Skocz do zawartości

Rn602 + Magnat supreme 1002 - zmiana na inne kolumny


pablo83gt

Recommended Posts

Posiadam Yamahę Rn602 wraz z kolumnami Magnat supreme 1002 i ogólnie jestem zadowolony ale chciałbym trochę poprawić dźwięk i wymienić te kolumny na jakieś lepszej klasy. Sprzęt ten gra w sypialni około 25m2. Mam też Rn803d + Polk s60e w salonie i dźwięk jest bardziej szczegółowy, mocniejszy zwarty bas, fajniej cykające soprany, ogólnie taki potężniejszy. Chciałbym właśnie pójść w tym kierunku, wiem że mogę kupić np. Polk s50e i pewnie byłbym zadowolony ale wolałbym nie powielać tej samej serii kolumn i mieć inne ale podobne jakościowo. Planuję wybrać się z rn602 na odsłuch, skoro s60e mi się podoba to myślałem iść w kierunku  grania "amerykańskiego" i zastanawiam się czy kanadyjskie Paradigm 3000F nie byłyby dobrym wyborem? Co o tym sądzicie i jakie jeszcze propozycje macie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba lysyrafal znowu trafiłeś (jak poprzednio z polkami) bo byłem na odsłuchu i w poaradigmach brakowało mi głębokości w basie, jbl stage a180 dudniły jak ze studni, następnie podłączyliśmy klipsch r620f i on wygrał z poprzednimi, już był bas i góra jak należy. Ale potem podłączyliśmy klipsch rp 5000f i mimo, że są mniejsze (co też jest plusem w sypialni) to wcale nie ustępowały mocą r620f a nawet bas był bardziej zwarty, głębszy taki mniej pudełkowy. Nie wiem jak by zagrały rp260f bo nie mieli na stanie. Poprzednie odsłuchy jakoś odwiodły mnie od klipscha bo wydawało mi się, że z yamahą jest za dużo góry ale wczoraj jak słuchałem to wcale tak nie było. Myślę jeszcze odsłuchać jakieś monitor bronze, kef lub coś innego ale na razie chyba klipsch wygrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Klipsch RP260F to dobry kierunek jeśli szukasz brzmienia dynamicznego z mocną podstawą basową oraz czystą górą. 
Polecałbym także posłuchać Monitor Audio Bronze 500, które zapewnią bardziej zróżnicowany bas oraz szerszą scenę dźwiękową. Możesz także rozważyć Magnat Signature 507. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem jeszcze psb x1t i były ok ale trochę brakowało mi w nich góry, potem monitor audio i też ładnie grały ale tu z kolei brakowało mi dołu. Wybór padł na Klipsch rp5000f, okazały się dla mnie najlepsze, mają taki swój charakter. Grają bardzo podobnie do Polk s60e i właśnie tego szukałem, jest bas, jest cykanie sopranu, duży przeskok jakościowy względem Supreme 1002. Wiem, że bardziej polecane są rp6000f ale u mnie ograniczeniem jest rozmiar a dokładne głębokość więc padło na rp5000f, tym bardziej że dostałem je za 3600zł na raty 0% więc myślę że to dobry zakup. Dzięki za dobre rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...