Skocz do zawartości

Zestaw audio do muzyki z kompuetra


Damian Łaszewski

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów!

zdecydowałem się założyć post aby poradzić się w temacie sprzętu audio. Od kilku dni czytam różne fora, opinie, porównania... myślałem że chociaż troszeczkę sia na tym znam ale wygląda że jestem totalnie zielony. Ale do rzeczy.

Jako że pracuję w domu, bardzo lubię umilać sobie czas pracy muzyką. Głównie muzyka rokowa, ale kiedy mnie zmęczy włączam też radio. docelowo chciałbym zestaw z dzwiękiem przestrzennym, jak już dzieciaki dorosną będe miał wiecej czasu to i może ogram sobie w coś 🙂 
Może opiszę co posiadam i jakie mam możliwości.

Pomieszczenie:
małe, ok 10 mk, na poddaszu, czyli sufit skośny. miejsce jakie mam na głośniki to biurko oraz komoda za moimi plecami. Biurko jest dość spore bo 2 m szerokości plus jakieś małe szafki obok. Aktualnie do kolumn które użytkuje mam ok 1,5 m. Jako ż to co mam do najmniejszych nie należy więc mniejsze tzn. niższe mogłyby wsunąć się głębiej na biurko po skosem sufitu.

Sprzęt jaki aktualnie posiadam:
Aplituner: Pionner VSX-527
kolumny na biurku - Technics SB-CS5
kolumny z tyłu - nawet nie wiem, od jakieś starej wieży Samsung
Subwooer - DYI na głośniku Pionner.

Zestaw to totalna zbieranina tego co znalazłem lub kupiłem okazyjnie za grosze, byle było, byle grało. No i gra też byle jak.

Wymagania i możliwości:
chciałbym mieć możliwość podłączenia laptopa i słuchania muzyki, jak również posłuchać radia (dlatego też mam tam amplituner).  Rozważam dwie opcji, rozbudowę tego co mam, tzn wykorzystać amplituner i na początek tylko coś na przód dopić a więcej za jakiś czas lub zbudować nowy zestaw ale już 5.0 / 5.1

Rozbudowa - budżet ok 1000 zł - grę wchodzi dokupienie Monitorów lub głośników podstawkowych które postawiłbym na biurku - i tutaj moje pierwsza wątpliwość, monitory czy kolumny. chciałbym wykorzystać amplituner jaki posiadam a monitory w większości są aktywne. z drugiej strony czy podstawkowe nie będą stały za blisko mnie? z sorround z tyłu na początek zrezygnuję, co do subwoofera - nie wiem czy ma on sens w tak małym pomieszczeniu. Generalnie teraz w ogóle go nie słyszę, a jak słyszę do dźwięk jest męczący - możliwe że to niska jakość tego ustrojstwa które zbudowałem ok 15 lat temu.

Nowy zestaw - w nowy zestaw mogę zainwestować nieco więcej - opchnę to co mam na allegro, może z 500 się ukula, cos dozuci, niech będzie 1500-1700 zł. w nowym zestawie ważne jest żeby wejście dźwięku było przez HDMI z możliwość przekazania oraz dalej przez HDMI (patrzyłem już można kupić DAC - nie wiem czy to zadziała). w grę wchodzi również jakiś zestaw głośników komputerowych - dlaczego by nie, ale Trust 5.1 za 300 zł bo to szału nie zrobi 🙂 patrzyłem już nawet na zestaw Teufel Ultima Kobo - troch powyżej budżetu ale kupiłbym gdyby było warto.

Z góry dziękuję wszystkim za jakąkolwiek poradę, może ktoś ma jakieś propozycje albo sprawdzone rozwiązanie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Toppingiem MX5 i Tannoy M2 jest dobrym kierunkiem. Wykorzystasz DACa z Toppinga i dodatkowo będziesz miał możliwość szybkiego połączenia przez bluetooth. 

Z małych monitorów miałbyś Magnat Monitor Reference 2A, które zapewnią dynamiczne brzmienie z szybkim basem. Bardzo dobrze sprawdzają się jako głośniki komputerowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...