Skocz do zawartości

DENON PMA1600 v LYNGDORF TDAI-1120


TomekWawa

Recommended Posts

Witam

Może ktoś pomoże, ktoś kto słuchał obu wymienionych w temacie sprzętów. Zastanawiam się nad zamianą wzmacniacza DENON PMA 1600 (plus DNP 800)  na LYNGDORF TDAI 1120. 

Zakładam, że będzie to skok lekko w bok (co jest akceptowalne) a nie półkę wyżej, jeżeli chodzi o samo granie. Pytanie czy nie pójdę lekko do dołu pod względem brzmienia itp.? Zazwyczaj byłem sceptycznie nastawiony do urządzeń ALL-IN-ONE ale jeżeli taka zamiana będzie miała rację bytu, dlaczego nie.

Dlaczego tak chcę zrobić? Wyłącznie ze względów praktycznych, mniej klocków, LYNGDORF posiada ROOM PERFECT a pomieszczenie mam dosyć ciężkie a wiem, że może to znacznie pomóc.

Tym bardziej, że funkcjonalność ROOM PERFECT jest naprawdę bardzo duża i można się fajnie pobawić brzmieniem a mam specyficzne wymagania. Kolumny z jakimi gra DENON i z jakimi będzie grał LYNGDORF to KEF R7. Czy kolumny nie będą zbyt ciężkie do uciągnięcia przez LYNGDORF?

Dajcie znać co myślicie o takiej opcji? Jakieś uwagi czy decyzja ta jest dobra czy robię życiowy błąd :)

Dzięki za info.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Początkowo faktycznie mozna mieć takie mysli że jest to skok w bok a nie do przodu. Ale, chyba jednak tak w Twoim przypadku nie jest. I realnie będzie tu poprawa. Czemu?

- obecnie te wzmaki bardziej zrównały się z ceną ze względu na znaczny wzrost ceny produktów D & M. Lyngdorfa to nie dotknęło. Ale to jednak lepszy wzmak

- Kalibracja sporo Ci zmieni

- Inna barwa dzwieku. Denon gra bardziej okrągło, co prawda mocniej, ale Lyngdorf czyściej, z dokładniejszym przekazem. I moim zdaniem takie brzmienie bardziej pasuje pod KEF serii R.

 

Mamy go zapraszam. Pożyczysz sobie do domu i sam stwierdzisz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Napisz przede wszystkim jakie to są specyficzne wymagania co do dźwięku? Co chciałbyś poprawić względem posiadanego przez Ciebie Denona PMA1600? 

Systemy all in one bardzo się rozwijają, są Primare I35 Prisma, Audiolab Omnia, Cambridge Audio Evo150, Quad Artera Solus Play i wiele innych. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...