Skocz do zawartości

Zestaw 2.1 jaki subwoofer pod AIYIMA D03 + q acoustics 3030i


jezyk_05

Recommended Posts

Cześć mam obecnie Aiyime D03 ( na tym etapie testowane głośniki od q acoustics 2020i ) natomiast już do mnie jadą 3030i czyli większy brat. Teoretycznie powinno lepiej to zagrać dołem ( na 2020i mi tego brakuje), praktycznie lubię głośno słuchać muzyki z miękkim basem, głównie damskie wokale, ale pojawiają się naprawdę różne pozycje :)

Czy polecacie coś aktywnego z priorytetem pod muzykę przy obecnej konfiguracji zamykającego się w kwocie do powiedzmy 1000zł ?? jeśli do czegoś warto dopłacić parę stówek to ok, ale nie chcę raczej przekraczać 1500zł. Oczywiście nie musi to być nowy sub, używki też wchodzą w grę :) Pomieszczenie to salon z aneksem o wielkości około 40m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, SIpo napisał:

Odpuść podstawki i zainwestuj w kolumny podłogowe np: https://allegro.pl/oferta/kolumna-podlogowa-q-acoustics-3050i-1-szt-10727096301

Problemem jest brak miejsca na podłogówki, tzn może bym je jakoś upchnął ale tyle co bym się nasłuchał że to miejsca zajmuje... wolę nie mieć awantur :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 40 m i nie masz miejsca na podłogówki?

To nam sugeruje że Twoje monitory są także źle ustawione bo stoją na jakiejś półce a nie na standach, zgadza się?

3020i nie mogłeś nagłośnić takiego pomieszczenia i model 3030 tu za wiele nie zmieni.

Będzie nadal to samo.

Ja zdecydowanie stawiam na spore używane kolumny podłogowe o miękkim i obszerniejszym basie.

Do 1000 zł także nie kupisz suba do muzyki.

Tannoy Msub dobry i tani ale bardzo rzadko osiągalny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Masz 40 m i nie masz miejsca na podłogówki?

To nam sugeruje że Twoje monitory są także źle ustawione bo stoją na jakiejś półce a nie na standach, zgadza się?

3020i nie mogłeś nagłośnić takiego pomieszczenia i model 3030 tu za wiele nie zmieni.

Będzie nadal to samo.

Ja zdecydowanie stawiam na spore używane kolumny podłogowe o miękkim i obszerniejszym basie.

Do 1000 zł także nie kupisz suba do muzyki.

Tannoy Msub dobry i tani ale bardzo rzadko osiągalny.

Piotr

Nagłośnić mogę ale brakuje niskiego pasma, monitory stoją na podwieszonej szafce ( wysokość głowy ), a miejsca nie ma, bo po jednej i drugiej stronie są po prostu okna i stoją fikusy i palmy, nie ma gdzie tego przenieść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

QA3030i zagrają potężniejszym dźwiękiem ale w dalszym ciągu może być szczupło w 40m2. Jeśli nie masz miejsca na kolumny podłogowe to może chociaż będziesz miał możliwość postawić subwoofer. 

Dlatego takową opcję rozważam i powstał ten temat. Chodzi mi po głowie też ewentualnie yamaha a-s501 zamiast AIYIMA D03. Chyba tylko od yamahy sprzety posiadają loudness z opcją regulacji ??  wtedy zabawa z lekkimi podbiciami wchodzi w grę. Łudzę się że to może poprawić niedobór niskich częstotliwości chyba że jestem w błędzie to poproszę o rady :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jezyk_05 napisał:

Dlatego takową opcję rozważam i powstał ten temat. Chodzi mi po głowie też ewentualnie yamaha a-s501 zamiast AIYIMA D03. Chyba tylko od yamahy sprzety posiadają loudness z opcją regulacji ??  wtedy zabawa z lekkimi podbiciami wchodzi w grę. Łudzę się że to może poprawić niedobór niskich częstotliwości chyba że jestem w błędzie to poproszę o rady :)

 

Tyle informacji że już się zaczynam powoli motać, może jakimś cudem bym wstawił podłogówki tylko wtedy w co pójść 🙈 ?? chcę jeszcze sprawdzić najpierw te q 3030i. Inwestując już jakieś pieniądze chciałoby się żeby ten sprzęt potem cieszył

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś to dobrze zrozumiał. Wymiana na Yamahe AS 501 z loudnessem nic tu nie  da bo Ty nei uzyskasz basu z kolumn typu monitory. Więc będziesz kręcisz poczujesz że dźwięk jest cięższy osadzony w niskich rejestrach ale to nie będa basy.

Podwieszona szafka to nie jest dobry pomysł na położenei kolumn.

Możesz nam wysłać zdjęcie jak to wygląda?

Tutaj dobry sub REL Tx albo i nawet dwa mile widziane. Pod warunkiem że reszta pasma gra jak trzeba.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej będzie to dobra konfiguracja, może poza Klipsch RP260f, ponieważ mogą zagrać nieco za ostro. Raczej łączymy te kolumny z cieplejszymi wzmacniaczami ale wiadomo, trzeba posłuchać i ocenić. Heco Aurora 700 i QA 3050 będą bezpieczniejszym wyborem do Yamahy AS501. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jezyk_05 napisał:

Podeślę zdjęcie jak wrócę do domu, as501 + aurora 700 ? Klipsch RP 260F ?  Q Acoustic 3050 ? Taka konfiguracja da radę w tym metrazu ?

No będzie znacznie lepiej.

I ja także odradzam połączenie z Klipschem Yamahy.

17 godzin temu, jezyk_05 napisał:

Tak to wygląda 

No to tutaj nie ma żadnej innej możliwości jak kolumny podłogowe. Przecież wystarczy te kwiatki dac gdzie indziej i to wszystko.

Daj je do rogów i problem załatwiony.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

 

Daj je do rogów i problem załatwiony.

Piotr

Powiedz to żonie 🤣 nie no tak będę musiał zrobić, a co powiecie panowie na polaczenie Aurory 700 z onkyo tx 8270  czy Yamaha a-s501 lepsze rozwiązanie ? Problem z odsłuchem jest taki że chyba nie ma nigdzie dostępnych tych amplitunerów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yamahą zyskasz lepszą dynamikę i szczegółowość. Onkyo zapewni większy spokój w całym paśmie, zyskasz także opcje sieciowe. Jedno i drugie rozwiązanie jest w porządku w przypadku Aurory 700. 
Dostępność 8270 jest utrudniona takze nie pozostaje nic innego jak tylko czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jezyk_05 napisał:

Powiedz to żonie 🤣 nie no tak będę musiał zrobić, a co powiecie panowie na polaczenie Aurory 700 z onkyo tx 8270  czy Yamaha a-s501 lepsze rozwiązanie ? Problem z odsłuchem jest taki że chyba nie ma nigdzie dostępnych tych amplitunerów 

Mamy 8270 na miejscu mogę Ci pożyczyć razem z kolumnami.

Co zona jest tak uparta że te kwiatki mają byc tylko i wyłącznie w tym mmiejscu?

Ale czemu? Nie chce mieć muzyki w domu?

Tu mozna przemyśleć jeszcze mniejszy Cyrus ONE

Podaj mi na PW numer do siebie to zadzwonię i wypozyczymy Ci ten sprzęt na odegłość.

Zona zobaczy go w domu jak gra i zmieni zdanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...