Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz/amplituner do Monitor Audio Silver 300


PiotrZ

Recommended Posts

  • 1 month later...

Witam ponownie. Jak już pisałem nie mam wielkiego pojęcia o nowoczesnych systemach audio.Jestem w posiadaniu MA Silver 300 6G i zamierzam (czas najwyższy) skonfigurować jakiś niedrogi systemik koniecznie w połączeniu z TV Smart.Mam pytanie z jakim streamerem oraz przez jakie kable(coaxialne?;optyczne?rca?) zespolić np.:

1. Wzmacniacz bez DAC (np.Roksan K3)  2.Vincent sv500 1/optyczny (wg.czy nie za słaby 2/50W)  3.Denon 1600ne (2/optyczny tu chyba łatwiej)

Oraz prosiłbym o podpowiedź czy Audiolab 6000a Play nie byłby za słaby do MA silver300

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 Play byłby za słaby do nich.

Vincent też nie jest demonem mocy ale gra nasyconym dzwiekiem. Zdecydowanie lepiej trzyma kolumny w ryzach.

Jeśli wzmacniacz nie będzie miał wejscia na DAC to tanio Taga, dobrze Cambridge CXN.

Jeśli będzie miał Primare NP5, Ifi Zen Stream (chodź tu różnie może być), Malina,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

6000 Play byłby za słaby do nich.

Vincent też nie jest demonem mocy ale gra nasyconym dzwiekiem. Zdecydowanie lepiej trzyma kolumny w ryzach.

Jeśli wzmacniacz nie będzie miał wejscia na DAC to tanio Taga, dobrze Cambridge CXN.

Jeśli będzie miał Primare NP5, Ifi Zen Stream (chodź tu różnie może być), Malina,

Piotr

Może skupię się narazie na wzmaku bez DAC,to chyba do tego Taga nie podepnę TVsmart ,a inna opcja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2022 o 07:56, Piotr Sonido napisał:

6000 Play byłby za słaby do nich.

Vincent też nie jest demonem mocy ale gra nasyconym dzwiekiem. Zdecydowanie lepiej trzyma kolumny w ryzach.

Jeśli wzmacniacz nie będzie miał wejscia na DAC to tanio Taga, dobrze Cambridge CXN.

Jeśli będzie miał Primare NP5, Ifi Zen Stream (chodź tu różnie może być), Malina,

Piotr

Wybieram między Advance Paris x-i125 (dwuletni) a Magnat ma900((nowy) podobna cena,oba z DAC.

TV podłączę optykiem, zostanie wybór streamera. Jaki niedrogi będzie pasował do tych w/w wzmacniaczy(wiim mini?Taga? czy inny?) i jakim kablem połączę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysztof Wagner napisał:

Wybieram między Advance Paris x-i125 (dwuletni) a Magnat ma900((nowy) podobna cena,oba z DAC.

TV podłączę optykiem, zostanie wybór streamera. Jaki niedrogi będzie pasował do tych w/w wzmacniaczy(wiim mini?Taga? czy inny?) i jakim kablem połączę?

Oba to wzmacniacze grające cieplej, spkojnie w górze pasma. Więc analitczny Wiim Mini by tu pasował.

Podłączony optykiem.

Taga będzie łagodniejsza.

W przypadku Maliny musiał byś kupić nakładkę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 2.10.2022 o 22:00, Krzysztof Wagner napisał:

Witam ,jak się zakończył problem z napędem silverów. Ja niedawno zakupiłem takie same skrzynki  i mam podobny problem....

Dopiero dzisiaj wróciłem do reanimacji sprawy, ciągle katuję yamahe, ale mam mocną rekomendacje jednego ze sklepów na lyngdorfa tdai1120. Mocno mnie zaintrygował minimalistyczny wygląd, funkcjonalności sporo, ale jak to zagra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2022 o 11:50, S4Home napisał:

Napisz tylko proszę którą wersję Silver 300 posiadasz (6G, czy 7G), ponieważ jak nową wersję 7G to mocą się również musisz przejmować, bo skuteczność tych kolumn to 87,5 dB, a nie 90dB jak w poprzednich, więc wtedy może będzie trzeba jednak przemodelować te propozycje. 

Wersja kolumn 6G

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

nie wiem czy Lyngdorf to dobry trop do tych kolumn. Super wzmak. Jednakto granie liniowe, dokładne.

Może być nieco za jasno. No chyba że kalibracja wejdzie w gre to wówczas ustalasz brzmienie pod siebie :)

Warto przetestowac.

Piotrek

Dzięki, a co sądzisz o M3si lub M5si, ewentualnie Roksan K3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musial pasuje do nich dźwiękowo. Wiele osób lubi takie połączenie. Ja nie specjalnie lubię góre pasma prezentowaną przez Musicala. Ale musze się zgodzić że połączenie nie męczy a Musial ma sporą moc.

Roksan K3 gra jaśniej, do przodu ofensywnie. Tu moim zdaniem lepiej pasuje niższy model Attessa.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Poszukanie, poczytane, posłuchane i wybrane 😁😁😁.

Padło na cxa81 z cxn - gra to o wiele lepiej, szerzej niż rn602. Basy fajnie kontrolowane i słyszalne, a miało ich, według niektórych „speców” sklepowych, nie być, miało być jazgotliwie i beznadziejnie (ciekaw jestem,  o się stało, że kilka miesięcy później już było ok 🤔). 
Wokale słyszalne, bardzo fajna stereofonia i ogólne wrażenia dźwiękowe. 
Z całą stanowczością polecam ten wzmacniacz - tak, w grę również wchodził również jego wygląd, ponieważ też jest elementem dekoracji. 
Teraz bawię się w odsłuchy, niektóre kawałki dobrze mi znane, grają jakoś inaczej, melodyjniej, ciekawiej - o to w tym wszystkim chyba chodzi. 
Teraz dojdzie jeszcze tylko cd - z racji wielu płyt, których szkoda wyrzucić. Wybór tutaj już raczej będzie mocno okrojony, choćby z racji obsługi jednym pilotem. Dziękuję forumowiczom za rady. Niech dźwięk będzie z Wami. 🎵🎶🎵🎶

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...