Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do FiiO M11 Plus II?


Recommended Posts

Witam! Poszukuję słuchawek dousznych/dokanałowych. Zależy mi na jakości audio w odtwarzaczu FiiO M11 Plus II na przetwornikach ESS Sabre. Albo ja coś robię źle albo coś muszę w nim przestawić bo słucham często w trasie na słuchawkach KZ ZS5/ED9 i niby parametrami są w porządku, ale jak słucham głośno (limit 120, a często ustawiony na 100) to niestety trzeszczą strasznie. Może to też kwestia Apple Music i dość starego utworu, który nie został przetworzony ponownie. Nie próbowałem jeszcze Tidala, ale posiadam Premium na PC więc mogę sprawdzić. Mam wrażenie jakby brakowało szczegółów na tych słuchawkach. Słucham na Gain ustawionym na Medium bo na High niestety nie dają rady. Choć w sumie Medium i 100-120 Volume powinno wystarczyć. Uczę się jeszcze tego odtwarzacza bo dla mnie to jest czarna magia, ale jak słucham na słuchawkach nausznych DT 880/1990 Pro to wgniata mnie w fotel. Myślałem nad FiiO FD3/FH5 Titanium. Możecie polecić jakieś słuchawki, które ładnie zgrają się z tym grajkiem? Dowiedziałem się, że model PRO słuchawek FD3 ma nowy, posrebrzany kabel z większa ilością drutów. Mocno się to przekłada na dźwięk? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FiiO DF3 nie miałem do czynienia osobiście. Jeśli źródło ma niską impedancję wyjściową to podłączanie do niego słuchawek z grubszym kablem utwardza bas. Przykładem mogą być słuchawki takie jak QKZ ZXD https://pl.aliexpress.com/item/1005003688841591.html . Te słuchawki są wyposażone fabrycznie w posrebrzany kabel, lecz dość cienki. Jeśli się do nich założy firmowy QKZ T1 o niskiej rezystancji to jest to mocno odczuwalne. Te słuchawki mimo że dość tanie (to jednak flagowy model QKZ) dzięki bardzo dużej wydajności przetwornika o podwójnym magnesie mogą dość łatwo uszkodzić słuch wysokim natężeniem dźwięku. Droższe dokanałówki zwykle albo są są bardziej wyważone, albo tylko bazują na marce i niekoniecznie warte wydanych pieniędzy. Znam za to FD1 w wykonaniu ich producenta z posrebrzanym kablem i wbrew opinii pewnego recenzenta mają zgodnie z ich reklamą mocny i dobry bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Znaczy chodzi mi o to aby grało to czysto przede wszystkim. Taki grajek jak FiiO M11 Plus ESS Sabre powinien na spokojnie przyjąć większość pchełek. Na DT 880/1990 Pro to kosmos, ale w większości słucham muzyki na mieście a nie lubię wyglądać jak UFO z takimi krowami na głowie :) Stąd szukam czegoś nowszego, lepszego niż te dwie pary pchełek, które posiadam. 

PS. FD 3 PRO posiadają dodatkowo oprócz posrebrzanego kabla różne, wymienne wtyczki więc w sumie będę mógł sobie dopasować do różnych wejść w odtwarzaczu. 

Edytowano przez kubikolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchawki mają wymienny kabel, to zwykle warto użyć przewodu symetrycznego, jeśli mamy takie wyjście w sprzęcie którego używamy. Mając przewód symetryczny na słuchawkach, bez problemu można nałożyć przejściówkę na  standardowe wtyki jack SE 3,5mm lub 1/4 cala. Pisze o tym bo myślę że warto przerobić kable w dużych słuchawkach które masz i używasz ich z M11. KZ ED9 nie znam zbyt dobrze. Są oparte o niezbyt duży driver 6,8mm i ustawienie głośności na max moze być ponad ich możliwości. Z tego co pamiętam to podawali dla nich moc na poziomie kilku mW. W ZS5 jeden z dynamicznych driverów ma 6,4mm średnicy i to on może być w dużej mierze odpowiedzialny z zniekształcony dźwięk przy bardzo głośnym słuchaniu. Do tego ich impedancja jest dość niska. To nie sprzyja współpracy z dość wysoką impedancją wyjściową M11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Jeśli słuchawki mają wymienny kabel, to zwykle warto użyć przewodu symetrycznego, jeśli mamy takie wyjście w sprzęcie którego używamy. Mając przewód symetryczny na słuchawkach, bez problemu można nałożyć przejściówkę na  standardowe wtyki jack SE 3,5mm lub 1/4 cala. Pisze o tym bo myślę że warto przerobić kable w dużych słuchawkach które masz i używasz ich z M11. KZ ED9 nie znam zbyt dobrze. Są oparte o niezbyt duży driver 6,8mm i ustawienie głośności na max moze być ponad ich możliwości. Z tego co pamiętam to podawali dla nich moc na poziomie kilku mW. W ZS5 jeden z dynamicznych driverów ma 6,4mm średnicy i to on może być w dużej mierze odpowiedzialny z zniekształcony dźwięk przy bardzo głośnym słuchaniu. Do tego ich impedancja jest dość niska. To nie sprzyja współpracy z dość wysoką impedancją wyjściową M11.

Dlatego szukam jakichś innych, lepszych słuchawek aczkolwiek na Tidalu w jakości Master na obu dźwięk jest piękny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki styl grania mają dokanałówki MEE Audio MX4, w linku masz też tabelę z rozpiską innych modeli z tej firmy z opisem jaki styl grania prezentują. Ogólnie wszystkie te modele charakteryzują bardzo dobrą przestrzenią i rozdzielczością jak na ten typ słuchawek, nie męczące przy długich odsłuchach. W razie chęci sprawdzenia zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...