Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 lub 5.0 do 4000 zł


JDboy

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem kina domowego 5.1 lub 5.0 do 4000 zł. Zacząłem przekopywać fora i napotkałem jeden duży problem. Niezmiernie ciężko jest kupić budżetowy amplituner do tego zestawu (maks 2000 zł). Rozglądałem się za tymi modelami: Yamaha 485, Pioneer 933, denon x1500 Onkyo 686. Jednak albo były one w zawracających głowę cenach lub niedostępne. Czy mogliby panowie pomóc mi skompletować jakiś zestaw w tych pieniądzach ? Celowałbym w zestaw 5.1 z subem jednak to nie jest mus. Z tego co widzę sam dobry subwoofer zająłby dużą część budżetu. Zastanawiałem się nad mangatem 302a ale jest on średnio dostępny jak nie wcale. Zależy mi także na tym żeby amp wspierał hdr10 i dolby atmos. 

Mógłbym się zastanowić zawsze nad czymś w systemie 2 kolumn, głośnika frontowego i suba. 

Czy dałoby się coś w tym budżecie ułożyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JDboy napisał:

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem kina domowego 5.1 lub 5.0 do 4000 zł. Zacząłem przekopywać fora i napotkałem jeden duży problem. Niezmiernie ciężko jest kupić budżetowy amplituner do tego zestawu (maks 2000 zł). Rozglądałem się za tymi modelami: Yamaha 485, Pioneer 933, denon x1500 Onkyo 686. Jednak albo były one w zawracających głowę cenach lub niedostępne. Czy mogliby panowie pomóc mi skompletować jakiś zestaw w tych pieniądzach ? Celowałbym w zestaw 5.1 z subem jednak to nie jest mus. Z tego co widzę sam dobry subwoofer zająłby dużą część budżetu. Zastanawiałem się nad mangatem 302a ale jest on średnio dostępny jak nie wcale. Zależy mi także na tym żeby amp wspierał hdr10 i dolby atmos. 

Mógłbym się zastanowić zawsze nad czymś w systemie 2 kolumn, głośnika frontowego i suba. 

Czy dałoby się coś w tym budżecie ułożyć? 

Chyba będzie ciężko. W takim budżecie tylko używka. Nie wiem tylko czy coś z HDR 10 znajdziesz w tej cenie. Atmos to nie 5.1 tylko 7.1 lub 5.1.2. zapomnij jednak w takiej cenie. Musiałbyś kupić najpierw Amplituner a potem dokupić głośniki, fronty, centralny, surroundy i atmosy no i subwoofer bo w kinie bez niego to srednio. Jednak jak mówiłem nie ten budżet. Denon x1500, x1600 z używek lub x1700 z nowych ale to już prawie koniec budżetu, a gdzie kolumny. Jak chcesz się zmieścić w budżecie to musisz odpuścić hdr10 i atmosa i kupić coś starszego na olx czy gdziekolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JDboy napisał:

Jednak gdybym odpuścił atmosa i hdr10 to jakie opcje mi zostają ? Tylko używki czy coś nowego się znajdzie ? Patrzyłem np Polk audio T531 albo TAGA HARMONY TAV-606 v3 BL. Domyślam się że to kwestia dostępności ampa ?

 

Problem polega na tym że sklepy nie chcą sprzedawać samych amplitunerów, więc kolumny mógłbyś dobrać sam tylko w sklepach audiofilskich. Jeżeli chcesz z sieciowki to jesteś skazany na ich złożone zestawy. Sprawdź np. w euro i wpisz zestaw kina domowego. Kilka jest w twoim budżecie. Z czasem dokupić subwoofer (chociaż polecam od razu bo to duża różnica w filmach) i będzie dobrze. Jeżeli nie miałeś nigdy kina to tak naprawdę większość zestawów zrobi na tobie wrażenie. Możesz tu wrzucić zestawy które Ci pasują i ktoś podpowie który najlepszy. Lub podzwon po audiofilskich i zapytaj co mają. Musisz się jednak liczyć że taki marketowy zestaw za kilka lat będzie mało warty i ciężko będzie odzyskać jakaś fajna sumę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, gutozaur napisał:

tylko używka. Nie wiem tylko czy coś z HDR 10 znajdziesz w tej cenie

bez problemu jezeli dopuści uzywkę znajdzie amplituner obsługujący HDR10, Atmosa, DTS:X

