Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe TWS do +/- 350 zł a nawet 400 zł - praca, drobny sport i jakość dźwięku


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Zwracam się do was ponownie o pomoc, tym razem w kwestii słuchawek TWS dokanałowych - z racji że przez pandemię zmienił się nieco styl wykonywanej pracy (home office) więc moje Sony WH-1000XM3 z tak aktywnym ANC są przesadzone do domu a podróżuje mało wpadłem na plan zakupu nieco mniejszych słuchawek (nie muszą mieć ANC bo jeśli nawet podróżuje pociągiem czy innymi źródłami to z reguły i tak lubię trochę słyszeć z otoczenia i nie odcinać się całkowicie. Na pewno też zależy mi na wszech obecnej opinii aby były wygodne i abym mógł je dopasować.. Jakiś czas temu otrzymałem przy zakupie w zestawie z SAM S20 AKG przewodowe to niestety ale po iluś większych i szybszych ruchach ciałem niestety wylatują.. :( 

Będą używane więc do:
- pracy (rozmowy - połączenie z komputerem)
- podczas podróży (jeśli się przytrafi)
- i oczywiście także podczas ulubionej jazdy na rowerze w terenach nie zagrażających (mojemu i innym ludziom życiu :) )

Mam upolowane pewne modele ale niestety o niektórych mało informacji w necie czasem ktoś na YT napisze ze nie chcą się łączyć - czasem jedna słuchawka nie działa... 

Poniżej moje znaleziska:
1. Realme Buds Air 2 - cena ok 200 zł
2. Baseus S1 Pro - cena także ok 210 zł
3. MEE audio X20 tutaj już cena nieco przekracza budżet 479 zł jednak spotkałem się z pojedyncza opinia ze 'sztos'
4. FiiO Jade Audio EW1 - cena ok 300 zł (posiadają kodeki: aptX, SBC i AAC - co przekłada się na dobrą jakość dźwięku głównie z powodu właśnie aptX - ale pytanie czy jest aż taka różnica pomiędzy tymi które ten kodek posiadają a takimi które go nie posiadają?)

Proszę was poradę w tej kwestii a może macie własnych faworytów i możecie polecić.
Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez Doniu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aptX wydaje się być nieco lepszym kodekiem od AAC. W stosunku do standardowego kodeku audio bt lepiej odwzorowuje wysokie tony. FiiO Jade Audio EW1 bardzo dobrze wypadały cenowo w sklepie firmowym na Aliexpress, gdzie dodawano do nich 4 pary SpinFit-ów w różnych rozmiarach gratis. Do tego cena była zwykle znacznie poniżej 200 zł. Ostatnio są tam jednak niedostępne. Dzięki DSP mają dość wyrównane pasmo z wyraźnymi jego skrajami. Dobrze wykonane i dość skromne wzorniczo. Wszystko w nich działa bezproblemowo. Z minusów brak USB-C. Do celów sportowych lepiej sprawdzają się Creative Outlier Air. W pierwszej wersji główny problem stwarzały w nich słabo responsywne przyciski mechaniczne i słaba jakość rozmów przez nie. W wersji V2 wyeliminowano błędy, wyposażając je w sterowanie dotykowe i poprawiono nieco dźwięk. W wersji V3 zrezygnowano z aptX, wyposażono je jednak w ANC z trybem podsłuchu otoczenia i w ładowanie indukcyjne etui. Zmieniono też zupełnie przetworniki. https://pl.creative.com/p/headphones-headsets/creative-outlier-air-v3#buy-menu

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick To mi teraz zamieszałeś - ale słusznie :)

Hmm faktycznie nie mają USB-C gdzie obecnie wszystko ładuje jednym przewodem teraz.. a tak musiałbym dokupić coś na Micro USB (chociaż jest to do obejścia)

Co do Creative myślę że bardziej byłbym skłonny do wersji V2 ponieważ anc nie jest mi aż tak potrzebne do szczęścia (mam to w obecnych i powiem szczerze ze jak uruchomię to słyszę każdy dźwięk w mojej jamie ustnej) co jest dziwne dla mnie...dokanałowe same w sobie potrafią jakoś izolować od otoczenia więc mógłbym tutaj tego nie mieć. Pytanie czy w V2 Creative ma dość dobry bądź porównywalny dźwięk z FiiO Jade audio EW1?

