a biurko przy 60% mocy drży w takt muzyki na drugim końcu pokoju. Myślę że axr 100d spokojnie by napędził Heco Aurora 1000 i chyba to byłby lepszy wybór niż kolumny podstawkowe ale że  pokój ma 20m2 to bez szaleństw szkoda szyb i uszu żony. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...