Skocz do zawartości

Denon wyciszony dźwięk ?


Pilislaw1978

Recommended Posts

Wygląda to na dość wolne przełączenie się dźwięku w ampli, jak zdekoduje sygnał i przełączy na właściwy tryb (w przykładzie Dolby Atmos) to podaje na głośniki. Pierwszy raz widzę tak duże opóźnienie, a może spróbować inny kabel HDMI? A czy próbowałeś w trakcie odtwarzania zmieniać ścieżkę dźwiękową? U mnie (Marantz SR5013) przy zmianie ścieżki dźwiękowej jest krótka chwila ciszy, ale nie tak długo.

A no to chyba problem rozwiązany - auto mogło powodować że ampli musiał trochę "pomyśleć" - chyba pisaliśmy w tym samym czasie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

To że pewne opóźnienie w włączeniu dekodera jest to normalne. Ale u Ciebie trwa to zdecydowanie za dlugo.

To nowy amplituner? Od początku tak było?

Piotr

Wczoraj się bawiłem i dzisiaj będę dalej bo już było za późno żeby testować ale chyba pomogło bo dodałem dwa urządzenia jako stałe do hdmi i zmieniło się z auto na hdmi podeśle zdjęcie 

3 godziny temu, S4Home napisał:

To że pewne opóźnienie w włączeniu dekodera jest to normalne. Ale u Ciebie trwa to zdecydowanie za dlugo.

To nowy amplituner? Od początku tak było?

Piotr

To nie było przy włączeniu ampli tylko przy załączaniu filmy i zmiana ze stereo na Atmos lub Dts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jest oki musiałem zmienić tutaj i dodać urządzenia media player i blu-ray

E6ACC913-CBB2-49CD-B229-6E069C77492E.jpeg

Teraz media player i blu-ray zmieniło się z auto na hdmi 

3D198720-D5E7-4A62-895F-C2AC939EBB68.jpeg

Kurde czasami jeszcze przerwa jest a Dynamic ÈQ  wł ,może to powodować bo powiem jak on jest włączony to lepszy dźwięk jest jakoś tak bardziej dynamiczny i MultEQ XT32 na Reference 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tak. wiem. To normalne. Ale u Ciebie za dlugo

Czyli wychodzi że tryb auto tak długo rozpoznaje ścieżkę. Ciekawe.

Piotr

Ale to na dziesięć załączen filmu dwa maja opóźnienie może kupię inny kabel, na yamaha nie było tego problemu ,czy Denon ma prawo się więcej grzać niż yamaha ,Denon AVC x3700 h ustawiony na 4ohm a yamaha rx v485 była na 6 ohm 

Tak  ciekawości pytam nie żeby był gorący ale zdecydowanie cieplejszy ,przestrzeń mam sporą nad ampli

Kolumny MA bronze 500/c150/fx/AMS 

Edytowano przez Pilislaw1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pilislaw1978 napisał:

Ale to na dziesięć załączen filmu dwa maja opóźnienie może kupię inny kabel, na yamaha nie było tego problemu ,czy Denon ma prawo się więcej grzać niż yamaha ,Denon AVC x3700 h ustawiony na 4ohm a yamaha rx v485 była na 6 ohm 

Tak, Denon grzeje się bardziej. To jest ok

17 godzin temu, tomek72 napisał:

U mnie Marantz w porównaniu do Onkyo też bardziej się grzeje, nawet gdy fronty zasila końcówka z Audiolab-a, widać Denon/Marantz tak mają

Ale VS Onkyo?

no to juz bym sprawdził. Bo jednak Onkyo było najcieplejszymi amplitunerami. Nie w barwie :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, S4Home napisał:

Ale VS Onkyo?


No też się zdziwiłem, ale TX-NR 686 jak miałem było organoleptycznie 😜 chłodniejsze. Chociaż jak się zaszalało z Volume też było gorące, natomiast Marantz ma jakby constans - czy na pół gwizdka czy więcej ma podobną temperaturę, ale do gotowania jajek jeszcze brakuje 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek72 napisał:


No też się zdziwiłem, ale TX-NR 686 jak miałem było organoleptycznie 😜 chłodniejsze. Chociaż jak się zaszalało z Volume też było gorące, natomiast Marantz ma jakby constans - czy na pół gwizdka czy więcej ma podobną temperaturę, ale do gotowania jajek jeszcze brakuje 😂

No wczoraj sprawdziłem na 40 % rozkręcony i termometrem który służy do temp dla dzieci już 12 lat 😂 ale daje rade 37,4 nie wiem jaka jest granica ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomek72 napisał:


No też się zdziwiłem, ale TX-NR 686 jak miałem było organoleptycznie 😜 chłodniejsze. Chociaż jak się zaszalało z Volume też było gorące, natomiast Marantz ma jakby constans - czy na pół gwizdka czy więcej ma podobną temperaturę, ale do gotowania jajek jeszcze brakuje 😂

A zmień mu na 4 omy

23 godziny temu, Pilislaw1978 napisał:

No wczoraj sprawdziłem na 40 % rozkręcony i termometrem który służy do temp dla dzieci już 12 lat 😂 ale daje rade 37,4 nie wiem jaka jest granica ?

Na obudowie?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

A zmień mu na 4 omy

Patrz Piotr, jaki to człowiek mądry 😉, a zarazem czasem bezmyślny, zmieniłem na 4, bo było 6 😃.

Dlaczego? Jak pod Marantzem były Klipsch-e to miałem na 4, jak podpiąłem je pod Audiolaba to coś mnie tchnęło (w sumie nie wiem co) i w związku z tym że TAG-i (centralny, surround i sufitowe) mają podane 6 zmieniłem na 6.

Dziś po zmianie na 4 i około 2-3 godzinach od zmiany temperatura obudowy spadła o ok. 5-7 stopni (mierzone w tych samych miejscach co wcześniej), ampli pracował przed i po zmianie na tym samym źródle i z tą samą mocą (leci TV), więc efekt miarodajny. Teraz jest normalnie ciepły, nie za ciepły - organoleptycznie 😉. Pomiary termometrem na IR, na skraju górnej ściany obudowy przy froncie: 6 ohm około 37 stopni, 4 ohm około 32 stopnie, na środku (trudno zmierzyć bo jest ażurek) górnej obudowy analogicznie 6 ohm około 47 stopni, 4 ohm około 41-42 stopnie. Wiadomo te pomiary są niedokładne, ale niedokładność jest taka sama w pierwszym i drugim przypadku, więc można przyjąć że wynik jest poprawny.

Dzięki za szturchnięcie 👍

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...