Skocz do zawartości

Amplitunery Onkio tx nr czy Ht-S


Krutki

Recommended Posts

22 godziny temu, Krutki napisał:

Onkyo  TX-NR686  vs Onkyo tx nr 515 wiem że model 515 gorzej zagra ale czy ta różnica będzie ogromną czy dla zwykłego zjadacza chleba będzie niezauważalna?

Będzie duża różnica.

nie w mocy. 515 gra znacznie płycej.

18 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Ale funkcjonalności powinny być zbliżone chociaż 686 ma THX jeżeli komuś na tym zależy.

Regulacja głośności przez to działa lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cos jest nie tak jak powinno. , Podczas robienia kalibracji gdy podłączam mikrofon i daje sygnał na głośnik wyłącza się od razu amplituner, wczoraj wieczorem jeszcze było dobrze zrobiłem kalibrację szybko przy dzieciachbylo. Trochę głośno chciałem dzisiaj poprawić i wyłącza ampl. Co to może być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przy okazji dopytam, które ampli poza Onkyo TX-SR607 wśród tych ponad 10-letnich, które już mają optical/HDMI (jeżeli ARC lub AirPlay to miód i luksus) są godne polecenia?

W podobnych cenach jest kilka Denonów i modeli Yamaha i innych Onkyo, niejeden zrobiony pod zestawik małych satelitek (też może być, byle niezawodny), w sumie nieważne jak gra byle był niezniszczalny jak 607-ka. Na przykład ja mam Denon AVR-2213 i jestem super zadowolony, ale widziałem dobrą ofertę na 1513 - byłby dobry np. dla rodziców?

Jak sądzicie?

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krutki napisał:

Niestety cos jest nie tak jak powinno. , Podczas robienia kalibracji gdy podłączam mikrofon i daje sygnał na głośnik wyłącza się od razu amplituner, wczoraj wieczorem jeszcze było dobrze zrobiłem kalibrację szybko przy dzieciachbylo. Trochę głośno chciałem dzisiaj poprawić i wyłącza ampl. Co to może być

Widzę problem z mikrofonem wziolem od Yamahy i skalibrowałem ale nie mogę teraz połączyć HDMI  Arc z tv może ktoś mi pomóc jak to zrobić ręcznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2022 o 22:08, Krutki napisał:

Amplituner Onkyo tx nr 686 robię kalibrację podłączone głośniki Magnat supreme na ile ustawić ohm 4 czy 6 na a kolumnach jest napisane 4-8 na amplituner mam do wyboru 4 lub 6ohm

daj 4.

22 godziny temu, Krutki napisał:

Niestety cos jest nie tak jak powinno. , Podczas robienia kalibracji gdy podłączam mikrofon i daje sygnał na głośnik wyłącza się od razu amplituner, wczoraj wieczorem jeszcze było dobrze zrobiłem kalibrację szybko przy dzieciachbylo. Trochę głośno chciałem dzisiaj poprawić i wyłącza ampl. Co to może być

Odepnij kolumny i przykręć kable jeszcze raz.

10 godzin temu, Krutki napisał:

Widzę problem z mikrofonem wziolem od Yamahy i skalibrowałem ale nie mogę teraz połączyć HDMI  Arc z tv może ktoś mi pomóc jak to zrobić ręcznie

A on ma ARC?

Jaki Ty masz w końcu model?

Włączyłeś to w opcjach?

19 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

W sumie przy okazji dopytam, które ampli poza Onkyo TX-SR607 wśród tych ponad 10-letnich, które już mają optical/HDMI (jeżeli ARC lub AirPlay to miód i luksus) są godne polecenia?

W podobnych cenach jest kilka Denonów i modeli Yamaha i innych Onkyo, niejeden zrobiony pod zestawik małych satelitek (też może być, byle niezawodny), w sumie nieważne jak gra byle był niezniszczalny jak 607-ka. Na przykład ja mam Denon AVR-2213 i jestem super zadowolony, ale widziałem dobrą ofertę na 1513 - byłby dobry np. dla rodziców?

Jak sądzicie?

1513 to dużo słabszy model.

Twoj to odpowiednik właśnie 607ki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krutki napisał:

Wszystko robię tak jak powyżej i nic nawet kabel HDMI zmieniłem na lepszy nie wiem co jest spróbuję podłączyć z optycal audio

Coś chyba trefny ten ampl. Z drugiej ręki kalibrację raz robi a raz nie pisze że za głośno  HDMI z tyłu się grzeje nie wiem czemu???

Nie trafny tylko nie umiesz ustawić.

A widzę że się denerwujesz jak coś nie wychodzi.

1. To nie kwestia "lepszości" kabla. Czy on ma żyłę ARC? Bo są kable które tego nie mają.

2. Czy Audio Return Channel co ma jeszcze tam zamiast Auto? Off czy on właśnie?

3. Czy włączyłeś w Tv?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krutki z ARC potrafią się cuda dziać niestety. Wypnij wszystkie urządzenia które masz podpięte do TV i amplitunera. Zostaw tylko połączenie TV <-> amplituner. Spróbuj następnie wyłączyć ARC w TV i w Amplitunerze. Wyłącz cały sprzęt z gniazdka, odepnij kabel hdmi całość na 10 minut. Potem wepnij z powrotem, wejdź w ustawienia i przestaw ARC na włączone.

W ogóle to jaki masz TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolekdrugi napisał:

@Krutki z ARC potrafią się cuda dziać niestety. Wypnij wszystkie urządzenia które masz podpięte do TV i amplitunera. Zostaw tylko połączenie TV <-> amplituner. Spróbuj następnie wyłączyć ARC w TV i w Amplitunerze. Wyłącz cały sprzęt z gniazdka, odepnij kabel hdmi całość na 10 minut. Potem wepnij z powrotem, wejdź w ustawienia i przestaw ARC na włączone.

W ogóle to jaki masz TV?

Samsung smart uhdmi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Krutki napisał:

Wystarczy Koniec, moja dobroć się skończyła jadę kupić Yamaha

i myślisz, że będzie lepiej? To niestety możesz się zdziwić. To jest ARC i to tak czasami działa. Podaj model telewizora którego nadal nie podałeś. Potrzebny aby odnaleźć właściwą instrukcję obsługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...