Skocz do zawartości

SMSL AD18 HiFI - na początek plus wybrane monitory -Wasze opinie :D


High Vibes

Recommended Posts

Panowie,

Witam serdecznie wszystkich :D Zainspirował mnie wątek o SMSL Q5 PRO by zakupić jakiś sprzęt grający do domu :) 

Posłuchałem sobie różnych sound test'ów na YT i wstępnie wybrałem sobie 3 różne monitory.

Pytanie do Was co myślicie o tym wyborze i co wybralibyście:

1. Dali Oberon 3

2. Elac DEBUT B6.2

3. KEF Q350

Oczywiście jak będę miał SMSLa to potestuje gdzieś te wszystkie kolumny z tym wynalazkiem :P

Zamówiłem na początek SMSL AD18 HiFI(bardziej przypadł mi do gustu), później jak będzie mi za mało to zmienię na coś lepszego

ps. pomieszczenie mam 18 m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Oberonach 3 możesz się spodziewać najwięcej góry z tych trzech kolumn i brzmienia lekko dobarwionego dla wielbicieli papierowych membran. Elac DEBUT B6.2 powinny być ich przeciwieństwem. Najwięcej basu mniej nieco środka pasma i najmniej góry. KEF Q350 grają najrówniej i z lekka ekspozycją basu. Powinny najmniej dodawać swojego brzmienia z tych kolumn. Ja pewnie wybrałbym te ostatnie. Jednak właśnie po to producenci robią kolumny o różnych brzmieniach, aby każdy mógł sobie wybrać to co mu odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

Wszystkie te 3 monitory mają swoje zalety.

Jeśli ktoś Ci wskaże któreś zdecydowanie to pewnie ze względu na swój własny odbiór.

Ale kolumny mają byc Twoje więc tak zanim napiszemy więcej to udaj się na odsłuch i daj znać :)

Piotr

No właśnie jestem ciekaw odbioru innych, może w ten sposób moja wiedza i wymagania co do dźwięku się rozwiną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, High Vibes napisał:

No właśnie jestem ciekaw odbioru innych, może w ten sposób moja wiedza i wymagania co do dźwięku się rozwiną.

Raczej nie. To tak nie działa. Będziesz się sugerował że 3 osoby wybrały KEFy ,2 ELACi a "tylko" jedna Dali. To nic nie da.

To popularne kolumny. Możesz je odsłuchać wszędzie. Dlaczego tego nie zrobić?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Raczej nie. To tak nie działa. Będziesz się sugerował że 3 osoby wybrały KEFy ,2 ELACi a "tylko" jedna Dali. To nic nie da.

To popularne kolumny. Możesz je odsłuchać wszędzie. Dlaczego tego nie zrobić?

Piotr

Każdy ma inne doświadczenia i są one wyjątkowe. Mnie nie chodzi o to kto co by wybrał, ale jakie ma doświadczenie z tymi kolumnami (odpowiedz kolegi MobyDick). Dzięki dzieleniu się tym doświadczeniem z innymi można wiele się nauczyć. Moim zdaniem to ma duże znaczenie w rozwoju tych, którzy nie mają pojęcia o danej dziedzinie. To taka specyficzna forma budowania smaku nowej osoby. Oczywiście są parametry takie jak słuch, pomieszczenie, wzmacniacz, kable ale bez wiedzy na temat poszczególnych doświadczeń z tymi kolumnami innych ludzi mogę popełnić lamerskie błędy. Tak ja to widzę :)

Edytowano przez High Vibes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...