Skocz do zawartości

Podłączenie wieży pod TV


Widel997

Recommended Posts

Dzień dobry

Niedawno zakupiłem sobie wieże Panasonic SC-PMX90
Mój telewizor to lg42lb5700
Jakim kablem podłączyć telewizor do wieży aby dźwięk był jak najlepszej jakości? Planuje dokupić chromecast 4.0 lub Xiaomi Mi TV Box S i podczaj oglądania hbo go/netflixa/amazona chciałbym żeby dźwięk był jak najlepszy.
W załączniku pokazuje jak /wyjścia mają i tv i wieża
Dziękuje z góry za odpowiedzi
Pozdrawiam

IMG_5919.JPG

IMG_591_3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, maciek72 napisał:

Kabel optyczny bezpośrednio z tv do wzmacniacza ( najtańsza opcja )  lub przez DAC zewnętrzny  (  kabel optyczny do DAC , z DAC cich do wzmacniacza ) 

 

Rozumiem ze wszystko jedno którą opcje wybiorę. Dźwięk będzie ten sam i obie opcje będą w stanie przekazać dźwięk przestrzenny ( bo z tego co wyczytałem to w tej wieży jest taka opcja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Widel997 napisał:

Dźwięk będzie ten sam i obie opcje będą w stanie przekazać dźwięk przestrzenny ( bo z tego co wyczytałem to w tej wieży jest taka opcja)

Z ciekawości zajrzałem do opisu tej wieży. Pomyślałem sobie , że przespałem jakiś nowy wynalazek. Ale nie , choć wg. mnie stereo też można podciągnąć pod dźwięk przestrzenny. Dźwięk przestrzenny kojarzy się i słusznie z KD i min. 5.1. W przypadku Panasonica jednak nie ma tam słowa o dźwięku przestrzennym a więc mogę spać spokojnie :) 

Jest:

"PMX90 wykorzystuje unikatowy system kontrolera DAC i sterownika USB, by zagwarantować, że usłyszysz każdy detal i całe bogactwo współczesnych formatów audio wysokiej rozdzielczości, takich jak DSD, FLAC, WAV i AIFF"

oraz

"Dźwięk pomaga wczuć się w atmosferę filmu, a podczas oglądania koncertu jej jakość jest najistotniejsza. Dlatego firma Panasonic wbudowała w modelu PMX90 wejścia optyczne po to by podłączenie urządzenia do telewizora było proste i intuicyjne. Dzięki temu podczas oglądania seansów możesz cieszyć się dźwiękiem najwyższej jakości. "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomek4446 napisał:

Z ciekawości zajrzałem do opisu tej wieży. Pomyślałem sobie , że przespałem jakiś nowy wynalazek. Ale nie , choć wg. mnie stereo też można podciągnąć pod dźwięk przestrzenny. Dźwięk przestrzenny kojarzy się i słusznie z KD i min. 5.1. W przypadku Panasonica jednak nie ma tam słowa o dźwięku przestrzennym a więc mogę spać spokojnie :) 

Jest:

"PMX90 wykorzystuje unikatowy system kontrolera DAC i sterownika USB, by zagwarantować, że usłyszysz każdy detal i całe bogactwo współczesnych formatów audio wysokiej rozdzielczości, takich jak DSD, FLAC, WAV i AIFF"

oraz

"Dźwięk pomaga wczuć się w atmosferę filmu, a podczas oglądania koncertu jej jakość jest najistotniejsza. Dlatego firma Panasonic wbudowała w modelu PMX90 wejścia optyczne po to by podłączenie urządzenia do telewizora było proste i intuicyjne. Dzięki temu podczas oglądania seansów możesz cieszyć się dźwiękiem najwyższej jakości. "

💁‍♂️

sfdfsdf.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...