Skocz do zawartości

Jakie kolumny dla Magnat MR780?


Ace2

Recommended Posts

Focale 926 po pierwszym odsłuchu , jeszcze bez szukania optymalnego miejsca. Kabel do tego BM 400 2*4mm2 z wtykami bananowymi. Jeszcze lampy do mnie nie dotarły ale w standardzie ten zestaw gra wspaniałe. Tak szczegółowej nożyki nie słyszałem, leżę sobie teraz wieczorem puszczam rocka i dźwięk mnie pokonał. Wszystko mi pasuje. W muzyce clubowej bas chodzi wyśmienicie. Już teraz jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ace2 napisał:

MA Silver nie umywa się i nie powinno się go porównywać bo to nie tak klasa dźwieku i jakości wykonania.

Co ci się nie podobało w Silverach? Zarówno Focal jak i MA to brzmienia z balansem tonalnym ku górze. MA zagrały ostrzej, mniej detalicznie, mniej dociążone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA grają ok ale przy Focalach przełączając dźwięk podczas utworu, była kolosalna różnica. Focale grają szczegółowo, pod blusowe gitary, bas wyraźny dobrze słyszalny a instrumenty inne szczególnie słyszalne. Zrobiły w odsłuchu extra wrażenie. Pokonały kolumny droższe. W domu odsłuch też zbliżony, jeszcze nie ustawiałem ich ostatecznie ale wieczorem bajka. No i tych kolum można słuchać cicho a MA trzeba napędzać, dzwięk jest bardziej surowy, takie obecnie jak niemieckie wzmacniacze z brzmieniem heavym metalowym.

Zaskakujące dla mnie jest, że S4Hom atakuje Focale i broni MA. W rozmowie telefonicznej z waszym pracownikiem ani przez sekunde nie podważył wyższości Focali i je także sugerował. Zresztą MA Silver 300 jest tańszy o 3K więc z czegoś to się bierze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pytałem o MA, bo jestem/byłem nimi zainteresowany. Aczkolwiek jeszcze inna kolumna jest faworytem. Niemniej jednak odsłuch zweryfikuje wszystko. Te 3k różnicy nie zawsze musi być adekwatne do różnicy w brzmieniu i progres niekoniecznie proporcjonalny do kasy. Ale wierzę, że droższe Focale zagrały lepiej

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem mocno nastawiony i pewny, że kupie MA300 Silver a cena była 7K więc bardzo dobra. I nastawiałem się na odsłuchu na ich dominacje, nawet na początku walczyłem i sam siebie przekonywałem że lepiej grają. Powiem więcej zagrały czasem w innych utworach gorzej niż Elac czy Sonus Faber, które naprawdę nie ustępowały. Utwór ZZ Top "La Grange" pokazał dominacje Focala nad pozostałymi. Różnorodność dźwięku, brzmienia wręcz zmiażdżyła MA, nawet utwory zespołów typu Metallica, Megadeth czy AC/DC w odsłuchu były dla mnie najlepsze. Tyle. Wykonanie MA ? szkoda gadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ace2 napisał:

Zaskakujące dla mnie jest, że S4Hom atakuje Focale i broni MA.

Absolutnie nie!!

Gdzie tak napisałem.

Focala mamy w ofercie , obie linie i też tak uważam jak Ty. Dlatego nie wiem skąd taki pomysł. Tylko zapytałem.

23 godziny temu, Ace2 napisał:

W rozmowie telefonicznej z waszym pracownikiem ani przez sekunde nie podważył wyższości Focali i je także sugerował. Zresztą MA Silver 300 jest tańszy o 3K więc z czegoś to się bierze.

No ale ja też tak uważam. Po prostu zapytałem :)

Arie to lepsze kolumny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

Absolutnie nie!!

Gdzie tak napisałem.

Focala mamy w ofercie , obie linie i też tak uważam jak Ty. Dlatego nie wiem skąd taki pomysł. Tylko zapytałem.

No ale ja też tak uważam. Po prostu zapytałem :)

Arie to lepsze kolumny.

Piotr

A to przepraszam, opatrznie zrozumiałem. Kontakt ze sklepem jest miły. Obecnie aby uzupełnić zestaw chcę kupić odtwarzacz strumieniowy, tylko aby po WIFI z telefonu puszczać Tidal i poprzez RCA do Magnata. Budżet podniosłem do 2K +-200. jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Node 2i,

Ale nie musisz puszczać po RCA, możesz cyfrowo wowczas:

Malina + Allo Digione , USBridge

Ifi Zen Stream, chodź tu rożnie ze stabilnością,

albo już w ogóle po taniości IEAST M 30 PRO

Piotr

No właśnie nie chce tego komplikować. Jako pracownik IT nie nawidzę maliny :) RCA dlatego żeby nie robić kolejnych przejść i konwersji. Ma mieć dobre RCA i wprost do RCA wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ace2 a skąd wiesz że Ci te MQA jest potrzebne . Jak byś napisał że porównywałes utwór normalny i z MQA , czułbyś różnice to ok ale chyba jeszcze z tym stratnym !!!jakby go nie zaklinali formatem, nie miałeś styczności , czy się mylę? . Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...