Skocz do zawartości

Technics sl-qd22 czy warto ?


Recommended Posts

Cześć, 

Znalazłem ofertę z gramofonem technics sl-qd22(przeglądałem różne tematy i natchnąłem się na komentarz, że w tej cenie jest wart uwagi) czy jest ktoś w stanie polecić ten model czy jednak szukać czegoś innego. Nie jestem osobą, która będzie katowała winyle codziennie a raczej raz na jakiś czas sobie posłuchać płyty, które posiadam bo samo kolekcjonowanie winyli jest ciekawe już samo w sobie. Sprzęt do, którego byłby podłączony gramofon to denon x2700h, na którym częściej słucham muzyki ze spotify dla własnej wygody. 

Link do oferty https://allegro.pl/oferta/technics-sl-qd22-znakomity-gramofon-stereo-12111610842 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 

Aż za dobry :) dokupisz do niego pre phono i możesz grać .

Nie zgodzę się. Nie sadze żeby dokupowanie preampa miało w tym przypadku sens. Ten wbudowany w Denona 2700X o ile nie jest gorszy niż w 2600X, którego mam, w zupełności wystarczy. Jest co najmniej tak dobry jak wszystko co można kupić do kilkuset złotych.  Warto za to porzadnie zastanowic sie nad sensem kupowania gramofonu. Jest w większości jak domowa siłownia - pobawisz się kilka razy i porośnie kurzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, FromBorg napisał:

Nie zgodzę się.

Albo ja źle widzę albo ten amp. nie ma wejścia phono ? Stąd moja uwaga o zakupie przedwzmacniacza gramofonowego :)

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Jest w większości jak domowa siłownia - pobawisz się kilka razy i porośnie kurzem.

Z siłownią zgoda , z gramofonem już zależy od podejścia do tematu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Albo ja źle widzę albo ten amp. nie ma wejścia phono ? Stąd moja uwaga o zakupie przedwzmacniacza gramofonowego :)

Z siłownią zgoda , z gramofonem już zależy od podejścia do tematu :)

Siłownie zbierają kurz w 99% przypadków, gramofony pewnie w 85 %. Ale nikt się nie przekona dopóki nie spróbuje. Zatem gramofon za 500 zł, który można dobrze odsprzedać do fajnie grającego amplitunera to doskonały pomysł. I na początek i na samo sprawdzenie czy chwyci. Z wejściem phono – u mnie w 2600 jest, wiec może zbyt optymistycznie założyłem, ze jak cos droższe to chociaż nie mniej funkcjonalne?
Jeśli faktycznie nie ma to polec koledze jakiś używany peramp żeby nie stracił przy odsprzedaży jak gramofon okaże się złym pomysłem. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, FromBorg napisał:

Z wejściem phono – u mnie w 2600 jest, wiec może zbyt optymistycznie założyłem, ze jak cos droższe to chociaż nie mniej funkcjonalne?

No wiesz kiedyś to robili :)

Z tanim pre jest problem , zresztą tak samo jak z tanimi wkładkami i gramofonami. Wchodzimy w swoistą pętlę.  Bo tak jak mamy słabe pre , słabą wkładkę , nie kalibrowalny gramofon , do tego gramy przez KD ,to jakim cudem ma nam się podobać dźwięk drapaka ? I jeszcze trzeba co chwilę przerzucać płytę,a na domiar złego nie ma pilota :)

To głównie dlatego ludziska dają sobie spokój , bo dźwięk który uzyskują z nisko budżetowych zabawek jest mniej emocjonujący i niczym nie zachwyca w porównaniu z CD, czy streamem.

Jak dojdą do tego płyty z obecnych wydań to robi się kicha.

Zawsze powtarzam , gramofon jest nie dla wszystkich. To droga zabawa i dla cierpliwych :)

To co znalazłem w miarę przyzwoitego

https://allegro.pl/oferta/art-precision-phono-preamp-przedwzmacniacz-11529885968

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomek4446 napisał:

No wiesz kiedyś to robili :)

Z tanim pre jest problem , zresztą tak samo jak z tanimi wkładkami i gramofonami. Wchodzimy w swoistą pętlę.  Bo tak jak mamy słabe pre , słabą wkładkę , nie kalibrowalny gramofon , do tego gramy przez KD ,to jakim cudem ma nam się podobać dźwięk drapaka ? I jeszcze trzeba co chwilę przerzucać płytę,a na domiar złego nie ma pilota :)

To głównie dlatego ludziska dają sobie spokój , bo dźwięk który uzyskują z nisko budżetowych zabawek jest mniej emocjonujący i niczym nie zachwyca w porównaniu z CD, czy streamem.

Jak dojdą do tego płyty z obecnych wydań to robi się kicha.

A ja uważam, ze decyduje wygoda. Jakość jest zbliżona w rożnych nośnikach choć z innymi akcentami (choć to tez nie reguła) 
Wracając do Denona AVR-X2700H, znalazłem specyfikacje i wejście gramofonowe w niej jest :
 

Screenshot_20220506_155153_com.opera.browser.jpg

Tutaj juz wprost o nim pisza: 

https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avrx2700h

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Nie rób tego! Weź wzmacniacz stereo z phono.

Jaki masz budżet na wzmacniacz? Kolumny już masz?

Tutaj się nie zrozumieliśmy troszkę. Tego denona z zestawem kolumn heco do kina domowego już mam od ponad roku. Szukam tylko gramofonu jako małego dodatku do zestawu i zdaje sobie sprawe z tego, że gramofon przez większość czasu będzie nieużywany, więc potrzebuje czegoś w rozsądnej cenie co zrobi robotę i nie naruszy portfela a jakość będzie całkiem w porządku. Dlatego pytam w sumie o ten model ze wzgledu na cene, która wydaje się dość niska i kilka poleceń jeśli chodzi o jakość sprzętu.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sensiczek napisał:

Tutaj się nie zrozumieliśmy troszkę. Tego denona z zestawem kolumn heco do kina domowego już mam od ponad roku. Szukam tylko gramofonu jako małego dodatku do zestawu i zdaje sobie sprawe z tego, że gramofon przez większość czasu będzie nieużywany, więc potrzebuje czegoś w rozsądnej cenie co zrobi robotę i nie naruszy portfela a jakość będzie całkiem w porządku. Dlatego pytam w sumie o ten model ze wzgledu na cene, która wydaje się dość niska i kilka poleceń jeśli chodzi o jakość sprzętu.   

Rozsądne podejście. Z doświadczenia mogę napisać, ze ze wszystkich amplitunerow w podobnej cenie, Denon gra najprzyjemniejszym, najbardziej wyważonym dźwiękiem. Zainstalowany preamp jest bardzo porządny i wydając kolejne kilkaset złotych wcale nie musisz uzyskać poprawy brzmienia. Ba, u siebie porównywałem dla zabawy z CA Duo i nie słyszałem większej różnicy. 
Zestaw o którym piszesz sprawdzi się bardzo dobrze w muzyce o ile nie będziesz miał jakichś audiofilskich aspiracji a jedynie chciał cieszyć się słuchaniem. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...