Skocz do zawartości

Amplitunery Onkio tx nr czy Ht-S


Krutki

Recommended Posts

Witam obecnie posiadam amplituner Yamaha Rx-D485 gra to z magnat supreme 2002 , subwoofer Monitor Audio RSW 12 , Wcześniej miałem denon 3806 i filmach subwoofer robił masaż jelit, Yamaha już tego nie potrafi, chciałbym wypróbować teraz coś z firmy Onkio wiem że modele Onkio tx nr 6... Były świetne a jak z modelem Ht-S6305B , Dziękuję za informację 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krutki napisał:

Ht-S6305B

Trochę się musiałem namęczyć by odnaleźć co to jest. I wychodzi mi TX-SR508 czyli oczko niżej niż seria 6xx w dodatku to już model z wadą chipsetu hdmi tak samo jak wiele modeli TX-NR

Jak chcesz ok to kup sobie TX-SR607 albo dopiero TX-NR656. Tych pomiędzy bym unikał. To samo się tyczy serri 5xx, 7xx, 8xx itp itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, Krutki napisał:

Ten czip  DSP nie wychodzi tak drogo 200zl i można samemu wlutowac, nie wiem o co tyle krzyku

o to, że tych chipów nie ma a to jest zapewne podróbka chińska. Poczytaj trochę o tym to zrozumiesz.

Druga sprawa to wartość tego sprzętu, kupisz go za 500 może 600. Do tego koszt chipa 200 plus wymiana 100,- zapewne czyli wyjdzie Cię to 900,- Za tyle masz Denona x2200 który ma przynajmniej obsługę 4K i Atmosa.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje parę groszy... sam miałem problem dobry rok temu jaki kupić ampli i wybrałem Onkyo 609 do magnatów :) może nie używam jakoś mega często ale jakoś to gra działa ok tyle że dość szybko uruchamia się wentylator chłodzenia od ampli...ale podobno to norma - szybko się grzeje mimo iż jest umieszczony w wentylowanym miejscu. Warto szukać już z wymienioną płytką np czyli usuniętą wadą/usterką - to też jakaś gwarancja że trochę posłuży :) duże możliwości konfiguracji a denon wspomniany wyżej owszem inny sprzęt ale też cena x2 bo używany ok 1800 zł.

Pozdrawiam i życzę rozsądnych zakupów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Krutki napisał:

am do wyboru Onkyo  TX-NR686 i Yamaha RX-V667 który Ampl. Lepszy do  Magnat supreme 2002 , obecnie posiadam Yamaha RX D 485 ale za słabe .

Yamaha RX-V667 to zabytek z roku 2010.

Onkyo TX-NR686 jest nowszym sprzętem niż RX-V667 z roku 2018 ale technologicznie starszy niż Yamaha RX-V485D która również jest z rocznika 2018 jednak posiada obsługę eARC której Onkyo nie ma, jest tylko zwykłe ARC. Onkyo nie posiada również obsługi DAB (Twoja Yamaha ma dopisek D zatem wnioskuje, że ma obsługę DAB).

Na plus Onkyo na pewno więcej mocy co da większa dynamikę oraz obsługa Atmosa. Pytanie czy brak DAB i eARC będzie Ci przeszkadzał. Ja bym pewnie szukał czegoś co obsługuje minimum eARC by się nie cofać.

Czyli Yamaha RX-V685, RX-V6A, Onkyo TX-NR6100, Denon x2700, Marantz SR5015. To są amplitunery mniej więcej z tego samego poziomu oczko wyżej niż Twoja RX-V485D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...