Skocz do zawartości

Szukam porady dotyczącej podłączenia


Szukam porady

Recommended Posts

Witam wszystkich,mam pytanie do was,a mianowicie mam dwie pary kolumn podłogowych,jedne firmy scansonic model ultimate 200 watt 8ohm 88db.Natomiast druga para to jbl model lx 800 4ohm 91db,posiadam do tego amplituner yamaha model rx-v500d amplituner jest 6ohm. Moje pytanie jest takie czy mogę obie pary kolumn podłączyć do tego amplitunera by nie uszkodzić ani kolumn ani amplitunera,jeżeli tak to prosił bym o odpowiedź.Z góry dziękuję            Mam jeszcze jedno pytanie mam dodatkowo amplituner firmy marantz  model sr 5007 ale coś się z nim stało i po załączeniu go od razu przechodzi w stan czuwania i miga tylko kontrolka stand by,może ktoś miał taki przypadek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykowałbym podłączania dwóch par kolumn do w/w amplitunera. Jedną owszem, choć przy głośniejszym graniu, może się wyłączać lub zostaną uszkodzone głośniki odpowiadające za wysokie tony. Dodatkowo, nawet jak podłączysz dwa zestawy kolumn, to moc się rozejdzie i jeszcze szybciej można spalić głośniki górnego pasma.

https://www.hifi.pl/porady/uzytkowanie-rownolegle-szeregowe.php

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz słuchał 4 kolumn jednocześnie na wyższych poziomach głośności, to występuje ryzyko przesterowania kolumn i spalenia tweeterów, ewentualnie przegrzania amplitunera. Poza tym ten amplituner nie dysponuje jakąś potężna mocą, więc przy bardzo głośnym odsłuchu na dłuższą metę, myślę że z jedną parą JBL może nawet polec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Szukam porady napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie mam dodatkowo amplituner firmy marantz  model sr 5007 ale coś się z nim stało i po załączeniu go od razu przechodzi w stan czuwania i miga tylko kontrolka stand by,może ktoś miał taki przypadek?

Możesz zrobić mu reset. Sprawdź w instrukcji jak się to robi.

Ale jeśli to występuje bez podłączenia kolumn i źrodeł to będzie serwis potrzebny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...