Skocz do zawartości

Jakie monitory do onkyo tx-rz800? (surround)


Recommended Posts

Napisano

Hej, posiadam onkyo tx-rz800, do tego przednie kolumny klipsch R-28F(8 ohm), z tyłu, za kanapą stoją 2 monitory dali blue 2002(4 ohm). Chcę je wymienić na coś nowszego, mają już swoje lata i nie do końca nadążają za kolumnami. Nie wiem natomiast jakie monitory wybrać, czy klipsche czy dali, może yamaha. Zastanawiam się też nad BOSE lub SONOS, ale totalnie nie wiem co wybrać. Do tej pory nie mogę narzekać na dźwięk z kolumn, minimalnie z monitorów, ale jak dla mnie wszystko gra nawet dobrze, po prostu chcę odświeżyć nagłośnienie. pomieszczenie ma ok 45m2. Czy jest ktoś mi w stanie polecić dobry sprzęt do grania z tyłu? Budżet do 1300zł.

Napisano

Skoro posiadasz na przodzie Klipsch to na tył zaproponowałbym Klipsch R-41SA.  Bardzo dobrze sprawdzają się także Monitor Audio Bronze FX ale musiałbyś poszukać na rynku wtórnym jeśli chciałbyś się zmieścić w zakładanym budżecie. 

Napisano

Bose lub Sonos sobie możesz spokojnie odpuścić. Pomieszczenie jest bardzo duże, więc również surroundy musisz zastosować odpowiednie. Na pewno pójściem za ciosem może być Klipsch (jeżeli chcesz zachować koncepcję grania marki), albo po prostu używki (jeżeli 1300 zł to jest kwota za parę). 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...