Skocz do zawartości

Wybór DAC'a do Heco Aurora 700 i CXA81 + streamer.


chemik1989

Recommended Posts

3 minuty temu, soberowy napisał:

A spróbuj tak :

krok pierwszy, weź maline z garażu i podłącz do Cambridge po USB 

krok drugi, odpal volumio i sprawdź czy USB jest aktywne

Krok trzeci daj znać czy działa 

Podłącze jutro bo zaistniał maly problem, wstyd się przyznać bo nie mam w domu kabla do drukarki :D bo w domu nie uzywam, w garażu podłączałem malinkę bezpośrednio pod router stąd pierwsze uruchomienie w garażu na nad326bee I kolumnach diy które sam zrobilem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jak piszesz :) póki co pierwsze wrażenia maliny + volumio jeśli chodzi o aplikacje to pozytywne, szybka instalacja i uruchomienie bezproblemowe, apka do ogarnięcia. Póki co wszystko śmiga szybko i sprawnie, więc jeśli dźwiękowo malinka podejdzie to zostanie :) w tzw międzyczasie zamowilem zasilacz liniowy z Aliexpress (pójdzie do tego co zostanie a będę porównywał 3 tanie streamery - chromecast, malinkę i wiim)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Tak, jak podłączysz CXA81 do Maliny to powinna się wtedy pojawić tam opcja wyjścia dzwieku na USB

Piotr

Dokładnie tak się stało jak napisałeś.

Już leci muza, bezproblemowo póki co wszystko, pierwsze wrażenia- dźwięk bardziej dociążony niż wiim/chromecast.

Oslucham się i zrobie porównania i coś napiszę :)

Screenshot_20220404-173738_Volumio.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, streamuje Spotify I na volumio zauważyłem 2 wtyczki.

Na wtyczce spotify idzie streamowac przez volumio, jednak apka nie jest tak użyteczna jak klasyczna spotify.

Na wtyczce spotify connect idzie streamowac bezpośrednio przez apkę spotify I w sumie to mi się podoba ale...

W opcji pierwszej dźwięk jest wyraźnie głośniejszy bez ruszania potencjometru w cxa.

Czy jakość dźwięku jest taka sama w obu przypadkach? Ze względu na różnice głośności (wtyczka ze spotify czyli stream przez apke volumio gra zdecydowanie głośniej niż spotify connect) ciężko jest wyłapać czy coś gra lepiej - 1 moment jest taki że przez apke volumio jest lepiej ale tak jak pisałem głośność ma wpływ na odbiór...

A jak Wy słuchacie na spotify? Ktoś coś?

Screenshot_20220404-200351_Volumio.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chemik1989 napisał:

 

W opcji pierwszej dźwięk jest wyraźnie głośniejszy bez ruszania potencjometru w cxa.

Czy jakość dźwięku jest taka sama w obu przypadkach? Ze względu na różnice głośności (wtyczka ze spotify czyli stream przez apke volumio gra zdecydowanie głośniej niż spotify connect) ciężko jest wyłapać czy coś gra lepiej - 1 moment jest taki że przez apke volumio jest lepiej ale tak jak pisałem głośność ma wpływ na odbiór...

A jak Wy słuchacie na spotify? Ktoś coś?

 

Spróbuj zrobić głośniej w aplikacji Spotify :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S4Home napisał:

Tak wtedy powinno być ok.

Ty masz 3 czy 4 Maline?

Jak oceniasz z Wiim?

Piotr

Udało mi się kupić 3 b z obudową i dedykowanym zasilaczem na olx za 2 stówki z groszem więc się skusiłem na 3,

muszę jeszcze chwilę posłuchać jak będę sam w domu bo 2 dzieciaczków w wieku 2 i 4 nie daje szans w ciągu dnia,

ale chwilę słuchałem już po cichu wieczorem - tych samych kawałków - przełączając między wiim a malinką (przełączenie między źródłami u mnie w tym przypadku to 2 kliknięcia - jedno w spotify a drugie pilotem od CXA81) na pierwszy "rzut ucha" Wiim po optyku vs malina 3 po usb (oba do cxa81) to malina zdecydowanie więcej niskich tonów, wydaje mi się że w malinie jest lepsza separacja instrumentów i lepsza scena, wyłapywałem smaczki których wcześniej nie słyszałem wiec coś chyba jest na rzeczy (z tym że wejście USB w cambridgu jest bardziej wartościowe niż optyk więc to też może być niemiarodajne). 

Zanim wydam ostateczny werdykt to muszę kilka dni posłuchać/poprzełączać, czekam też na zasilacz liniowy z aliexpress żeby sprawdzić czy jest poprawa na obu źródłach przy zmianie zasilania,

no i zastanawiam się czy o i ile będzie lepiej gdybym dołożył jakąś nakładkę do malinki... ale jeśli dokładka (które są de facto słabo dostępne) to chyba zewnętrzny dac - ale najpierw muszę się osłuchać z tym co jest ...

ps. jeśli spotify na volumio to tylko connect - wtedy można używać tylko apki spotka, bo na volumio sterowanie spotify to dramat :P ale ogólnie apka fajna - widzę duży potencjał - mam też trochę flaczków na starym komputerze i też zamierzam to sprawdzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kosciukus napisał:

Hejka, możesz podesłać link do tego zasilacza a Ali?

108,20 zł | Płytka zasilaczem USB Hifi 15W 5V/wersja gotowa do CAS XMOS Raspberry Pi
https://a.aliexpress.com/_uyELJk

 

Zamowilem coś takiego w obudowie, mam nadzieję że podejdzie do maliny, bo już po zamówieniu gdzies wyczytalem ze malinka dość wymagająca jest, ale w razie gdyby był słaby to mam dla niego alternatywę - zagra w garażu z wiimem lub chromecastem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak z uwagi na to że szukam taniego ale jednocześnie dobrego streamera do mojego systemu (czyli typowo po Polsku :D) - u mnie dzisiaj porównanie Wiim z malinką 3b - spotify connect (zarówno koszt malinki jak i wiim to około 200 zł- z tym że malinkę w tej cenie dostalem używaną).

