Skocz do zawartości

Pierwsze stereo (Q Acoustics?)


example

Recommended Posts

Witam,

planuję zakupić swój pierwszy zestaw stereo. Nie mam doświadczenia w odsłuchu oraz dużego budżetu. Mogę kupić (chyba okazyjnie porównując ceny na olx)

1. Używane Q Acoustics 2050i za 800 zł

2. Nowe Klipsch R610F za około 1300 zł

Chciałbym zapytać, który model możecie polecić.

Jaki wzmacniacz będzie w miarę dobrze współpracował z tymi kolumnami? Chciałbym podłączyć pod tv. Słucham praktycznie każdej muzyki od klasyki po elektronikę. Budżet na używany wzmacniacz w granicach 700-900 zł.

Czy do podłączenia tv będę musiał kupić np. Fiio D03?


Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsza opcja jest 2050i. To nie podlega żadnej wątpliwości.

Co do wzmacniaczy to Denon PMA 1060/860 , Pioneer 676, Sony z serii ES

10 godzin temu, example napisał:

Czy do podłączenia tv będę musiał kupić np. Fiio D03?

Raczej tak. Gdyż używany taki wzmacniacz nie będzie miał złącza optycznego

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, example napisał:

Dzięki za pomoc. A takie modele jak:

1. Marantz 6005

2. Denon PMA 720

3. Onkyo A-9030

 

To porównywalne jakościowo wzmacniacze (może delikatnie wybija się jakościowo Marantz) ale mają różne charaktery brzmienia Marantz będzie grał lekko, zwiewnie i trochę jaśniej, Denon ciemniej, bardziej basowo a Onkyo tak po środku ale chyba najmniej charakteru i emocji będzie w jego graniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 610 odrzucam, więc pozostaje QA.

Rożnica pomiędzy Marantz 6004, a 6005 to tylko wejście optyczne?

Marantz 6005 mogę kupić w okolicach 800 zł lub mam jeszcze opcję zakupu CA Azur 540A z CA Azur 540C za podobną kwotę. Denona odpuścić?

Z tych modeli tylko Marantz ma wbudowanego DACa i nie musiałbym kupować Fiio D03, żeby podłączyć tv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Chciałbym jeszcze zapytać o odtwarzanie muzyki. O ile samo podpięcie do tv będzie w przypadku 6005 bezpośrednio, a 6004 przez Fiio to w jaki sposób mógłbym słuchać muzyki bez korzystania z tv? Chromecast audio już nie ma w sprzedaży, a jakiś odbiornik bluetooth pewnie będzie dawał dzwięk gorszej jakości. Może być chromecast + adapter hdmi-RCA? Chromecast 3 to koszt ok. 130 zł + jakiś adapter. Macie może inne propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba moje ostatnie pytanie w kwestii zakupu :). Kolumny nie posiadają maskownic. Dla mnie raczej są zbędne, ale do ochrony przed dziećmi/goścmi może by się przydaly. Da się do tego modelu (Q Acoustics 2050i) dokupić maskownice? 

Edytowano przez example
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...