Skocz do zawartości

Sub do 20m2 i centralny.


Tomasz Gie

Recommended Posts

Witam. 

Proszę o doradzenie w kwestii suba, który ma zagrać na 20m2. Bardziej pod kino, filmy niż pod muzykę. Budżet ok 2000 zł. Pomieszczenie to pokój w bloku, w którym spędza się większość czasu i wypoczywa, je, bawi ;).

Coś tam poczytałem i zastanawiam się nad Fyne audio F 3-12/F 3-10, SVS SB 100, Klipsch  R-112 SW, Paradigm 3100. Jakie różnice w brzmieniu będą pomiędzy tymi sprzętami? Jakieś za i przeciw? Może jeszcze coś innego? Druga sprawa to głośnik centralny nowy lub używany. Czy w okolicach 1000 zł można kupić coś sensownego? Czy taki KLIPSCH R-52C jest dobry? 

Będę wdzięczny za wszystkie rady. 

 

Edytowano przez Tomasz Gie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mówić o ogromnych różnicach w brzmieniu subwooferów, ale z wymienionych najbardziej wyróżniającym brzmieniem charakteryzował się będzie SVS SB1000, ale dlatego że to konstrukcja dedykowana w dużej mierze pod systemy stereo i ma za zadanie grać a nie straszyć sąsiadów. Niestety w kinie takie granie w porównaniu np. do Klipsch R112SW jest mniej spektakularne a warto również zaznaczyć że SVS SB1000 to mały subwoofer dużej mocy, ale fizycznie w kinie przegra rywalizacje z większym subwooferem Klipsch, który gra efektowniej i w kinie pewnie z wybranych właśnie jego bym polecał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pod kino to faktycznie Klipsch 112SW, ewentualnie Heco 30A i Magnat RS12

Klipsch będzie z nich najszybszy. Magnat zejdzie najniżej.

19 godzin temu, Tomasz Gie napisał:

Druga sprawa to głośnik centralny nowy lub używany. Czy w okolicach 1000 zł można kupić coś sensownego? Czy taki KLIPSCH R-52C jest dobry? 

R52 to nie jest dobry głośnik centralny. Troche jazgoczący. Musiał byś mieć bardzo dobry amplituner aby miał możliwość korekcji tego.

nie wiem jaką masz reszte toru ale Heco Aurora center, Indiana Line z Tesi a używane to Tannoy Mercury Center i widziałem keidyś starszy z lini Silver od Monitor audio.

W budzecie 1000zł szukał bym używanego

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci widziałem Monitor Audio Silver RS LCR za 650 zl, brać? Z Tannoy Mercury VC za 400? Tu pewnie Silver lepszy?  Jest jeszcze z nowej serii bronze za 800.

 

Reszta sprzętu to starsze Jamo s708 i starszy ampli denona 1306. Ampli mam plan wymienić na nowy albo jakaś używkę lepszą.

 W większości sprzęt pod filmy, muszyki też słucham natomiast te kolumny mają już basu sporo więc tu nie trzeba się wspomagać subem ;). 

 

Więc co do suba definitywnie Klipsch? Paradigm odpuścić? Jeśli tak wziąć pod uwagę jego, Heco 30, i Fyne Audio 3-12 to jaki oferuje z nich najlepsze granie lub też najlepszy stosunek jakości do ceny? Nie będą za mocne/duże na 20m2? Czy wykorzysta się ich potencjał? Taki fyne audio 3-10 nie poradzi sobie za bardzo? Co do tego svs to też obiło mi się gdzieś, że na małe pomieszczenie lepiej zamkniętego suba ;). 

Kwestia też cen Klipscha mogę mieć za 2200 a Fyne Audio 3.12 za 1900 i 1500 ten mniejszy, Heco 1700,  Paradigm 1800 ale tu używka.

 

Ciężki wybór ;)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS będzie najdroższy i w tej cenie weźmiesz zapewne tylko 1000ke.

Nie nadrobi mimo że marka bardziej znana w subwooferach.

Fyne w bardzo dobry sposób weszło w suby. Co prawda one nie schodza tak nisko. Ale mają bardzo dobrą kontrolę.

Klipsch gra bardziej kinowo. Heco gra nieco miększym dźwiękiem.

Na pewno jest tak że Heco jest najlepiej wycenione. Cena/jakość i tego nie zmieni nikt. Do klipscha dopłacasz bo oni mają bardzo znane suby. Jednak model 112 jest udany. Do SVS dopłacasz znacznie za markę. Jeśli mówimy o modelu 1000.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 7.04.2022 o 07:52, S4Home napisał:

SVS będzie najdroższy i w tej cenie weźmiesz zapewne tylko 1000ke.

Nie nadrobi mimo że marka bardziej znana w subwooferach.

Fyne w bardzo dobry sposób weszło w suby. Co prawda one nie schodza tak nisko. Ale mają bardzo dobrą kontrolę.

Klipsch gra bardziej kinowo. Heco gra nieco miększym dźwiękiem.

Na pewno jest tak że Heco jest najlepiej wycenione. Cena/jakość i tego nie zmieni nikt. Do klipscha dopłacasz bo oni mają bardzo znane suby. Jednak model 112 jest udany. Do SVS dopłacasz znacznie za markę. Jeśli mówimy o modelu 1000.

Piotr

 

A z fyne nie ma problemu jeśli chodzi o regulacje? Mało tam pokręteł z tyłu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 19.04.2022 o 08:00, S4Home napisał:

Czego Ci tu brakuje?

obraz.png.c00d804f57b16dae438a43b661791cd3.png

 

Crossover? To przy innych subach i kinie domowych i tak dajesz go na maksa :)

Tyle z ustawień.

Piotr

Po prostu myślałem, że jak więcej pokręteł to lepiej i łatwiej suba potem ustawić. W końcu większość subów ma raczej pokrętła ;). 

 

W ogóle czy Wy macie wszystkie suby podłączone u siebie z tego wątku? 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Tomasz Gie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...