Skocz do zawartości

Wygodne słuchawki nauszne


Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałbym kupić dobre słuchawki, przede wszystkim: wygodne, najlepiej nauszne, bez różnicy czy będą półotwarte czy zamknięte.

Przeznaczenie słuchawek: telekonferencje. Miło widziane na bluetooth, ANC jest mi niepotrzebne - podczas rozmów siedzę w osobnym pokoju. Mikrofon niepotrzebny.

 

W tej chwili mam:

Superlux HD681B: są niewygodne i po 20 minutach przyklejają się do głowy,

Philips SHP 72500: dość słaba bateria, trzeszczą przy każdym większym ruchu (nawet nie przy składaniu), mikrofon to porażka,

Poly Blackwire 7225: są nawet dość wygodne, ale jakość dźwięku jest taka sobie (najsłabsza z tych trzech modeli), mikrofon jest hm... porównywalny z tym wbudowanym w laptopa, jak coś do niego powiem nieco ciszej... to tego nie zarejestruje,

Mikrofon SPC SM950: zdecydowałem się na zakup, ponieważ jakość z tych zestawów słuchawkowych to mniejsza lub większa kaszana. Od tej pory moi rozmówcy są zadowoleni.

Widziałem też nagranie na YouTube, gdzie dwie osoby siedzą sobie i rozmawiają w przewodowych słuchawkach z napisem Audio Technica, nie wiem jaki to był model, dość spore słuchawki. Jakość mikrofonu była zaskakująco dobra.

 

Stąd pytanie: w którą stronę pójść? Kupić coś i dalej używać mojego zewnętrznego mikrofonu? Czy może coś innego?

Przeglądałem kilka różnych rozwiązań, ale kompletnie się pogubiłem. Czy kupić coś przewodowego jak Audio-Technica, Beyerdynamics, AKG, Sennheiser (miałem kiedyś jakiś tani model i pałąk mi pękł) czy coś innego? Może jakiś model bezprzewodowy? Czy słuchawki składane wchodzą w ogóle w grę?

Z jakim wydatkiem należy się liczyć? Czy do samego odsłuchu kupię wygodne słuchawki za 1000 zł? Czy jednak trzeba pójść w stronę 1500 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Koss Porta Pro bez mikrofonu. Bardzo lekkie i wygodne. Nic w nich nie trzeszczy. Są do tego mocno składane do małych rozmiarów. Idąc w drugą stronę, czyli jeśli chodzi o wygodę dużych słuchawek, to warto rozglądać się za typowo stacjonarnymi słuchawkami wokółusznymi o budowie otwartej z dużymi padami z weluru. Moim zdaniem do telekonferencji jednak lepiej sprawdzą się Porta Pro z regulacją siły nacisku na uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wygoda to dość indywidualna kwestia. 

Koss porta pro faktycznie brzmią sensownie (z nausznych), ale tutaj nie mam za bardzo porównania do tego co akualnie jest na rynku.

W słuchawkach wokółusznych warto przetestować też inne pady/nauszniki (jeśli ich wymiana jest możliwa, oczywiście)
Dla mnie najwygodniejsze są oryginalne pady od Shure SHR 1540 - u mnie sprawdzają się idealnie w leciwych już AKG K550 mimo trochę innego kształtu niż oryginalne pady akg. Niestety nie miałem okazji sprawdzić żadnego z wymienionych w pierwszym poście modeli słuchawek, wiec pewnie trzeba będzie się najpierw rozeznać w temacie wymiany padów w tych modelach. Samych Shure SHR 1540 jako "konferencyje" nie polecam oczywiście, bo to nie ta półka i zastosowanie :) ale same pady - jak najbardziej.
 

Z bezprzewodowych dobre opinie w kwestii wygody mają np Bose serii quiet comfort i Sony serii WH-1000x, ale nie wiem, czy zakup opłacalny jeśli nie jest potrzebny ANC i mikrofon (szczególnie, że po bluetooth jakość dzwięku z mikrofonu pewnie będzie poniżej oczekiwań)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodne słuchawki nauszne to dla wielu sofizmat. Tutaj wygoda zależy nie tylko od samych słuchawek ale głównie od ich ułożenia (również regulacji czy nagięcia tu i ówdzie) oraz indywidualnych cech osobniczych (wrażliwe małżowiny, duże, małe uszy, itp). Ja w dobrze „wyregulowanych” nausznych mogę słuchać bardzo długo bez uczucia fatygi podczas gdy wokółuszne zawsze po jakimś czasie mi doskwierają. Ale wydaje mi się, że jestem w mniejszości.

Dodatkowo, autor wątku zapytuje o słuchawki nauszne a jako przykłady wymienia wokółuszne. Więc myślę, że wkradło się tu niezrozumienie różnic między takowymi.

Do konferencji wybrałbym jakieś lekkie nauszne. Firma Plantronics jest jedną z tych co się stricte w takich słuchawkach specjalizuje. Używałem kiedyś ich przewodowych i mam jedynie dobre wspomnienia.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...