 

31 minut temu, JDboy napisał:

Tylko używki czy coś nowego się znajdzie

nowego nie kupisz w tej cenie. Jak już to można by szukać Yamahy RX-V4A, chociaż znając zapędy Yamahy to taniej wyjdzie coś z innej firmy.

Za 2k z używek masz:

Onkyo 656 pełne 4K z hdcp 2.2, Atmos, DTS:X.

Marantz SR5011, pełne 4K z hdcp 2.2, Atmos, DTS:X

yamaha rx-v483 (najtaniej za około 1700,-) tylko pełne 4K niestety bez obsługi Atmosa i DTS:X ale za to z eARC (jest najmłodsza z powyższych).

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lolekdrugi napisał:

bez problemu jezeli dopuści uzywkę znajdzie amplituner obsługujący HDR10, Atmosa, DTS:X

 

nowego nie kupisz w tej cenie. Jak już to można by szukać Yamahy RX-V4A, chociaż znając zapędy Yamahy to taniej wyjdzie coś z innej firmy.

Za 2k z używek masz:

Onkyo 656 pełne 4K z hdcp 2.2, Atmos, DTS:X.

Marantz SR5011, pełne 4K z hdcp 2.2, Atmos, DTS:X

yamaha rx-v483 (najtaniej za około 1700,-) tylko pełne 4K niestety bez obsługi Atmosa i DTS:X ale za to z eARC (jest najmłodsza z powyższych).

Żeby to było takie proste. Na allegro pusto. Na olx coś jest ale albo z odbiorem osobistym, albo amplituner upchnięty w szafce na zdjęciu, a czegoś takiego nie warto kupować. Może uda się koledze coś wybrać jednak trochę strach bez gwarancji za takie pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy już o tym wiele razy. Poszukaj.

Po krótce

- Covid

- brak półprzewodników

- łańcuchy dostaw

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DENON/AMPLITUNERY_KINA_DOMOWEGO/AVC-S660H?s1=1

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DENON/AMPLITUNERY_KINA_DOMOWEGO/AVR-S660H?s1=1

To są obecnie najtańsze nowe amplitunery na rynku. Których nie ma.

https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-avr-s660h-xt60xt30cxt15-.html

Tu masz od ręki.

W Twoim budzecie wystarczyły by T531 + sub. Ale w takim secie chyba nie sprzedają.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to audiofilem nie jestem. Chodzi mi o dobry system z mocnym basem. Chcę po prostu dobrze poczuć filmowe brzmienie. Dlatego właśnie zastanawiałem się nad czymś 5.1. Ale no budżet za szczupły. Widziałem jeszcze Jamo S803 hcs. Może to jest dobry zestaw ? A jak nie to chciałbym po prostu dobrze brzmiący zestaw do filmów dlatego subwoofer nie musi być drogi. Znośna filmowa konstrukcja otwarta mi wystarczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JDboy napisał:

Chcę po prostu dobrze poczuć filmowe brzmienie

bez systemu kina domowego nie ma szans. Potrzebujesz do tego ścieżkę 5.1 z osobnym kanałem dla subwoofera. To są po prostu inne efekty. Do tego przydałoby się dobre źródło czyli Netflix, Prime, iTunes odpadają bo tam słaba jakość dźwięku jest.

 

1 godzinę temu, JDboy napisał:

Znośna filmowa konstrukcja otwarta mi wystarczy. 

subwoofer do kina domowego jest bardziej wymagający niż do muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...