Skocz do zawartości

Cieplejsze od dt 990 pro do 400 zł


Recommended Posts

Cześć! Szukam słuchawek chyba otwartych które będą grały cieplej od 990, moje dt "dźgają" mnie w uszy i średnio mi się to podoba, napisalem chyba otwarte ponieważ bedą używane tylko przy komputerze w miejscu w którym nie ma problemu z hałasem z zewnątrz ani nie mam problemu z tym, że dźwięk będzie wydostawał sie poza moje uszy więc zakładam, że otwarte bedą najlepszą opcją. Cena to najlepiej do 400, mogę dorzucić 5 dych ale wolalbym granicy 4 stówek nie przekraczać. Co polecicie? W oczy rzuciły mi się philips SHP9500/600 albo fidelio x2hr, dodam, że odrobine więcej basu również by nie zaszkodziło. Sprzęt zasilany przez dac x-6 (w przyszłosci celuje w zen dac v2). Słuchawki głównie przeznaczone do muzyki (bardzo różnej, nie słucham jednego gatunku) i od czasu do czasu pogrania w jakieś gry. 

Edytowano przez Kiepsho x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2022 o 23:35, Kiepsho x napisał:

Cena to najlepiej do 400, mogę dorzucić 5 dych ale wolalbym granicy 4 stówek nie przekraczać. Co polecicie?

W tej kwocie z łagodnie podaną górą polecam Shure SRH440, są one podane z lekkim wygładzeniem, ale to sprawia, że osoby wrażliwe na wyeksponowaną górę, często je wybierają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wymiana wzmacniacza operacyjnego coś pomoże, też miałem problem z modelem 990 i 880, że po dłuższym odsłuchu zaczynało się kłucie i dyskomfort spowodowany ostrością góry, nie każdego uszy tolerują takie granie na dłuższą metę, takie rzeczy często wychodzą dopiero przy dłuższym użytkowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że może nie rozwiąże może problemu do końca, jednak z pewnością pomoże i może w stopniu wystarczającym. Taka zmiana powinna dać bardzo wyraźną poprawę w oczekiwanym kierunku i nie kosztuje zbyt wiele. W końcu po to tam jest zamontowane gniazdo do łatwej wymiany opampów bez lutowania. Z założenia montuje się tam tanie bardzo opamy fabrycznie, aby na tym trochę obniżyć koszt produkcji i dać możliwości rozwojowe w żądanym przez nas kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...