Skocz do zawartości

Ampli Onkyo + lampa Yaqin90B + wzmak - z 7.2 do 11.1 na bazie Reference Premiere Klipcha


Arek_Gd

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc dopiszę w swoim. Z poprzednich planów nic nie wyszło.

Kierunek poprawy brzmienia w stero małymi krokami, chcę zacząć od najtańszego wg mnie sensownego rozwiązania, tylko chcę sie upewnić jak jest z wygodą i funkcjonalnością wzmaka stereo spiętego z ampli mającego main in.

 

Dla przypomnienia dziś onkyo 929 plus 7.2 Klipscha RP. Dokładam Cyrus One z wiim pro plus, wpinam fronty do cyrusa a jego łacze z pre out ampli. Efekt to oddzielić stero od kina gdy słucham muzyki.

Do Cyrusa podłączam oprócz Wiima, pre-amp z gramofonem oraz blue-ray jako cd Player. Jak chcę słuchać muzy pomijam ampli i przełączam między źródłami na Cyrusie, ale jak to jest z ampli i kinem domowym (cyrus ma amp in)?

Czy jeśli zepnę ampli po trigger out to cyrus zawsze się włączy jako końcówka mocy i nie muszę się niczym martwić? Volume zawsze z pilota ampli ? Nie ważne że wcześniej wyłączyłem go na źródle powiedzmy gramofon ?

No i jak z kalibracją, czy do niej trzeba ustawiać volume na cyrusie np na połowę i później za każdym razem przy włączeniu ampli kręcić gałka Cyrusa na tą wartość?

Ostatnie pytanie , jeśli najdzie ochota aby źródłem był amplituner i np w trybie pure audio odpalę muze na frontach to dźwięk wyjdzie z pre out ampli i to będzie ograniczenie to wiem , ale czy to zagra nie gorzej jak sam ampli ?

 

P.s..Kurcze, teraz widzę że cyrus nie ma wejscia na triggera :(

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Arek_Gd napisał:

P.s. @Butler wiem wiem, atoll in200 byłby lepszy ale nie ten budżet.  A u Ciebie jak to współgra 

Butler ma chyba końcówkę a nie IN200. 

Ja mam AM100 i już kilka razy pisałem. Poprawa jest ale ale nie byłaby to rzecz którą w kinie traktowałbym priorytetowo. Jeżeli zaś mowa o stereo to i tak aby mieć ten porządany efekt trzeba kupić wzmacniacz zintegrowany a nie samą końcówkę. Do tego moim zdaniem powinien być wyposażony w Diraca. I wtedy przestaje się robić tanio... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki Piotr.

Przekopałem internet w kwestii współpracy wzmaka stero z main in z amplitunerem i nie jest to takie proste i oczywiste. Np. w takim NAD 375 złączone jest main-in z pre-out i trzeba ręcznie przestawiać zawsze na main in. Ktoś w innym wątku napisał, że nie spotkał się w ogóle aby to przełączanie odbywało się z pilota, ale jak się domyślam taki Cyrus One nie ma trigger in więc automatycznie się nie odpali po włączeniu ampli, ale już źródło można z pilota zmienić na AV. Pozostaje tylko kwestia ręcznego załączania go (bo wyłączanie ponoć działa po 20 minutach bez sygnału)

Jak tak będę zawężał poszukiwania to z niczym nie zostanę, widać, że chyba nie da się pogodzić wszystkiego , czyli aby ciepło-grający wzmak do podłogówek RP miał trigger in aby wstawać po odpaleniu ampli i najlepiej aby jeszcze miał możliwość zaprogramowania na jakim źródle - jako końcówka ma się odpalać, w tym przypadku na MAIN IN (amp in etc) , (niezależnie jak grał wcześniej).

Znów, "takie rzeczy tylko w erze" :)

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Tak w NAD 375 trzeba recznie wyjac zworki. Wiec on pracuje albo jako końcowka albo jako integra nie przestawia się tego szybko.

Cyrus ONE się szybko przestawia ale nie ma triggera i nie załącza siępo sygnale RCA. Mi to nie przeszkadza ale ok.

Atoll in 100signature mozna to przełączać z pilota i ma triggera

Pracujac jako końcówka może wywac bezpieczniki.

Denon PMA 1520 ma to przełaczane z pilota i ma Remote control nie wiem czy to bedzie tozsame z triggerem tutaj

Audiolab 7000A ma to przełączane z pilota i ma triggera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...