Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Magnat Signature 507


Marian1977

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam do Was pytanie. Szukam wzmacniacza, który miałby grać z kolumnami Signature 507 od Magnat-a. Pomieszczenie, to umeblowany pokój 4,5 x 3,5 m w bloku. Kolumny na dłuższej ścianie, odległość pomiędzy kolumnami ok 2m. Muzyka różna, głównie hip-hop, rap, czasem trochę metalu ( Metallica), czy rocka ( Guns 'n Roses), trochę popu. Wstępnie wytypowałem Yamaha AS501 lub Denon PMA800. Budżet max 3000zł. Czy takie zestawienie będzie dobre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Nie powiem, że nie zerknąłem w kierunku Magnata mr780, jednak mam wątpliwości co do trwałości lamp, zwłaszcza przy częstym włączaniu i wyłączaniu wzmacniacza. Czy włączanie i wyłączane nie wpływa niekorzystnie na lampy?? Nie chciałbym za chwilę mieć problemów i szukać lamp na wymianę, co nie ukrywam dla laika nie jest chyba takie proste. Może sama wymiana lamp nie jest skomplikowana, ale już dobrać właściwe i w miarę dobre jakościowo, to może być problem, albo kolejne przekopywanie forum i internetu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marian1977 napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Nie powiem, że nie zerknąłem w kierunku Magnata mr780, jednak mam wątpliwości co do trwałości lamp, zwłaszcza przy częstym włączaniu i wyłączaniu wzmacniacza. Czy włączanie i wyłączane nie wpływa niekorzystnie na lampy?? Nie chciałbym za chwilę mieć problemów i szukać lamp na wymianę, co nie ukrywam dla laika nie jest chyba takie proste. Może sama wymiana lamp nie jest skomplikowana, ale już dobrać właściwe i w miarę dobre jakościowo, to może być problem, albo kolejne przekopywanie forum i internetu. 

Jeśli nie włączasz/wyłączasz wzmacniacza co 30 sekund to lampom nic nie będzie. Ten model ma i tak procedurę rozgrzewania lamp. Zwróć uwagę koniecznie na wzmacniacz Audiolab 6000A. W tej cenie to mega popularny wybór a charakter brzmienia pasuje idealnie do tych kolumn. Audiolab brzmi analogowym, gęstym i miłym brzmieniem z fajną podstawą basową i nasyconym środkiem pasma. Przy tych kolumnach trzeba pamiętać o ostrej górze pasma i lepiej jej już nie podbijać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem trochę sieci i widzę, że pojawia się problem, a mianowicie, słucham sporo płyt CD i chcę zestawić do wzmacniacza odtwarzacz CD z tej samej linii ( spójny wygląd ) i z Magnat-a MCD750 nie znalazłem. Czy ma ktoś może wiedzę czy jest gdzieś dostępny lub czy można byłoby zamówić i w jakiej cenie. Jeśli nie, to może lepiej iść w Denon-a, gdzie jest dostępny DCD-800 i zestawić z PMA-800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bawisz sięna zasadzie włączanie wyłączanie albo dzieci :P To lampom nic nie będzie. To sa lampy sterujące. Nie wzmacniające.

Tego CDka już nie ma i nie będzie. Więc albo ktoś ma jeszcze stan magazynowy i wtedy szukasz. Albo na nowego nie masz co czekać

Jesteś aż tak przywiązany do tego aby wygląd byl spójny? Bo mógłbyś właśnie wziąć DCD 800.

MR 780 jest niewątpliwe lepszym modelem od PMA 800. Ale jeśli spójność jest dla Ciebie ważniejsza zapraszam po Denona

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwań ciąg dalszy. Przeglądając ofert sklepów z branży wpadły mi na myśl zestawy proponowane przez fachowców audio, a mianowicie:

1. Yamaha A-S501+ CD-S303+ Indiana Line Tesi 561

2. Rotel A11 Tribute+ CD11 Tribute+ Indiana Line Tesi 561 ( jest też z Indiana Line Nota 550, ale tesi chyba lepsze dźwiękowo z tego co wyczytałem )

Co sądzicie o tych zestawach???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marian1977 napisał:

Poszukiwań ciąg dalszy. Przeglądając ofert sklepów z branży wpadły mi na myśl zestawy proponowane przez fachowców audio, a mianowicie:

1. Yamaha A-S501+ CD-S303+ Indiana Line Tesi 561

2. Rotel A11 Tribute+ CD11 Tribute+ Indiana Line Tesi 561 ( jest też z Indiana Line Nota 550, ale tesi chyba lepsze dźwiękowo z tego co wyczytałem )

Co sądzicie o tych zestawach???

Rotel A11 Tribute to bardzo fajny wzmacniacz o nieprzeciętnej dynamice. Do metalu, rocka, super. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Rotel A11 Tribute to bardzo fajny wzmacniacz o nieprzeciętnej dynamice. Do metalu, rocka, super. 

Dzięki, bardzo cenna wskazówka.

Jestem jeszcze ciekawy jak Rotel poradziłby sobie z hip hopem, lub z tak charakterystycznymi wokalami jak np. Adele - Easy on me.

