Skocz do zawartości

Subwoofer - do muzyki i kina


Jespers

Recommended Posts

9 godzin temu, Jespers napisał:

Słyszałem wiele dobrego o Rel, ale niestety ta cena.. Z tego co widzę, to minimum 3000 trzeba na niego mieć.

 

Ciekawa opcja, jednak ten wygląd troche mnie przeraża :D

 

postawisz tak ze nie bedzie widac tych pokretel :)  mi bardzo podpasowal bo nie buczy w muzyce a w kinie daje rade :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, LBX Systemy Audio napisał:

@Jespers zerknij na Heco Aurora Sub 30A lub Polk Audio HTS10. Ciekawe pozycje pod względem brzmienia i wyglądu. Ciekawą opcją dla Ciebie może być również Pylon Sub.

Jak nie masz daleko to zapraszam na odsłuch. Wstępnie będziesz mógł coś wybrać.

Piotr

Ale gdzie one oba do RELa HT 1003. Mieliście zaproponować dobrą cenę a nie alternatywę :P

23 godziny temu, Jespers napisał:

A jak się mają do SVS SB1000 ?

Heco jest głębszy gra niżej, ale nie ma takiej kontroli. Z Polk podobnie.

23 godziny temu, Jespers napisał:

I jeżeli chodzi o tego rela HT1003, to lepiej sprawdzą się w moim przypadku te, które wymienialiście tutaj?

HT1003 jest moim zdaniem wyraźnie lepszy od propozycji tutaj.

Rozumiem że cena jest inna dlatego pisałem o telefonie do salonu aby zobaczyć co mogą zrobić z ceną.

 

 

21 godzin temu, Jespers napisał:

Mam fajna okazje kupić rel t5x za 3000zl. Co o tym myślicie? 

Ten jest dostosowany bardziej do muzyki. Szybki, konkretny. Łatwo go zgrać z kolumnami.

Do stereo idealny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale gdzie one oba do RELa HT 1003. Mieliście zaproponować dobrą cenę a nie alternatywę :P

Heco jest głębszy gra niżej, ale nie ma takiej kontroli. Z Polk podobnie.

HT1003 jest moim zdaniem wyraźnie lepszy od propozycji tutaj.

Rozumiem że cena jest inna dlatego pisałem o telefonie do salonu aby zobaczyć co mogą zrobić z ceną.

 

 

Ten jest dostosowany bardziej do muzyki. Szybki, konkretny. Łatwo go zgrać z kolumnami.

Do stereo idealny.

Piotr

A jak myślisz ten rel t5x da radę chociaz w jakimś stopniu w kinie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jespers napisał:

A jak myślisz ten rel t5x da radę chociaz w jakimś stopniu w kinie? 

Jeśli chcesz łączyć kino z stereo to właśnie do tego była seria HT.

TX ma rewelacyjnie szybki bas, zmienny, głęboki ale krótki. W momencie kinowego uderzenia dostaniesz impuls basu. Nie będzie to bas ciągnący, ultra głęboki.

Takie połączenie uzyskasz właśnie w serii HT.

Ja bym stawiał na ten.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niewielkie pomieszczenie, więc też i ogromna krowa nie będzie potrzebna, bo z tego co pamiętam masz 12m2, więc też nie możesz przesadzić z subwooferem, żeby podczas oglądania nie chciał Ci przesunąć ścian razem z Tobą :) Ja sądzę, że przy większym nastawieniu się na jednak muzykę nie ma sensu kosztem filmów rezygnować z lepszego efektu w priorytetowym przeznaczeniu. A czy w kinie sobie poradzi? Na pewno oczywiście słabiej niż konstrukcje otwarte tak jak tutaj koledzy pisali powyżej, ale w tej powierzchni sobie też da radę i z tymi kolumnami i nie będzie też dramatu już tak odpowiadając bezpośrednio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jak najbardziej, tylko łatwo też przesadzić i wtedy zamiast bas grać to zaczyna dudnić, a na sofie można suszyć ubrania :) 

W dobrym car-audio na szczęście nie wystepuje cos takiego jak dudnienie ;)

Bez względu na podaną moc na głośnik. Jest tylko czysta, nieskrepowana i brutalna moc basu :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jespers napisał:

Tak patrzac na tego rel t5x to jak podłączyć go pod moje 5.1? Ten ich kabel podlaczyc pod dwa przednie głośniki i do tego ten kabel subwooferowy normalnie do amplitunera?  Czy przez centralny głośnik? 

Rel ma wejście głośnikowe dużej mocy, podbiera sygnał z wzmacniacza masa czarny przewód i dwa kolory prawy głośnik i lewy i już gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

W dobrym car-audio na szczęście nie wystepuje cos takiego jak dudnienie ;)

Bez względu na podaną moc na głośnik. Jest tylko czysta, nieskrepowana i brutalna moc basu :)

W dobrym audio domowym też nie :)

8 godzin temu, Jespers napisał:

Tak patrzac na tego rel t5x to jak podłączyć go pod moje 5.1? Ten ich kabel podlaczyc pod dwa przednie głośniki i do tego ten kabel subwooferowy normalnie do amplitunera?  Czy przez centralny głośnik? 

