Skocz do zawartości

stereo vintage +active subwoofer


DJANGO76

Recommended Posts

Witam serdecznie.Prosze o techniczne wsparcie  (bez audiofilskich kazań).pracuje i mieszkam za granicą co skutkuje tym że często zmieniam miejsce zamieszknia i nie moge projektowac budowy domu pod hi-fi. jak podłączyć te 3 urządzenia żeby hulały przy jak najmniejszej stracie w jakości.dodam tylko że nie zrezygnuje ze suba i moich denonów.naczytałem sie zbyt wiele a to ze przez rec out albo headphones out itd.Prosze o  prostą odpowiedź.Jak to połączyć i czy opcjonalnie dokupić jakiś adapter lub konwerter stereo-sub.

wzmacniacze-stereo-denon-pma-500ae-p32001.jpg

10606-Tannoy_EFX_Subwoofer_wm.jpg

DENON-DCD-800-ODTWARZACZ.jfif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tomek4446 napisał:

A co to jest ? Możesz napisać co to za modele , bo ze zdjęć to ......

SUB TANNOY EFX 5.1 ORAZ DENON PMA 500AE . Podpowiem że sub nie posiada wyjścia speakers a jedynie in a wzmacniacz nie posiada sub out(wiadomo-rok produkcji) a nawet pre out.jak opisałem wcześniej ciężko zatem wejść do suba ze speaker out ponieważ ten nie posiada high speakers out (a jedynie in)co oznacza że  po separacji niskich tonów nie odda tą samą drogą śrenich i wysokich bezpośrednio do kolumn a to jedna z opcji którą przestudiowałem na wielu pomocnych stronach.Z tego co zdołałem sie dowiedzieć na innych forach pozostaje tape rec out,wyjście słuchawkowe(jezeli nie odcina  tym samym sygnału na kolumny) lub dodatkowy sprzęt typu stereo-sub adapter.niestety wszystkie te opcje są krytykowane a co najwyżej w ocenach pozytywnych w stylu cyt."nie bedzie źle"opcja dodatku w postaci adaptera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.tej opcji nikt nie forsował jeszcze a jezeli sie pojawiała to z informacją ze sub bedzie zniekształcał (wręcz pożerał) w tej opcji średnie oraz wysokie tony,ale dziekuje koledze.Zaczne w takim układzie od tej wydaje sie najprostrzej opcji i bede sie konsultował na bierząco ale to pewnie w weekend bo trzeba na spokojnie to ogarniać.pozdrawiam z huraganowej (w ostatnim czasie) Holandii i niech moc audio będzie z wami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DJANGO76 napisał:

to z informacją ze sub bedzie zniekształcał (wręcz pożerał) w tej opcji średnie oraz wysokie tony,ale dziekuje koledze.

nic nie będzie pożerał , po prostu będziesz miał niskie jednocześnie z wooferów kolumn oraz suba. Nie jestem fanem takich rozwiązań ale co kto lubi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie idzie do konca o lubienie tylko mozliwości jakie mam.Tak jak pisałem raz mam taki pokoj raz inny jak i współlokatorów na chacie wiec nie moge podbijać voluma na taki poziom jak bym chciał a że lece z muzą głownie w nurcie reggae basy nawet przy cichym słuchaniu muszą mi płynąć,dlatego sub......a ze dałem sie przekonac na powrót do cd i formatu audio(bo tez mam spotiffy premium iwszelkie opcje mp3)przez was koledzy poprzez szukanie pomocy w tej sprawie to punkt dla was😉.No cóż.....trzeba na płytki też siano przeznaczać(no coś tam we FLAC sie czsem ściągnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DJANGO76 napisał:

ok.tej opcji nikt nie forsował jeszcze a jezeli sie pojawiała to z informacją ze sub bedzie zniekształcał (wręcz pożerał) w tej opcji średnie oraz wysokie tony,ale dziekuje koledze.Zaczne w takim układzie od tej wydaje sie najprostrzej opcji i bede sie konsultował na bierząco ale to pewnie w weekend bo trzeba na spokojnie to ogarniać.pozdrawiam z huraganowej (w ostatnim czasie) Holandii i niech moc audio będzie z wami.

Oczywiście ,że pożre , testowałem z lampą i szybko zrezygnowałem ;) + sub grał tak jakby lampa narzucała mu "miętkość"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...