6 godzin temu, Q21 napisał:

W muzyce, którą preferujesz lepiej sprawdziłby się zestaw nr1. 

Możesz jeszcze rozważyć niedocenianej Taga Harmony HTR 1000CD, która świetnie zgrywa się z Magnat Signature 507. Możesz także postawić na zestaw dzielony Audiolab 6000a + 6000CDT

 

Dzięki za info. Jednak Audiloab w zestawie z cd i kolumnami wychodzi dosyć drogo. 

Mój błąd, bo nie napisałem budżetu, ale na zestaw wzmacniacz+ cd+ kolumny chciałbym przeznaczyć w granicach 6000-7000 zł. Chętnie "wcisnąłbym" jeszcze w ten budżet okablowanie zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, stach_s napisał:

To okablowanie to zostaw sobie na kolejny etap. Najpierw wybierz sprzet, kup najtansze kable ktore nic nie psuja - np. Qed Classic albo Supra Classic i osluchaj sie przez minimum kilka tygodni, a potem wypozyczaj. Nie kupuj w ciemno drozszych kabli!!! 

Wiem o tym, jestem świadomy, że kablami przy ich wyborze można się "zaorać". Nie będę na pewno szedł w jakieś mega drogie kable, ale od czegoś trzeba zacząć, tzw. punkt zaczepienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2022 o 08:54, Marian1977 napisał:

zestawy proponowane przez fachowców audio, a mianowicie:

Z tym musisz być bardzo ostrożny. Często nie są to zestawy proponowane przez fachowców a marketingowców zestawy które proponuje dystrybutor.

Jeśli dany system od słuchałeś wówczas sprawa jest wręcz w drugą stronę i wtedy dostaniesz dobrą cenę warto to rozważyć.

Ale nie są to zestawy które warto brać w ciemno gdyż nie są przygotowane przez fachowców była o tym mowa tutaj też na forum.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mam większej gotówki na system, wtedy mógłbym wypożyczyć do domu i porównać jak będzie w docelowym miejscu odsłuchu.

Jednak zostaje mi chyba umówienie i wizyta w salonie na odsłuch, zdaję sobie sprawę, że w miejscu docelowym będzie zupełnie inna akustyka i odbiór dźwięku niż na odsłuchu i nie wiem, czy to dobra droga.

Kolejna sprawa, to niezbyt uśmiecha mi się zamawianie i odsyłanie sprzętu ze względu na różne dziwne akcje z paczkami, które zdarzają się w firmach kurierskich, a druga sprawa to wnoszenie tego wszystkiego na 4-te piętro w bloku ( nie ma windy, bo to bloki z PRL-u ).

Aktualnie skłaniam się ku dwóm zestawom mieszczącym się w budżecie, czyli:

1. Yamaha A-S501+ CD-S303+ Indiana Line Tesi 561

2. Rotel A11 Tribute+ CD11 Tribute+ Indiana Line Tesi 561

z większą uwagą na Rotel-a.

Jakoś tak mam, że nie lubię iść "tam gdzie większość" i częściej skłaniam się na coś mniej popularnego, czasem się zawiodę, ale nieraz już przekonałem się, że warto spróbować coś innego niż główny nurt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marian1977 napisał:

Dzięki, bardzo cenna wskazówka.

Jestem jeszcze ciekawy jak Rotel poradziłby sobie z hip hopem, lub z tak charakterystycznymi wokalami jak np. Adele - Easy on me.

Dzięki za info. Jednak Audiloab w zestawie z cd i kolumnami wychodzi dosyć drogo. 

Mój błąd, bo nie napisałem budżetu, ale na zestaw wzmacniacz+ cd+ kolumny chciałbym przeznaczyć w granicach 6000-7000 zł. Chętnie "wcisnąłbym" jeszcze w ten budżet okablowanie zestawu.

Z hip hopem to nie mam pojęcia, bo po prostu nie słucham. A do takich repertuarów jak Adele moim zdaniem lepszy będzie wzmacniacz lampowy. Ja mam drugi zestaw z Yaqinem MS-30L właśnie do wokali (Diana Krall) czy jazzu. Generalnie na tym poziomie cenowym ciężko wskazać wzmacniacz, który zagra dobrze wszystko. 

Edytowano przez Agnieszka Zabłocka - Gasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2022 o 08:54, Marian1977 napisał:

Co sądzicie o tych zestawach???

Czyli cały zestaw kupujesz, a nie sam wzmacniacz?

1 godzinę temu, Marian1977 napisał:

Na to wychodzi, bo tylko u nich jest Rotel, a szkoda, bo wybór kolumn mają dosyć wąski.

To prawda i dlatego kolumny dobierałem już w innym sklepie do ww. marki wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lysyrafal napisał:

Czyli cały zestaw kupujesz, a nie sam wzmacniacz?

Tak, weszła zmiana koncepcji. Szukam całego zestawu ( wzmacniacz+cd+kolumny) w budżecie 6000-7000 zł. Trochę wyszło poza temat postu, ale nie chcę zakładać nowego.

Edytowano przez Marian1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...