 

1) wiim przez optyka do ca cxa81 + heco aurora 700

 

2) malina 3b przez usb do daca cxa 81 + heco aurora 700.

 

Na 1 rzut ucha dźwięk z Wiim wyraźnie jaśniejszy, ostrzejszy, bardziej jazgotliwy i wydaje mi się że przez to rozjaśnienie mamy wrażenie że jest mało dołu - aczkolwiek wydaje mi się że dół jest bardzo podobny jak w malinie.  Malina natomiast zagrała spokojniej, bardziej dostojnie ale czy lepiej hmm.. to zależy od słuchanego kawałka i sytuacji... głośności odsłuchu itp...

 

Jeśli chodzi o dół to przy cichym słuchaniu (a tak słucham w 80%) to wydaje mi się że malinka ma go więcej aczkolwiek wciąż dla mnie delikatnie mało - jest stanowczo zbyt mało głęboki - w wiim podobne odczucia... przy cichym sluchaniu jednak wiim fajniej eksponuje wysokie tony... I w sumie przełączałem po tych źródłach i sam nie wiem w co iść...

 

Przy głośnym odsłuchu wiim był natomiast bardzo nachalny jeśli chodzi o wysokie tony, absolutnie na moim systemie nie czułem kocyka, mam wrażenie jednak że jest to wszystko mniej uporządkowane niż w Malince, wiim potrafił się jakby pogubić w tym wszystkim (może to tez kwestia akustyki) ... Malinka zagrała jakby bardziej spokojnie i wyrafinowanie... W obu opcjach brakowało mi trochę dołu bądź był on jakiś dziwny, płytki...

 

Niestety nie potrafię opisać dokładnie szerokości, głębokości sceny, oba sprzęty w mojej ocenie zagrały tu poprawnie... jeśli chodzi o tzw smaczki to z początku myślałem że jest ich więcej w malince, później już w sumie.sam nie wiedziałem...

 

Podsumowując - oba sprzęty graja inaczej, wiim zdecydowanie jaśniej, wydaje się że dynamiczniej, goła malina 3 po usb za to spokojniej ale i poprawniej - zarówno w 1 i 2 opcji nie było efektu wow stąd moje kolejne pytanie, co uwazacie by dołożyć/ zmienić by uzyskać większą dynamikę jak w wiim, ale jednocześnie większe uporządkowanie dźwięków i lepsza separacje jak malina, ale za to oba źródła potrzebują dociążenie...

 

Zasilacz liniowy z alli już zamówiony, użyje go niezależnie jakie źródło zostanie

 

I teraz w co iść Waszym zdaniem - czuje ze można lepiej nie koniecznie wydając grube tysiące - powiedzmy mógłbym wydać około 1000+ żeby uzyskać lepsze brzmienie...

 

Opcją 1) 

 

Dołożyć zewnetrzny dac do wiima?

 

Opcją 2)

 

Nakladka na malinę z wyjściem optyk i po optyku do cxa?

 

Opcją 3)

 

Nakladka na malinę z wyjściem optyk+ zewnetrzny dac?

 

Opcją 4)

 

Nakladka DAC do maliny?

 

 Z tym że jesli chodzi w ogóle o nakładki to allo digione, signsture, allo boss polecane na forum są praktycznie nie do kupienia.

 

W internecie wiszą hifiberry daci, lub hifiberry z wyjściami optyk/coaxial

 

Opcja 5) 

 

Sprzedaż wiima, malinki I kupno np bluesound node uzywanego i po rca do cxa81.

 

A w garażu mam jeszcxe chromecasta ale nie chciało mi się jeszcze go podłączać by do końca się nie zagubić... poza tym chromek czesto gubi połączenie i wkur..

 

Zarówno wiim jak i malinka są stabilne.

 

Dodam jeszcze że posiadam gramofon - nie jakieś cudo za grube tysiące ale reloop turn 2 + wkładka shure m44 + przedwzmacniacz gramofonowy rega Fono Mini i tam dźwięk mi najbardziej odpowiada  ciepły, dociążony, jednocześnie bardzo dynamiczny z gładkimi niemeczacymi ale szczegółowymi wysokimi tonami, płyty jednak kupuje co jakiś czas bo są drogie a streamowanie jednak to wygoda i dostęp to większej ilości muzyki 

 

Z góry dzięki za porady pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chemik1989 napisał:

Dołożyć zewnetrzny dac do wiima?

To za wiele nie wniesie do CXA81

7 godzin temu, chemik1989 napisał:

Nakladka na malinę z wyjściem optyk i po optyku do cxa?

Jeśli już to nakładka z wyjsciem coaxial Allo. Albo Digione albo Signature

7 godzin temu, chemik1989 napisał:

Nakladka na malinę z wyjściem optyk+ zewnetrzny dac?

To samo co pierwsze

7 godzin temu, chemik1989 napisał:

Nakladka DAC do maliny?

Raczej nie. Nie słyszałem jakis dobrych opinii o tym

7 godzin temu, chemik1989 napisał:

Sprzedaż wiima, malinki I kupno np bluesound node uzywanego i po rca do cxa81.

Po RCA gra podobno mniej na swoją cenę. Ale nadrabia apką.

 

Allo Signature jednak wydaje się być najlepsza z opcji. Cchesz dodatkowy DAC bo przeczytałeś opinie Amira czy skąd ten pomysł?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...