Skocz do zawartości

Kino domowe - projektor + soundbar, schematy połączenia


Vihr

Recommended Posts

Cześć,
prosiłbym Was o doradztwo w zakresie odpowiedniego połączenia ze sobą całego systemu. Zrobiłem wstępne rozeznanie i przeczytałem Vademecum podłączenia, ale nie wiem, czy aby na pewno dobrze to rozumiem.

System składa się z:
- Projektor EPSON EH-TW5820 (obraz FULL HD);
- podłączony fabrycznie do Epsona moduł AndroidTV
- modem Technicolor CGA 2121 (2.6 Ghz pasmo 802.11n, 5Ghz, pasmo 802.11ac)
- jeszcze nie wybrany soundbar z możliwością łączenia się bezprzewodowego np. YAS 209;

Sposób oglądania:
- film z laptopa, muzyka z soundbara, obraz na projektor,
- film z androidTV, muzyka z soundbara, obraz na projektor,

Schematy
Przygotowałem wstępnie dwa możliwe (?) schematy połączenia całości. Pierwszy, o ile byłoby to możliwe, zakłada połączenie bezprzewodowe. Drugi przewodowe. 
- czy cokolwiek z tego jest możliwe, ewentualnie z jakimi modyfikacjami i jakie dokładnie kable powinienem brać pod uwagę?
- czy w którejkolwiek z tych opcji byłoby możliwe łączenie się telefonu z Soundbarem poprzez Bluetooth nie uruchamiając przy okazji projektora?
- czy PCM w wyjściu HDMI ogranicza mi możliwość dźwięku do stereo, czy to zmieniam w ustawieniach projektora na bitstream? 

Kabel zasilający
Abstrahując od głównego wątku, czy jest możliwość wymiany oryginalnego kabla zasilającego projektor na inny? Zależy mi na tym by nie był czarny, a biały i po prostu nie wiem, czy wystarczy jakikolwiek kabel (to IEC C13?), który spełni wymagania z instrukcji? 
Zasilanie w projektorze to 100-240V AC+- 10%m 50/60Hz, 3.2-1.4A


Jaki soundbar z subwooferem do 2k?
Zależałoby mi był bezprzewodowy (najlepiej z protokołem SCMS-T) i ew. miał możliwość rozbudowy potem o jakiś głośnik w systemie multiroom - tutaj zakładam, że dorzuciłbym te parę stów by było to w ogóle możliwe.
Bez tego systemu rozważałem:
- YAS 209,
- Polok Audio Signa S4,
Z systemem:
- yamaha musicast 400
- denon soundbar 550

Kino domowe - wersja 1.pdf Kino domowe - wersja 2.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

tego to Ci tutaj raczej nikt nie poleci. Tutaj mamy dział Kina Domowego w który soundbar się w ogóle nie wpisuje.

Mógłby być jakiś przyczepiony post jak na reddicie, dlaczego soundbary to lipa. A tak poza tym, to ten YAS-cośtam jak na soundbar wygląda przyzwoicie bo sporo tam głośniczków wepchnęli - nie słuchałem więc nie wiem ale wydaje mi się gdybym musiał wziąć soundbar to zaufałbym bardziej w kierunku Denon, Yamaha, Klipsch, Magnat i inne jakieś takie audio-centryczne marki i modlił się, że to coś da. Raczej 2.1 żeby nie pajacować że niby będzie ATMOS albo inne 5.1 z jednej belki i od ścian.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 
u mnie soundbar tak naprawdę z konieczności związanej z dość specyficznym rozkładem niewielkiego salonu i koniecznością każdego wieczora rozkładania ekranu projekcyjnego przed kanapą + kładzenia jakiegoś głośnika za nim. Po seansie taki soundbar mogę gdzieś postawić na komodzie i będzie jeszcze jakoś wygladał, a z głośnikami gorzej. 

Mniejsza jednak o to, najbardziej bym Was prosił o pomoc w kwestii łączenia tego wszystkiego, ponieważ na tym czuję, że mogę się łatwo wyłożyć :/

EDIT:
Ja rozumiem, że to, że w ogóle rozważam soundbar, omijam głośniki, amplituner i kable optyczne to pewnie jest jedno z najgorszych pod względem jakości audio rozwiązań. Niestety, mieszkam w bloku, który bardzo źle tłumi hałasy i moi sąsiedzi by mnie nienawidzili. Przede wszystkim, jak wspomniałem wyżej, mam określony układ salonu, gdzie priorytetem nie jest TV ani ekran projektora, który to zwykle determinuje cały układ pokoju. Przez to mam ograniczone pole manewru, więc akceptuję wszystkie wady idące za wybranym przeze mnie rozwiązaniem.  

