Skocz do zawartości

Fyne Audio F500 + Emotiva A2/PT1 - rock


Szpirit

Recommended Posts

Hej,

Wypożyczyłem sobie na odsłuch w mieszkaniu Fyne Audio F500 z Emotiva A2 z PT1. 

Salon ma 16m2, kolumny w założeniu będą stały na komodzie (zdjęcie w zalaczniku). Z miejsca z którego robione jest zdjęcie a właściwie za plecami jest sofa.

Lubię słuchać rocka: Perfect, IRA, itp. inne gatunki oczywiście też, mam trochę zaległości do nadrobienia 😉

Jak myślicie jak to połączenie ma się do tego? Mam wrażenie że jest za mało basu, nie ma tego kopa itp..

Przy większej głośności jest jeszcze jako tako z basem, ale na górze sąsiedzi poza tym często będę słuchaj wieczorami i przy cichszym słuchaniu mało jest basu. Dźwięk w tym momencie leci z telefonu przez Bluetooth ale to chyba nie wpływa negatywnie na jakość?

Jednocześnie mam świadomość że mogę mieć skrzywione postrzeganie dźwięku i wyobrażenie tego jak to powinno wyglądać, to mój pierwszy sprzęt HiFi.

Dajcie znać co myślicie i ewentualnie czy elektronika jest ok a trzeba pomyśleć o odsłuchaniu innych kolumn czy raczej wszystko to nie ten kierunek?

Screenshot_20220415-094354_Gallery.jpg

Edytowano przez Szpirit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, nie mam póki co streamera - jeżeli puszczę dźwięk przez telewizor kablem optycznym to będzie lepiej?

Jak rozumiem te kolumny Fyne F500 raczej nie generują dużo basu? Wydawało mi się, że w przypadku mojego umiejscowienia kolumn ten niestandardowy bass reflex skierowany do dołu może być dużym atutem.

Kiedyś myślałem o kolumnach KEF R3, ale czytałem że je trzeba dość znacznie odsunąć od ściany żeby dobrze grały, u mnie żeby się zmieściły musiały by praktycznie stać przy ścianie.

Jakie kolumny mogły by się lepiej sprawdzić? Budżetowo może być coś droższego niż F500

Edytowano przez Szpirit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szpirit napisał:

Dzięki za info, nie mam póki co streamera - jeżeli puszczę dźwięk przez telewizor kablem optycznym to będzie lepiej?

Spróbuj, co Cię to kosztuje ? Ale dźwięk z tv to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań.

 

1 godzinę temu, Szpirit napisał:

Kiedyś myślałem o kolumnach KEF R3, ale czytałem że je trzeba dość znacznie odsunąć od ściany żeby dobrze grały, u mnie żeby się zmieściły musiały by praktycznie stać przy ścianie.

Wypożyczyłeś obecny zestaw, wypożycz i te KEFy.

Miej też na uwadze,że z kolumn podstawkowych ciężko będzie Ci uzyskać bas taki jaki osiągnąłbyś z podłogówek.

Jeśli masz problem z metrażem/ustawieniem większych kolumn, al lubisz basik, to może powinieneś pomyśłeć o dodatkowym subwooferze ?

ps.

Synowi kupiłem używane Zensory 3, podłączył je do starego Pianocrafta 840  i basu nie brakuje. Gra to na 18 m2, z tym,że kolumny stoją na standach (i ak też powinny stać u Ciebie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szpirit napisał:

Właśnie nie bardzo mam gdzie wypożyczyć w Krakowie KEFy

Tutaj na forum możesz skontaktować się z kolegami z branży - Q21 lub S4home, oni umożliwiają wypożyczenie. Podpytaj.

Podpowiadałem Ci, że mój syn gra na Dali Zensor 3 i basu nie brakuje . Lysyrafal także podpowiada Ci do testowania kolumny Dali , następcę Zensorów - Oberony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, też podejrzewałem że to głównie kolumny. Wczoraj podpiąłem jeszcze laptopa przez usb, puszczałem muzykę przez aplikację Tidala na Windowsie, właściwie prawie nie słychać różnicy w porównaniu do BT przez telefon (aptx). Może jest delikatnie głośniej i czyściej, ale nawet nie wiem czy tak jest czy to sugestia.

Tak czy inaczej basu nie przybyło, jest tak samo. Podkręcanie basu w pt1 jest bez sensu, wtedy wszystko jest przebasowane, nieprzyjemne.

Zależy mi na tym żeby bas pojawiał się tam gdzie ma być, tylko mocniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupgrajduje wątek - wypożyczyłem na testy KEF R3 i Monitor Audio Gold 100 - kolumny z innego pułapu cenowego, niemniej od razu widać różnicę - póki co słucham KEFów R3 na Emotivie na zmianę z również wypożyczonym CXA81.. i nie mogę dojść do konsensusu który klocek brzmi lepiej z tymi kolumnami.

Na pewno jest duży przeskok w stosunku do F500 i te kolumny zostały schowane do kartonu, odpadły.

Może ktoś z Was ma porównanie Emotiva vs Cambridge CXA81/61 (pewnie finalnie kupię 61).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szpirit napisał:

@Luc Adams i jak oceniasz tą Emotive? Do jakich innych wzmaków ją porównywałeś?

Czy faktycznie jest tak że w tym budżecie (do 6k) nic ciekawszego się nie kupi?

Ciężko mi porównać do drozszych sprzetow bo to najdrozsze co mam. Nie brakuje na bank mocy, nie brakuje basu, szczegolowy srodek i nie meczaca gora. Bardzo ladnie wykonany sprzet. Bt laczy bez problemu i nic nie zrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Siema

Jeśli z KEF ami R3 nadal brakuje Ci basu, to po prostu powinieneś pokombinować z ustawieniem sprzętu w pomieszczeniu, ogarnąć porządne standy (to bankowo). Mam PT 100 i A 300 już bardzo długi okres czasu i mogę powiedzieć tyle, że basu nie ma prawa brakować w żadnym wypadku, wręcz jak kolega wyżej wspominał w wielu przypadkach warto odjąć na  "-1", np. u mnie wtedy bas ma nieco słabsze zejście, ale jest za to bardziej kontrolowany, wręcz "trzymany za mordę". Zanim przerzucisz tony sprzętu i stracisz xxx czasu polecam w pierwszej kolejności pomyśleć o tym, co Ci wyżej napisałem, bo moim zdaniem u Ciebie chodzi głównie o to, że ustawienie jest mocno średnie, co mocno ogranicza możliwości sprzętu. 

Pozdro 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...