Skocz do zawartości

3-pole (TRS) ¼” (6.35 mm) jack <-- jak tu podpisac subwoofer?


Tenfilip

Recommended Posts

Hej,

chce do Focusrite Solo 2i2 2ndGen podpisac subwoofer. Ma on tylko wyjscia 3-pole (TRS) ¼” (6.35 mm) jack, ktore chce przez przelotke podpiac do XLR w monitora (iloud MTM). 

Pytanie: jak w tym wszystkim podpiac subwoofer, ktory ma tylko wejscie RCA (niezbalansowane)? Moge oczywiscie podpiac wszystko przez RCA i tyle, ale chcialbym wykorzytac zbalansowane polaczenie pomiedzy interfejsem audio i monitorami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć a jaki subwoofer próbujesz podłączyć? W przypadku studyjnych interfejsów i subwooferów najpierw wychodzimy z karty do subwoofera a z niego XLRami na monitory. Jeśli Twój subwoofer ma wyłącznie wejścia RCA to raczej będzie to urządzenie o przeznaczeniu pod kino domowe lub stereo i nie podłączysz go pod ten interfejs.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 23.03.2022 o 15:30, Q21 napisał:

Cześć a jaki subwoofer próbujesz podłączyć? W przypadku studyjnych interfejsów i subwooferów najpierw wychodzimy z karty do subwoofera a z niego XLRami na monitory. Jeśli Twój subwoofer ma wyłącznie wejścia RCA to raczej będzie to urządzenie o przeznaczeniu pod kino domowe lub stereo i nie podłączysz go pod ten interfejs.

 

A gdyby uzyc czegos takiego:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B00GOQMXM2/ref=ewc_pr_img_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

I dac jedno wyjscie do monitorow, a jedno przez przelotke do RCA i dalej do subowoofer? Wydaje mi sie, ze dzieki temu zachowam zbalansowany charakter polaczenia, jednoczesnie podlacze subwoofer. 

Mozna by to zrobic bez takich kombinacji, zwykla przelotka, ale nie wiem czy w ten sposob nie strace zbalansowanego charakteru polaczenia do monitorow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek "kradzież" sygnału zawsze odbywa się kosztem utraty poziomu, lub degradacją jego jakości. Jeśli jesteś gotów wydać 400 zł na taki splitter to lepiej wymienić subwoofer, który będziesz w stanie podłączyć do tego przetwornika. U nas takiego suba nie dostaniesz, ale warto zapoznać się z ofertą chociażby niemieckiego Thomanna i subami studyjnymi.

Kilka propozycji: Presonus Eris Sub8ESI Aktiv 10SPresonus Temblor T10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,ze odpisales. 

Wielkiej degradacji sie nie spodziewalem, moze nieslusznie. I tak mam wszystko bardzo cicho ustawione. Sa dwie kwestie - po pierwsze, juz mam fajny subwoofer (Tannoy 2.8 TS). Po drugie, uklad w ktorym kable ida do subwoofera a potem z powrotem na biurko jest akurat dla mnie upierdliwy nieco (mam biurko o zmienianej wyskosci i chce ograniczyc ilosc kabli idacych do ziemi, gdzie bedzie subwoofer). Wiec takie pudelko ma troche sensu.

Siedze w CH, wiec to dla mnie maly problem,ze nie ma w PL z czego wybierac :) Jest tu jakais uzywany Genelec 7040A za 500 CHF, moze do biurka bylby w sam raz - tylko niespecjalnie chce mi sie myslec co zrobic ze starym subwooferem, uczyc sie nowego, etc. Stad pomysl z kradzieza sygnalu :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 5.04.2022 o 16:51, Tenfilip napisał:

Dzieki,ze odpisales. 

Wielkiej degradacji sie nie spodziewalem, moze nieslusznie. I tak mam wszystko bardzo cicho ustawione. Sa dwie kwestie - po pierwsze, juz mam fajny subwoofer (Tannoy 2.8 TS). Po drugie, uklad w ktorym kable ida do subwoofera a potem z powrotem na biurko jest akurat dla mnie upierdliwy nieco (mam biurko o zmienianej wyskosci i chce ograniczyc ilosc kabli idacych do ziemi, gdzie bedzie subwoofer). Wiec takie pudelko ma troche sensu.

Siedze w CH, wiec to dla mnie maly problem,ze nie ma w PL z czego wybierac :) Jest tu jakais uzywany Genelec 7040A za 500 CHF, moze do biurka bylby w sam raz - tylko niespecjalnie chce mi sie myslec co zrobic ze starym subwooferem, uczyc sie nowego, etc. Stad pomysl z kradzieza sygnalu :)
 

Może trochę spóźniona podpowiedź. Ale przyda się poszukiwaczom.

W praktyce podłączenie symetrycznego wejścia z symetrycznym wyjściem, niesymetrycznym kablem, daje efekt zmniejszenia sygnału. Wzmacniacz wejściowy nie dostaje "drugiej połówki". Sam kiedyś popełniłem ten błąd. Dźwięk był poprawny, ale niestety słabszy. Poprawione i działa wyraźnie głośniej.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 23.12.2022 o 08:46, Highlander_now napisał:

Może trochę spóźniona podpowiedź. Ale przyda się poszukiwaczom.

W praktyce podłączenie symetrycznego wejścia z symetrycznym wyjściem, niesymetrycznym kablem, daje efekt zmniejszenia sygnału. Wzmacniacz wejściowy nie dostaje "drugiej połówki". Sam kiedyś popełniłem ten błąd. Dźwięk był poprawny, ale niestety słabszy. Poprawione i działa wyraźnie głośniej.

Co to jest "wzmacniacz wejsciowy"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tenfilip napisał:

Co to jest "wzmacniacz wejsciowy"?

Nie każdy musi to wiedzieć, zapomniałem o tym.

Ogólnie jest to coś co jest przed wzmacniaczem mocy, czasem jako osobne urządzenie. W pewnych urządzeniach ów wzmacniacz ma wejście symetryczne (z reguły tak nie jest). Wysterowanie go sygnałem niesymetrycznym, np. przez zły wybór kabla, zmniejsza się sygnał docierający do wzmacniacza wejściowego i tym samym głośność przy tych samych ustawieniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przechodząc z TRS, a właściwie TS na RCA użyłem przelotek - Hosa gpr-101. 

Nawet w instrukcji Focusrite Clarett jest ze można użyć zbalansowane TRS, lub niezbalansowane TS. 

Co do jakości, zarówno opcja z TS - RCA, jak i przez używany teraz przeze mnie kabel TRS - XLR sprawdzają się znakomicie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...