 

Edytowano przez Vihr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vihr napisał:

Dzięki, 
u mnie soundbar tak naprawdę z konieczności związanej z dość specyficznym rozkładem niewielkiego salonu i koniecznością każdego wieczora rozkładania ekranu projekcyjnego przed kanapą + kładzenia jakiegoś głośnika za nim. Po seansie taki soundbar mogę gdzieś postawić na komodzie i będzie jeszcze jakoś wygladał, a z głośnikami gorzej. 

Zamiast soundbara możesz sobie zerknąć na aktywne monitory. Dużo dużo lepszy dźwięk i nie będziesz się musiał kopać z rozkładaniem tego bo możesz je sobie postawić w odpowiednim miejscu i korzystać z nich na co dzień a miejsca więcej nie zajmie.

 

7 godzin temu, Vihr napisał:

Ja rozumiem, że to, że w ogóle rozważam soundbar, omijam głośniki, amplituner i kable optyczne to pewnie jest jedno z najgorszych pod względem jakości audio rozwiązań. Niestety, mieszkam w bloku, który bardzo źle tłumi hałasy i moi sąsiedzi by mnie nienawidzili. Przede wszystkim, jak wspomniałem wyżej, mam określony układ salonu, gdzie priorytetem nie jest TV ani ekran projektora, który to zwykle determinuje cały układ pokoju. Przez to mam ograniczone pole manewru, więc akceptuję wszystkie wady idące za wybranym przeze mnie rozwiązaniem.  
 

zatem tym bardziej rozważ aktywne monitory. One nie są duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o tego typu urządzeniach i rzeczywiście wyglądają jak coś co jest warte uwagi. W życiu bym nie pomyślał, żeby w google wpisać "monitory aktywne". 

Już porzuciłem opcje soundbara, bo po namyśle stwierdziłem że to kasa wyrzucona w błoto i już lepiej zamiast wyrzucać 2k kupić jakiś relatywnie niedrogi bezprzewodowy głośnik a la citation 100, którego przynajmniej w razie czego sprzedam, a dopiero po latach w innym mieszkaniu zbuduje sobie prawdziwe kino domowe. 

A tutaj się okazuje, że istnieje coś znacznie lepszego w podobnej cenie. Nawet patrzę, że są monitory aktywne bezprzewodowe. Chyba odwiedzę jakiś salon i ogarne jak toto podłączyć do projektora.

Dzięki za wskazówkę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale mówisz że masz mały salon a ekran się rozkłada jednak?

No to w takim razie mogłeś pomyśleć o audio wcześniej zanim założyłeś ekran.

Bo teraz jak sam widzisz duży obraz to nie wszystko. Żeby mieć efekty dzwięk musi koniecznie być poprawiony. A Soundbarem tego nie zrobisz za bardzo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran tylko podłogowy mobilny, 114x64 pow. aktywnej jakieś 2m od kanapy. Kładzie się go na ziemi i rozkłada do góry. Załączam szkic, który wcześniej zrobiłem, ale analizowałem różne ustawienia i to było jedyne jeżeli nie chcę przemeblowywać pokoju, a to nie wchodzi w grę
Na razie jestem jeszcze na etapie planowania, jedyne co na razie zakupiłem to projektor, ale on jeszcze nie został nawet wysłany. Tak czy inaczej, soundbar już pożegnałem za namową kolegów powyżej.

 

vA.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update - wybrałem Argon Fenris A4, w tej półce cenowej chyba nic lepszego nie znajdę jeżeli chodzi o monitory aktywne bezprzewodowe.  Szkoda, że nic nie obsługuje tego durnego protokołu SCMS-T i nie wszystko aptX, więc i tak przynajmniej projektor muszę łączyć po kablu.
Tutaj mam pytanie w zakresie podłączenia tego. 
Jeżeli źródłem obrazu jest projektor, a w zasadzie wbudowany w niego tvbox, to jest dla mnie jasne, że głośniki podpinam RCA-jack do projektora. A co jeżeli źródłem obrazu jest laptop podpięty kablem HDMI do projektora, czy wtedy jack z głośników może pozostać w projektorze, czy muszę przełączać go do laptopa?

Wejście HDMI w projektorze to HDMI HDCP 1.4 CEC, PCM, Deep color. Czy by zestaw działał poprawnie to kabel HDMI łączący projektor z laptopem musi być też HDCP, CEC? ARC w tym przypadku jest zbędne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...