Skocz do zawartości

Jaki gramofon automatyczny?


Admajk

Recommended Posts

Witam wszystkich,

zastanawiam się na kupnem nowego gramofonu. Obecnie posiadam Yamahę RN 602D + Elac Debut Reference B6 oraz AT-LP60XUSB (kupiłem na "spróbowanie", bo nie byłem pewien czy wciągnę się w słuchanie winyli).

Zależy mi na urządzeniu typu plug and play, stąd pod uwagę biorę gramofony automatyczne. Obecnie interesują mnie 2 modele: Pro-Ject Automat A1 i Thorens TD 102A.

Co o nich sądzicie? Czy jest sens wydawać prawie 2x więcej na Thorensa? Czy możecie polecić inne automatyczne modele?

Pozdrawiam Serdecznie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2022 o 16:35, Admajk napisał:

Witam wszystkich,

zastanawiam się na kupnem nowego gramofonu. Obecnie posiadam Yamahę RN 602D + Elac Debut Reference B6 oraz AT-LP60XUSB (kupiłem na "spróbowanie", bo nie byłem pewien czy wciągnę się w słuchanie winyli).

Zależy mi na urządzeniu typu plug and play, stąd pod uwagę biorę gramofony automatyczne. Obecnie interesują mnie 2 modele: Pro-Ject Automat A1 i Thorens TD 102A.

Co o nich sądzicie? Czy jest sens wydawać prawie 2x więcej na Thorensa? Czy możecie polecić inne automatyczne modele?

Pozdrawiam Serdecznie

 

Cześć, 

W budżecie ok 3000zł jeżeli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, rozważyłbym raczej manualne gramofony. Tutaj wybór będzie już całkiem niezły. Np. Pro-Ject z serii X1 czy Rega Planar 3. 

Gdybyś jednak z jakiś względów musiał zostać przy automacie, zarówno Thorens  TD 102A jak i Pro-Jest A1 będą odpowiednie. W Thorensie większą wagę przyłożono do estetyki wykonania plinty. W A1 jest ona pokryta satynowym czarnym laminatem. Same właściwości techniczne będą na zbliżonym poziomie. 

 

Pozdrawiam,

Q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2022 o 16:35, Admajk napisał:

Witam wszystkich,

zastanawiam się na kupnem nowego gramofonu. ...

Niepotrzebnie utworzony zdublowany wątek - autor założył już identyczny w dziale "Technika lampowa i analogowa"
 

 

Tam proszę pisać, a bieżący wątek zamykam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...