Do amplitunera 5.1 mozna go także podłączyć klasycznie pojedynczym RCA

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2022 o 23:59, Jespers napisał:

Tak patrzac na tego rel t5x to jak podłączyć go pod moje 5.1? Ten ich kabel podlaczyc pod dwa przednie głośniki i do tego ten kabel subwooferowy normalnie do amplitunera?  Czy przez centralny głośnik? 

W przypadku rozwiązań 5.1 REL zaleca podłączenie obydwoma sposobami, czyli kablem dołączonym do zestawu (SpeakOn), oraz pojedynczym RCA po to, aby skorzystać z typowo wydzielonej do tego celu ścieżki dla subwoofera w systemach właśnie 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wtedy ustawia się kolumny na Large w przypadku takiego połączenia.

"HIGH LEVEL and .1/LFE inputs can be used simultaneously. The benefits are two-fold when used with a
home cinema processor. The .1/LFE input reproduces the .1/LFE channel and the high-level connection
underpins the main front speakers. The main front speakers should be set to the ‘Large’ option on the
processor."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmienia się założenia kalibracyjne amplitunera tylko po to aby sprostać założeniom podłączeń suba.

Dlatego co innego moim zdaniem założenie instrukcji subwoofera:

I zwróćmy uwagę na:

"inputs can be used simultaneously" can = MOŻE, nie że zaleca jak pisaliście poprzednio.

A co innego założenia amplitunera i kalibracji.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja i tak z reguły jest tylko początkowym ustawieniem i trzeba ją skorygować na własne ucho w 90% przypadków, a w przypadku Denon i tak powinieneś ustawić wszystkie kolumny na Large posiadające średnicę przetwornika niskotonowego o ile dobrze pamiętam powyżej 16,5 cm (w Denon i Marantz), a w modelu Yamaha, którą ma kolega powyżej 16 cm, a Klipsch F1 ma 16,5 cm (o ile dobrze sprawdziłem), więc nie musi się dostosowywać do suba, bo tak powinien zrobić, żeby sprostać wymaganiom kalibracji. Na szkoleniu z REL jakie mieliśmy rekomendowali dokładnie takie połączenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie pisać nowego tematu, 

Mam dziwny problem z subwooferem, kupilem na probe ten subwoofer co polecał kolega, tannoy ts300. 

W dniu przyjścia zaczalem sie bawic starym subem i odłączyłem go, sprawdzilem sobie wejścia i go podlaczylem. Niestety jakos dziwnie cicho zaczal grac, więc myslalem ze to wina kabla, niestety po wymianie kabla to samo. Podlaczylem dzisiaj tego tannoy ts300 i to samo, gra bardzo cicho. Probowalen resetowac ustawienia do fabrycznych w amplitunerze, zwiekszalem jego glosnosc w ustawieniach, ale ciagle to samo.. Wiecie o co moze chodzic? Próbowałem podłączyć pof subwoofer 1 oraz 2 ale to samo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jespers napisał:

Zeby nie pisać nowego tematu, 

Mam dziwny problem z subwooferem, kupilem na probe ten subwoofer co polecał kolega, tannoy ts300. 

W dniu przyjścia zaczalem sie bawic starym subem i odłączyłem go, sprawdzilem sobie wejścia i go podlaczylem. Niestety jakos dziwnie cicho zaczal grac, więc myslalem ze to wina kabla, niestety po wymianie kabla to samo. Podlaczylem dzisiaj tego tannoy ts300 i to samo, gra bardzo cicho. Probowalen resetowac ustawienia do fabrycznych w amplitunerze, zwiekszalem jego glosnosc w ustawieniach, ale ciagle to samo.. Wiecie o co moze chodzic? Próbowałem podłączyć pof subwoofer 1 oraz 2 ale to samo 

Może spaliles cos w środku jeżeli był pod napięciem. Jeżeli oba suby tak graja ,kable zmienione ta wszystko stało się przy wymianie. No chyba ze odwrotnie podpięte 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz spróbować jak będzie przy innym ustawieniu tego hebelka LFE na przednim panelu subwoofera, bo on ma wtedy inne ustawienia zwrotnicy i albo działa ta z suba, albo z amplitunera. Jeżeli to nie pomoże to możesz jeszcze spróbować ustawień jak z instrukcji:

"Set your 5.1 receiver/decoder menu settings to SMALL SPEAKERS, LFE or SUB output to ON, and play a favourite movie at normal volume settings"

Trzeba by jeszcze tylko to sprawdzić i jak nie pomoże, to raczej wina subwoofera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...