Skocz do zawartości

Poszukiwania używanego amplitunera


TOMASZ85

Recommended Posts

Witam ponownie
Po wielu przeczytanych recenzjach i Waszych podpowiedziach zdecydowałem się na zestaw KD Polk T531 + Sub Klipsch R-12SW.
Aby powyższy zakup miał sens pozostaje mi jeszcze znalezienie aplitunera, co w chwili obecnej jest najtrudniejsze, gdyż budżet ograniczony, dostępność mała, więc pozostają jedynie używki.
I tutaj moja prośba o pomoc i opinię.
Do powyższego zestawu znalazłem Yamahę HTR-2071 za 800 zł oraz Yamahę Music Cast RX-V485 za 2000 zł, oczywiście używki, które najbardziej biorę pod uwagę, gdyż te mam w zasięgu i mogę obejrzeć przed zakupem.
Czy ta RX-V485 będzie dużo lepsza do powyższego zestawu KD od HTR-2071? Czy bardziej jednak będzie mi się opłacało kupić tańszą opcję i dozbierać z czasem na konkretniejszy amplituner?
Nie mam dużych wymagań, jestem laikiem w temacie, wybrany zestaw będzie służył głównie do kina 5.1
Znalazłem również Denona AVR-X2100W, AVR-X1200W i AVR-X1300W wszystkie w okolicach 1600 zł, ewentualnie Onkyo TX NR686 za 2300 zł, ale to już trochę ponad moje możliwości finansowe. No i niestety nie będę miał możliwości ich sprawdzenia przed zakupem.
Która opcja Waszym zdaniem jest najbardziej opłacalna?
Będę wdzięczny za każdą opinię, gdyż jeszcze w ten weekend chciałbym dokonać zakupu. :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, TOMASZ85 napisał:

Yamahę HTR-2071 za 800 zł oraz Yamahę Music Cast RX-V485 za 2000 zł,

z tych dwóch jeżeli dobrze widzę to RX-V485 przynajmniej namiastka YPAO tam siedzi bo w HTR nie ma nic jak dobrze widzę.

 

33 minuty temu, TOMASZ85 napisał:

nalazłem również Denona AVR-X2100W, AVR-X1200W i AVR-X1300W wszystkie w okolicach 1600 zł,

x2100 byłby lepszy gdyby to był x2600 a tak niestety jest zabytkiem, w sumie tak samo jak ten HTR. x1200 oraz x1300 również stare ampki chociaż mają przynajmniej 4K.

 

34 minuty temu, TOMASZ85 napisał:

wentualnie Onkyo TX NR686 za 2300 zł,

i to jest ciekawa opcja bo ma nawet atmosa czyli ma 7 kanałów! JEdnak w stosunku do 485 nie ma eARC tylko zwykłe ARC. Jak nie masz konsoli PS5/XboxX lub mocnego kompa do gier to Cię eARC raczej nie interesuje.

35 minut temu, TOMASZ85 napisał:

Będę wdzięczny za każdą opinię, gdyż jeszcze w ten weekend chciałbym dokonać zakupu. :)  

proponuje cierpliwość i mówię poważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kolumn Polk Audio T531 pasowałaby zarówno Yamaha, Onkyo jak i Denon. Wszystko zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. Denon i Onkyo zapewnią większe nasycenie natomiast Yamaha wydobędzie więcej szczegółów i poprawi dynamikę. 

Jeśli chodzi o konkretne modele to szukałbym Yamahy RXV 485, Onkyo TX-NR686/696 czy Denona AVR X1600/1700h. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Q21 napisał:

Denon i Onkyo zapewnią większe nasycenie natomiast Yamaha wydobędzie więcej szczegółów i poprawi dynamikę. 

😂

6 minut temu, Q21 napisał:

Yamahy RXV 485, Onkyo TX-NR686/696 czy Denona AVR X1600/1700h. 

to jest dość ciekawe bo to amplitunery z różnych półek :D

485 jest niżej niż NR686 oraz X1600 ponieważ jest pięcio-kanałowy a pozostałe mają 7 kanałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...