Skocz do zawartości

Dap do Meze 99 Neo


Recommended Posts

Dzień dobry.  Potrzebuje porady:) 

Mam słuchawki Meze 99 Neo i poszukuje do nich odtwarzacza przenośnego, dap. Sprzęt nowy lub używany, bez różnicy. Nie musi być android, bluetooth, słucham tylko z plików. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi słuchawkami. Moje gatunki to metal, rock, blues, elektronika. 

 Zastanawiałem się nad Ibasso dx120, zastanawiam się czy to dobry kierunek? Z góry dziękuję za wszelkie propozycje. 

Pozdrawiam serdecznie. Darek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w cenie do 2tyś za same słuchawki zamknięte do muzyki której słuchasz dobrym wyborem były by Beyerdynamic DT 1770 Pro. Do 200 zł dało by się do nich znaleźć wzmacniacz słuchawkowy... Myślę jednak ze jeśli jest to możliwe i izolacja akustyczna nie jest problemem, lepiej rozglądać się za słuchawkami otwartymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem otwartych. Szukam słuchawek do odsłuchów wieczornych w łóżku. Żona śpi obok, więc otwarte chyba odpadają.. Czy warto inwestować w dapa lub dac/ampa w okolicach około 1500 (używka) do słuchawek około 1500? Czy nie ma sensu kupować takie drogie źródło i wystarczy sprzęt powiedzmy za około 500 do słuchawek trzy razy droższych? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o taką zasadę ze nie ma takiej zasady co do procentowej wartości sprzętu :) ? Generalnie słuchawki łatwe do napędzenia nawet gdy są dość drogie nie wymagają szczególnie drogiego sprzętu :) . Najgorzej jest gdy potrzebujemy napędzić jakieś słuchawki które trudno jest napędzać tanią elektroniką lub gdy słuchawki mają bardzo specyficzne brzmienie. Pierwszym przypadkiem były słuchawki już nieosiągalne  AudioQuest NightOwl + DragonFly Red. Słuchawki o ciemnym brzmieniu i uzupełniający je niewielki DAC/Amp USB rozjaśniający ich brzmienie. Z drugiej strony Otwarte Beyerdynamic DT990 Pro 250Ohm o wysokiej impedancji, wymagające elektroniki która zmniejszy  i zmiękczy im trochę bas którego jest dużo , ale bez niskiego zejścia i z natarczywą górą pasma.

Często trudno jest znaleźć dobrą elektronikę do napędzania słuchawek planarnych, które zazwyczaj grają cicho i maja niską impedancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...