Skocz do zawartości

Co mi da Atmos bez Height?


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Jestem superzadowolony z 5.1 i Denona AVR-2113... ALE upgrade-oza to choroba i zastanawiam się nad ampli (szczególnie że mam wątpliwości że przez ARC mam prawdziwy HD dźwięk mimo że brzmi wszystko super).

Jeżeli byłby upgrade to szedłbym w Atmos, i tu pytanie: co w sumie mi to da? Niby "object-based" a nie kanałami jest miksowany Atmos, ale co to w praktyce znaczy? Co to Atmos 2.1, skoro tam i tak są 2 kanały, dlaczego ten format jest taki "zdemokratyzowany" aż do plastikowych soundbarów i słuchawek?

Czy to coś da obiektywnie w 5.1?

Na razie oglądając produkcje robione w Dolby Atmos jestem zadowolony - ale czy ampli z Atmosem coś pomoże jak nie mam głośników Height?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2022 o 17:46, Gumowe Ucho napisał:

szczególnie że mam wątpliwości że przez ARC mam prawdziwy HD dźwięk mimo że brzmi wszystko super)

aby mieć dźwięk HD przez ARC potrzebujesz mieć eARC.

 

Dnia 9.04.2022 o 17:46, Gumowe Ucho napisał:

ale co to w praktyce znaczy?

to znaczy, że dźwięk jest umieszczany w konkretnym miejscu w przestrzeni. Nie ma już kanałów czyli lewy, prawy tylny itp. Po prostu jak sobie reżyser wymyśli, że obiekt dźwiękowy ma się pojawić metr nad twoją głową po prawej stronie to się to da zrobić właśnie dzięki obiektowemu systemowi.

Dnia 9.04.2022 o 17:46, Gumowe Ucho napisał:

Co to Atmos 2.1, skoro tam i tak są 2 kanały, dlaczego ten format jest taki "zdemokratyzowany" aż do plastikowych soundbarów i słuchawek?

marketing i tyle.

 

Dnia 9.04.2022 o 17:46, Gumowe Ucho napisał:

Czy to coś da obiektywnie w 5.1?

nic

Dnia 9.04.2022 o 17:46, Gumowe Ucho napisał:

ale czy ampli z Atmosem coś pomoże jak nie mam głośników Height?

Nie, ponieważ atmos to właśnie góra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lolekdrugi napisał:

aby mieć dźwięk HD przez ARC potrzebujesz mieć eARC.

 

to znaczy, że dźwięk jest umieszczany w konkretnym miejscu w przestrzeni. Nie ma już kanałów czyli lewy, prawy tylny itp. Po prostu jak sobie reżyser wymyśli, że obiekt dźwiękowy ma się pojawić metr nad twoją głową po prawej stronie to się to da zrobić właśnie dzięki obiektowemu systemowi.

marketing i tyle.

 

nic

Nie, ponieważ atmos to właśnie góra.

Właśnie - eARC nie mam, jestem zadowolony, ale czy przez Optical byłby HD? Pewnie mógłbym ustawić tak, żeby ARC hulało normalnie a dźwięk przez optical.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Gdzie przeczytałeś o Atmos 2.1? Bo nie mogę sobie tego wyobrazić.

Twój Denon nie ma Atmosa

Piotr

Oczywiście, że nie ma, myślę jaka byłaby korzyść z wymiany amplitunera na taki z Atmosem, bez zmiany głośników. Na razie ma wszystko, co chcę może oprócz eARC.

A 2.1 no oczywiście jest masa urządzeń dekodujących Atmos niby, a są 2 kanały... więc po co, co to tak naprawdę robi?

Czytałem z kolei temat na AVForums gościa, który mega drogie KEFy ułożył sobie w... 2.2.2. Czyli lewy, prawy, 2 suby, 2 HEIGHT. I opowiadał jak mega dobrze brzmi :D przyznam że ciekawa konfiguracja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

A 2.1 no oczywiście jest masa urządzeń dekodujących Atmos niby, a są 2 kanały... więc po co, co to tak naprawdę robi?

Marketing. Bo nie robi. Albo inaczej no dekodować może bo dźwięk bedzie szedł ale efektów nie będzie żadnych.

22 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Czytałem z kolei temat na AVForums gościa, który mega drogie KEFy ułożył sobie w... 2.2.2. Czyli lewy, prawy, 2 suby, 2 HEIGHT. I opowiadał jak mega dobrze brzmi :D przyznam że ciekawa konfiguracja.

Ciekawe.

Może to ten przypadek który zawsze zachwala swoje?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...