Skocz do zawartości

Nad c316bee vs czy Nad c328?


Jurda

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem, któregoś z powyższych wzmacniaczy. Posiadam kolumny Polk s20e, a muzyki słucham z TV (jack-rca), odtwarzacza CD (Harman Kardon hd710) oraz gramofonu (Rega Planar 1 + art dj pre II). Który z wymienionych w tytule wzmacniaczy polecilibyście przy takim zestawieniu? Muzyka to głównie rock.

Edytowano przez Jurda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

NAD 328 jest nowszy i lepiej wyposażony. Za to płacisz. Pod kątem brzmienia powiedział bym jednak że model 316 da od siebie więcej dobrego z Polk S20.

Czego słuchasz z TV w ten sposób połączony? Bo jeśli spotify, radio internetowe to ten DAC w 328 może Ci się przydać.

Zależy więc od Ciebie.

Z brzmienia 316. ale może 328 bym po prostu bardziej uniwersalny dla Ciebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S4Home napisał:

NAD 328 jest nowszy i lepiej wyposażony. Za to płacisz. Pod kątem brzmienia powiedział bym jednak że model 316 da od siebie więcej dobrego z Polk S20.

I właśnie to mi daje do myślenia, wolałbym chyba wybrać wzmacniacz, który więcej z tych kolumn wyciągnie...

 

Na tym połączeniu slucham muzyki ze Spotify, nie wiem czy jest jakaś mądra odpowiedz na to pytanie, ale czy dużo tracę na takim połączeniu w porownaniu do tego co oferuje 328?

 

@S4Home jeszcze jedno pytanie, czy te NADy są dostępne w Waszym sklepie?

Edytowano przez Jurda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
NAD 316 to absolutny faworyt, ciężko będzie o lepiej grający wzmacniacz w tych pieniądzach ;) 
Warto do niego dokupić mini przetwornik Fiio D03 aby podpiąć telewizor.
Jeśli jednak chciałbyś uzyskać wyższą jakość streamingu, trzeba by było odejść od TV i wybrać jakiś zewnętrzny streamer.
Telewizor niestety jest bardzo kiepskim źródłem dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2022 o 12:06, Q21 napisał:

Warto do niego dokupić mini przetwornik Fiio D03 aby podpiąć telewizor.
 

Ten Fiio wygląda ciekawie, ale zastanawiałbym się być może nad chromecastem... Poza Spotify często odpalam sobie też koncerty z YT i zastanawiam się jak wtedy wygląda połączenie go z TV i DAC?

Ogólnie dysponuje takim sprzętem jak Play box tv, który to ma wbudowany chromecast, ale w moim pudełku nie ma innego wyjścia niż Hdmi, który podpinam pod tv i z niego już podłączam się aktualnie do wzmacniacza przez jack - rca lub przez przewód optyczny. Czyli jak rozumiem w takim połączeniu TV wpływa na pogorszenie jakości? 

Co do DACa to zastanawiam sie nad CA dac 100, w tej cenie chyba nic lepszego nie znajdę... chociaż najpierw chciałbym sie osłuchać w tym co oferuje sam NAD, a później być może zastanowiłbym sie nad wypożyczeniem czegoś i sprawdzeniem jak gra...

A czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak w roli DACa sprawdzi się Topping MX3 (aktualnie posiadam), którego jednak do NADA idzie podłączyć jedynie przez wyjście słuchawkowe?

 

Ps. Wybór padł na c316. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2022 o 07:48, Jurda napisał:

@S4Home jeszcze jedno pytanie, czy te NADy są dostępne w Waszym sklepie?

Niestety nie. Nadów obecnie nie ma albo są dostepne tylko w Topach.

Jeśli chcesz używać wzmacniacz do podłączenia TV to taki Fioo Ci wystarczy. ale TV nie jest dobrym źródłem na pewno do muzyki. Tu koniecznie pomyśl o jakimś źrodle.

CA 100 jest super i do tego tani transport i masz fajne źrodło.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

@Q21

Dzięki za wskazówki i tak jak pisałem, wybor padł na NAD C316 i z tego wyboru jestem zadowolony. :) zaszastanawiam się teraz właśnie nad tym jak podpiąć do wzmaka tv, a właściwie boxa  wbudowanym chromecastem. Chciałbym porównać w tym temacie Fiio i CA 100, czy w Waszych sklepach istnieje możliwość wypożyczenia jednego i drugiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Dac Magic 100 jest chwilowo niedostępny a szkoda, bo jest to najczęściej wybierany dac w tym budżecie. W obecnej sytuacji wybrałbym Topping D10s. W swojej cenie nie do przebicia no i spełni swoją funkcję. Można go oczywiście wypożyczyć od nas. Zapraszam do kontaktu na priv lub bezpośrednio z salonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...