I pytanie czy rozmiar przetworników a także jego rodzaj będzie miał duży wpływ na jakość dzwięku ponieważ widzę że w FiiO Jade Audio EW1 i Creative maja 6mm natomiast pozostałe wymienione przeze mnie to 10 mm średnica.. (chociaż faktycznie większe nie znaczy lepiej..) 

Edytowano przez Doniu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade Audio EW1 od jakiegoś czasu są niedostępne w sklepie firmowym i podejrzewam że chyba pojawią się ich następcy. To tylko moja dywagacja :) . Wiem ze istnieje ich odpowiednik FiiO. Nie mam pojęcia jak grają ale są trochę droższe. Zamiast drivera dynamicznego są wyposażone w pojedyncze armatury pełnopasmowe i w nich jest USB-C. Jeśli chodzi o porównanie Outlierów i EW1 to brzmią inaczej. Creativy brzmią cieplej i bardziej basowo. Nie oznacza to ze brak im góry pasma lub jest ona nadmiernie złagodzona. Ich jakość dźwięku określiłbym na porównywalną i taki basowy charakter lepiej sprawdza się na zewnątrz. Do tego są znane z dobrej izolacji pasywnej. Sam fakt większej średnicy przetwornika nie łączył bym z wyższej jakości dźwiękiem. Jedne i drugie grają dość głośno, basu im nie brakuje. Creativy dłużej działają na jednym naładowaniu. Jedne i drugie mają dość porównywalną i dobrą jakość połączenia bt, również jak na TWS-y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Jade Audio jest marką własną producenta słuchawek, który produkuje głównie dla FiiO wiele różnych modeli od dość dawna. Aby podkreślić swoje powiązanie z bardziej znaną marką na opakowaniach pojawia się często wytłoczone logo FiiO. Pod marką Jade Audio są wypuszczane modele słuchawek w nieco innej specyfikacji, innym wyposażeniem, ale dość podobne. Te słuchawki FiiO TWS-y widziałem jakiś czas temu na Aliexpress i był to model sygnowany tylko i wyłącznie przez FiiO. Wyglądały dość podobnie, jednak różniły się użytymi driverami i innym złączem ładowania etui. Były z tego co pamiętam ponad 100zł droższe od Jade Audio EW1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był model FiiO FW1 https://pl.aliexpress.com/item/1005002662419887.html . 

MEE audio X20 nie znam zbyt dobrze. Sądzę jednak że osobiście wybrałbym któreś z tych FiiO, Jade Audio lub Creativa, gdybym miał do wyboru te lub MEE Audio. FiiO FW1 również nie znam, jednak ciekawi mnie jak zagrałaby taka szerokopasmowa armatura od Knowles w TWS-ach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2022 o 00:35, Doniu99 napisał:

MEE audio X20 tutaj już cena nieco przekracza budżet 479 zł jednak spotkałem się z pojedyncza opinia ze 'sztos'

Słuchawki MEE Audio X20 ANC mają niskie tony w odpowiednio wyważonej ilości (nie dominują reszty pasma, ale też i ich nie brakuje), barwa lekko ocieplona, ale nie gubią detali i potrafią odtworzyć przestrzeń z nagrania, w tej kwocie oferują bardzo dobre granie. Zapraszam do kontaktu z naszym sklepem i powołanie się na forum, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niedawno, firma KOSS zaprezentowała fajny model true wireless : https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-true-wireless/koss-tws250i.html

Mierzyliśmy, bardzo wygodne i energicznie grają. Nie chcą wypaść z ucha, więc może to być dobre rozwiązanie dla uprawiania sportu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@rms.pl Dziękuję za informację i udzieloną pomoc. Do końca nie mogłem się zdecydować ale jednak ostatecznie padło na model  EDIFIER NeoBuds Pro.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Jeśli komuś pomogę to chętnie: otóż te słuchawki grają naprawdę dobrze jeśli chodzi o mnie. Wygodne w użytkowaniu (sprawdzane na spacerze w pociągu). Dźwięk jest przyzwoity. Aplikacja działa poprawnie (juz jestem po 1 aktualizacji słuchawek). Mamy w zestawie w fajny sposób zapakowane i duża ilość zamiennych gumek. Jedynie co ciężko mi przychodzi to sposób konfiguracji ustawień sterowania dotykiem.. Domyślnie nie widzę aby to działało należy skonfigurować jednak to nie jest takie oczywiste. Kupiłem je za cenę 379 zł w promocji.

Pozdrawiam wszystkich!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...