Skocz do zawartości

Dali Oberon 7 /1/ Vocal i Amplituner Atmos


aqueszczon

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym dobrac do kolumn amplituner z atmosem

Mam Dali Oberon 7, 1, Vocal i suba E-12

Aktualnie Dali Oberon 7 i sub graja mi z Yamaha R-N803D

Zastanawiałem się na RX-V6A który ma Music Casta wiec moglbym sobie spiac. Natomiast Vocal ma Impedancja nominalna [Ω] 4 a Yamaha w manualu pisze

Use following speakers. ( the front speakers: with an impedance of at least 4-ohm ( other speakers: with an impedance of at least 6-ohm)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 6A może współgrać z kolumnami Dali Oberon jest to sprawdzone.

Więc pod tym kątem jest ok.

Z tym że tego amplitunera w Polsce raczej nie dostaniesz. Nie jest dostępny już od dłuższego czasu.

Musisz albo sam pojechać za granice po niego albo znaleźć sklep który wyśle do nas. Tam są też tańsze.

Z naszej strony mogę zaoferować Onkyo 6100

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Jeśli lubisz dynamiczne brzmienie to Yamaha RX V6a będzie dobrym rozwiązaniem. Nie przejmuj się impedancją kolumn, niejednokrotnie sprawdzaliśmy połączenie Yamahy z Oberonami i nie ma najmniejszych problemów. 

Łagodniejsze brzmienie z bliższą średnicą uzyskasz na Onkyo 6100. W miarę neutralne i uniwersalne brzmienie uzyskasz na amplitunerze Marantz SR5015. 

Zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Nie są 4-omowe, tutaj masz np. tabelkę z porównaniem - https://media-dali.azureedge.net/5577/oberon-brochure-uk-02.pdf 

Wszystkie od 1 do 7 oraz on-wall są 6-omowe. Często we wzmacniaczach tak jak w pytaniu w pierwszym poście tematu, występuje podział - centralny 4 omy, pozostałe min. 6 i ta druga wartość występuje jako minimalna w skróconej specyfikacji. Zastanawia mnie tego przyczyna, po co tak różnicować w ramach jednego zestawu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Panowie żeby nie mnożyć wątków, pomóżcie dobrać atmosy (podsufitowy wariant) do 6100, przeznaczenie to kino domowe z opcją muzyki. salon ok 24mkw. Kolumny  MAudio RTS 700, szału nie ma ale póki co wystarczy... nie mniej satelity też muszę wymienić... Wiszą tuż za oparciem kanapy i muszę wymienić na coś z płytszą zabudową. Ewentualnie zdradzcie na co zwrócić uwagę, czym się sugerować,

np DOLBY ATMOS Morel Maximo czy ATMOS DALI PHANTOM E50, co o nich sądzicie?

Edytowano przez Saper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będę robił obudowy, z drewna lub płyty mdf, właśnie się zastanawiałem jak to na jakość dźwięku wpłynie jak zamkne je w płytkim, okrągłym kasetonie. Jeśli o sourround chodzi to właśnie  zastanawiam się nad MONITOR AUDIO Bronze FX, i nie wiem czy atmosy dobierać z tej samej firmy czy zostać np. przy tych Dali. No w Monitorze mają mega wybór, ale pojęcia nie mam jak je dobrać do mojego ampli i charakterystyki pomieszczenia

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idź w monitor audio.

zobacz sobie ile Cie wyjdzie zrobienie obudowy a za ile możesz wyrwac ich gotowe rozwiązanie.

Tam masz modele klasyczne, slim, super slimm. Potem masz modele zamknięte. To tez warto przeanalizować wtedy odpada obudowa.

I tylko najtańszy model nie ma membramy CCAM. Już drugi model ją ma i jest fajny.

Do FX Ci spasuje.

Piotr

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbyś wybierać Dali (a takie dość często się nam zdarza montować - z resztą tak samo jak Monitor Audio) to dorzuć sobie do E-60, bo różnica jest stosunkowo niewielka, a jednak w brzmieniu spora, więc jeżeli chodzi o tą markę, to zrobiłbym to w ten sposób. Z Monitor Audio, tak samo jak z Dali obecnie (wypuścili również back box-y do swoich instalacyjnych) masz to rozwiązanie gotowe, ale jak zrobisz to samemu (w zasadzie nawet na wzór, bo wymiary są podane) wyjdzie Cię to znacznie taniej, bo zazwyczaj to około 800 zł za parę, lub więcej, w Dali chyba nawet 1300 zł do E-60, więc jak są chęci i chwila czasu, to spokojnie można wykonać samemu taką obudowę, wyłożyć pianką akustyczną i będzie służyło takie rozwiązanie długie lata. Co do morela to ich kojarzę bardziej z modeli Octave, Solan i to były bardzo dobre kolumny, ale nie wiem jak z tym konkretnie modelem, bo z nim nie miałem okazji się spotkać, a widzę, że to chyba też CAR-ówka (z czego z resztą marka również słynęła).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...