Skocz do zawartości

Ustawienie sobwoofera REL HT1205 w kinie domowym amplituner Denon ARX-1000 Kolumny Dali lektor 1, 6 i centralna LCR


Recommended Posts

Dzień dobry od wczoraj jestem posiadaczem sobwoofera REL HT 1205 zakupionym do w/w zestawu. Dokonałem automatycznej kalibracji sub na 50%. Denon poustawiał mi odcięcie wszystkich kolumn (centralnej, frontowej i tych małych) na 40Hz, chociaż w specyfikacji centralna zaczyna od 57Hz, frontowa 47Hz, a małe od 51Hz. Przy takim ustawieniu świetnie słychać bas z kolumn frontowej i centralnej, ale suba jakby nie było trochę się odzywa. Jak go rozkręciłem na maxa to się czasem odzywa. Wcześniej (przed zakupem subwoofera miałem odcięcia na 80 i nie wiedziałem że z tych lektorów można tyle basów wycisnąć. Jak to wszystko powinno się poustawiać. Sub jest ok w sklepie na odsłuchu zasuwał, że aż miło. W domu już tak nie jest. Jak to poustawiać. Chyba nie powinienem mieć go na 100% w końcu ma moc aż 500 wat. Teraz ustawiłem ręcznie odcięcie na 80Hz we wszystkich kolumnach ,a pokrętło na subie na 80. Jest na maksa i nie za bardzo czuje efekty. Może te częstotliwości z kolumn mają na siebie zachodzić? Proszę o wskazówki jak to ustawić. Wszyscy zgodnie mówią, że lepszego suba do pomieszczenia 25m2  już na prawdę nie trzeba. Głośniki centralny i frontowe ustawione jako duże. Pomocy.  I dziękuję jeżeli ktoś się odezwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamic EQ włączony, Offset poz.odn. 0dB, Dynamic Volume Medium. 

1. Jak mam ustawić LPF dla LFE bo się samo nie kalibruje piszą w instrukcji Denona, że domyślnie na 120Hz. Ale nie wiem, czy mają na siebie częstotliwości z suba nachodzić na te z głośników czy tylko z niego mają się wydobywać.

2. Skoro subwoofer po teście ma poziom - 12dB to mam go ściszyć i spróbować kalibrować jeszcze raz? wydaje mi się, że i tak po tych testach ustawia się dość cicho tak sobie pyka pod nosem... chyba, że trzeba sprawdzić na jakimś filmie z burzą:). Czuję, że go mam jak jest ustawiona głośność na 3/4 ale często przerysowuje.

3. Pozycja na subie włącznika ma 3 pozycje, Of, on i auto. Mam cały czas mieć ustawione na on czy po testach mogę przestawić na auto? Rozumiem, że jak będzie na "on" to będzie sobie pożerał 20WAT nawet bez pracy, a jak na auto to w oczekiwaniu 0,5WAT. 

4. Myślałem, że będzie łatwiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kalibracja  w Denonie nie jest łatwa. Ale przebrniesz przez to. Tylko kwestia cieprliwości.

11 godzin temu, Przemyslaw Pacewicz napisał:

2. Skoro subwoofer po teście ma poziom - 12dB to mam go ściszyć i spróbować kalibrować jeszcze raz? wydaje mi się, że i tak po tych testach ustawia się dość cicho tak sobie pyka pod nosem... chyba, że trzeba sprawdzić na jakimś filmie z burzą:). Czuję, że go mam jak jest ustawiona głośność na 3/4 ale często przerysowuje.

No własnie. Bo testy dla tego kanału są robione tylko dla tego kanału. A poźniej w casie filmu już jest gorzej.

A inaczej.

Co jest materiałem źródłowym? Skąd puszczasz film?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy puszczam z orange Dekoder Sagemcom IWU 200.  Podłączony kablem HDMI z amplitunerem - wejście clb/sat. 

Mogę suba mieć na auto? odcięcie wszystkich głośników dałem na 80.Hz. LPF dla LFE ustawiłem na 120Hz może zmienić na 80Hz?

Głos na subie dałem trochę ponad połowę wtedy go słyszę. Czasami może za mocno odzywa się w dziwnych momentach ale w efektach to  super. Na połowie głośności obejrzałem film strzelec i efekty nie robiły wrażenia, więć podkręciłem.

Znam już chyba najciemniejsze zakamarki amplitunera. Wolał bym ich nie znać ale walczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Przemyslaw Pacewicz napisał:

Filmy puszczam z orange Dekoder Sagemcom IWU 200.  Podłączony kablem HDMI z amplitunerem - wejście clb/sat. 

Czy tam jest obcja zmiany ścieżki?

10 godzin temu, Przemyslaw Pacewicz napisał:

Mogę suba mieć na auto?

Właczanie , wyłączanie? No tak

Szczerze to wydaje mi się że źródło testowe jest kiepskie. Słuchasz albo sygnały 2.0 albo jakiegoś mizernego AAC / AC3 5.1

Wypadało by sprawdzić coś z dźwiękiem HD

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...