Skocz do zawartości

Amplituner (?) do muzyki w stereo, TV i konsoli


Rozstrojony Grajek

Recommended Posts

Czołem!

Jako żółtodziób w temacie hi-fi proszę o pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia (celowo nie mówię "amplitunera", bo od naprzemiennego czytania poradników po polsku i angielsku dostałem kręćka i nie jestem pewien, jak nazwać to, co jest mi potrzebne). Tenże wihajster służyłby do:

-odtwarzania muzyki w stereo - na razie na dwóch kolumnach Emotiva Airmotiv B1+, z czasem być może na kolumnach podłogowych typu Melodika BL40 MK3; źródłem byłoby Spotify/Tidal z telefonu przez Bluetooth

-nagłaśniania w stereo treści odtwarzanych na telewizorze (Netflix, YouTube, czasem też Spotify) oraz gier odpalonych na Xboksie Series X (przy czym konsola nie ma wyjścia optycznego, więc jeśli dobrze rozumiem, audio z gier i tak musiałoby iść do urządzenia z telewizora)

-opcjonalnie 1: wbudowany tuner FM byłby miłym dodatkiem, ale mogę zadowolić się radiem internetowym puszczanym przez Bluetooth z telefonu

-opcjonalnie 2: wzmacniacz słuchawkowy byłby miłym dodatkiem, bo chętnie wymienię też słuchawki na coś porządnego, a w komputerze nie mam dodatkowej karty dźwiękowej

-opcjonalnie 3: wzmacniacz (przedwzmacniacz?) do podpięcia subwoofera, gdyby ww, Emotivy bardzo nie dawały rady

Pomieszczenie: naszkicowany poniżej salon ~12 m2 oddzielony od kuchni 125-centymetrową ścianką. Granie odbywałoby spod tej ścianki w kierunku kanapy - wiem, że wąsko i kiepska separacja, ale inaczej się aktualnie nie da. 

Budżet: 1500 zł.

Nowe/używane: Raczej nowe, chyba że z takim budżetem nie ma to totalnie sensu.

Miejsce zakupu: aktualnie mieszkam w Warszawie, ale sprzęt docelowo trafi do nowego mieszkania w Olsztynie.

PS Widziałem trochę dobrych opinii o wynalazkach takich jak S.M.S.L SA300, który kosztuje na Amazonie 630 zł, ale telewizora do tego chyba nie podepnę?

super-detailed-room-plan.png

Edytowano przez Rozstrojony Grajek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ttuaj kluczem jest to czy faktycznie chcesz puszczać muzyke przez BT czy żeby to urzadzenie miało funkcje sieciowe i to ono odtwarzało spotify/tidal a nie Twoj telefon.

Ale wtedy budżet za mały.

Na sam BT pewnie wystarczy

Do tego SMSL musiał bys dokupić DAC aby podłączyć telewizor i wszystkie podłączone do niego źródła.

Może Topping MX5?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedź @S4Home!

Tak, wystarczy mi puszczanie Spotify z telefonu przez Bluetooth, ewentualnie z telewizora. (Spotify jest też na Xboksie, ale tak odtwarzać chyba nie warto, bo jeśli dobrze rozumiem, nie da się podpiąć konsoli bezpośrednio do amplitunera, więc i tak wszystko szłoby to przez TV.) W ostateczności dokupię jakiś streamer - to byłaby chyba i tak mniejsza dopłata niż od razu brać amplituner ze zintegrowanym streamerem?

5 godzin temu, S4Home napisał:

Może Topping MX5?

Znalazłem na forum wątek o tym cacku i już nawet zadałem pierwsze pytania, dzięki! A czy jest jakaś pasująca do moich oczekiwań alternatywa na wypadek gdyby się okazało, że MX5 gryzie się z telewizorem, który wezmę? Bo niestety bywają takie problemy. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rozstrojony Grajek napisał:

Serdecznie dziękuję za odpowiedź @S4Home!

Tak, wystarczy mi puszczanie Spotify z telefonu przez Bluetooth, ewentualnie z telewizora. (Spotify jest też na Xboksie, ale tak odtwarzać chyba nie warto, bo jeśli dobrze rozumiem, nie da się podpiąć konsoli bezpośrednio do amplitunera, więc i tak wszystko szłoby to przez TV.) W ostateczności dokupię jakiś streamer - to byłaby chyba i tak mniejsza dopłata niż od razu brać amplituner ze zintegrowanym streamerem?

Znalazłem na forum wątek o tym cacku i już nawet zadałem pierwsze pytania, dzięki! A czy jest jakaś pasująca do moich oczekiwań alternatywa na wypadek gdyby się okazało, że MX5 gryzie się z telewizorem, który wezmę? Bo niestety bywają takie problemy. :/

Czasem bywają problemy z połączeniem MX5 z TV ale zawsze warto sprawdzić u siebie. Jeśli by był problem to polecałbym Tagę Harmony HTR1000CD, który zapewni brzmienie bardziej muzykalne. W przypadku tego wzmacniacz masz także bluetooth oraz odtwarzacz CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Tagę Harmony HTR1000CD

O, dziękuję za propozycję. To jeszcze pytanie kompletnego laika - jak taki sprzęt radzi sobie w roli wzmacniacza słuchawkowego, np. do słuchawek Beyerdynamic DT770 PRO 80 Ohm?

Edytowano przez Rozstrojony Grajek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować powyższego posta, dlatego pozwolę sobie dodać kolejny. Żona właśnie oznajmiła, że radia najchętniej słuchałaby bez konieczności podłączania telefonu przez BT, co momentalnie zwiększyło moje zainteresowanie Tagą. Trochę zmartwił mnie komentarz kolegi, który w innym wątku zwrócił uwagę na zużywanie się lamp, a tu faktycznie sprzęt działałby na bieżąco z TV i konsolą. Z drugiej strony natrafiłem na informację, że zastosowane lampy mają żywotność 10000 godzin, więc chyba nie ma co się martwić.

Którą wersję Bluetooth ma ta Taga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy oczywiście się zużywają ale wymienisz je nie prędzej niż za jakieś 4-5 lat. Wymiana jest banalnie prosta i nie spowoduje spustoszenia w portfelu. 
Jeśli chodzi o wzmacniacz słuchawkowy to tutaj jest traktowany jako dodatek. Beyerdynamic nie zagrają na pewno na 100% swoich możliwości, tutaj lepiej poradziłby sobie Topping MX5. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...