Skocz do zawartości

Zmiana starego stereo - budżet 2 tys.


Kamil009

Recommended Posts

Witam, wszystkich. Zamierzam zmienić swoje stare graty na coś nowszego. Do rzeczy. Posiadam obecnie system oparty na:

Wzmacniacz Sansui 5500 + kolumny Wharfedale Linton 3 Xp + Gramofon Adam GS 424.

Jako, że przerzucam się na Spotify/Tidal/Youtube z TV potrzebuję "aktualizacji" sprzętu. Grać to wszystko ma w salonie 27m2.

Pomysł jest taki: wzmacniacz zostaje, wydaje mi się, że to solidny piec.

Obecne kolumny wypadają, grają jak typowe kolumienki z lat 70-80, potrzebuję czegoś bardziej detalicznego, żywszego z niższym basem - wymaganie jest takie, że muszą być to monitory, prawdopodobnie podparte subem. Po głowie chodzą mi następujące typy: Stx Electrino M100 lub Polk Audio S20e. Do tego zestawu sub, prawdopodobnie używany typu Velodyne CHT10 itp, choć obawiam się o awaryjność używanego suba. Do tego najprostrzy DAC taki jak Fiio D03. Czy taka koncepcja jest odpowiednia ? Nie ukrywam, że zatrzymałem się na zestawach vintage i potrzebuję odświeżenia, również jeśli chodzi o wiedzę.

Nie ma opcji na kolumny wolnostojące ze względu na szafkę rtv i za "krótką" ścianę.

Wszelkie sugestie mile widziane, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie miałbyś wspomniane Polki S20e, które zapewnią dynamiczne brzmienie z solidną podstawą basową. Subwoofer zawsze z czasem możesz dokupić do nich i Velodyne CHT10 czy SVS SB12 będą dobrym kierunkiem poszukiwań. 
Warto byłoby także posłuchać Klipsch RP600m, które zagrają typową V-ką ale może przypadną Ci do gustu ze względu na czystość i detal z mocną podstawą basową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...